Francouzská pevnost Diên Biên Phu, jeden z pilířů koloniální vlády, je dějištěm krvavé bitvy v roce 1954, jež ukončí přítomnost Francie v této oblasti. Dnem i nocí je posádka pevnosti masakrována vietnamskými jednotkami a přežijí jen někteří... Strhující válečný film podle skutečných událostí! (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

ado7

Rozhodne tento film drží rekord v počte výbuchov za minútu. Síce nikto nevie odkiaľ a kto strieľa, ale explózií je tam tolko, že by to stačilo aj na ďalšie 3-4 vojnové filmy :)) ()

aulikd

Film který bohužel nestál za půjčení ani shlédnutí. Po půl hodině jsem to musel vypnout. Bohužel absolutně o ničem. ()

cienfuegos odpad!

Francouzská pevnost Diên Biên Phu, jeden z pilířů kolonální vlády, je dějištěm krvavé bitvy v roce 1954, jež ukončí přítomnost Francie v této oblasti. Dnem i nocí je posádka pevnosti masakrována vietnamskými jednotkami a přežijí jen někteří... Strhující válečný film podle skutečných událostí! Tohle je text distributora, a mimo realitu. Jednotky Vietminhu byly naopak při svých útocích proti francouzským okupantům na základně Dien Bien Phu masakrovány. Další nesmysl: Prý strhující film, no to jsem jim teda zbaštil. Nudnej nezáživnej ukecanej film, vietnamské partyzány generála Dziapa neuvidíte, o bojových scénách nemluvě. Ty vlastně nejsou. Frantíci neuměj točit válečný filmy. A dokumentární hodnota veškerá žádná. Dakoty lítaj sem tam, granáty bouchaj, a nic.Tenhle film si koupit byl můj omyl, škoda těch korun za DVD, škoda těch prosranejch 2 hodin, strávenejch čučením na tohle veledílo. ()

andy60

Jako hraný válečný film je to špatně natočené. Není zde přiblížena žádná postava, aby bylo možné se s někým ztotožnit a prožívat s ním ono válečné peklo. Snad jen ten novinář v podání Donalda Pleasence, ale ta na mě sympaticky nepůsobila. Nechával se jen vozit drožkou z místa na místo, nebo si vsadil, jak dopadne bitva. Snad by bylo lépe k tomu přistupovat jako k dokumentu - zde to svůj význam určitě mít bude. Kamera i scenérie si zaslouží pochvalu. ()

Freiherr

Zde na ČSFD velmi podhodnocený film a to už jen kvůli velkolepé výpravě a monumentálním válečným scénám. Bitva o Diên Biên Phu je především protiválečný snímek. Ve filmu je tato skutečnost vyjádřena kontrastem mezi luxusními důstojnickými bary v Hanoji a příšernou realitou zákopů. Strhující pak jsou precizně zvládnuté válečné scény, které jsou dost jiné než v klasických hollywoodských filmech. Např. z bojiště na jednom pahorku nám režisér dává možnost v pozadí vidět paralelní útok na pahorek druhý (dle mého dost náročná scéna na koordinaci a přípravu, přičemž filmový trik jsem neodhalil). Ztvárnění bojových scén je pak jeden velký realismus, který v mnohém připomíná skutečné záběry ze zákopů z dnešní války na Ukrajině, přičemž se zde projevuje obrovská výprava a zapojení vietnamské armády do natáčení. To, že nepřítele téměř nevidíte beru jako plus, nikoliv negativní věc, jak zaznívá v některých nemístně kritických recenzích. Jinak pro úplný kontext filmu doplňuji zahraniční hodnocení: IMDB 6,2 a Rotten Tomatoes 76 %. ()