Hra o trůny

• USA Game of Thrones (více)
USA / Velká Británie, (2011–2019), 67 h 52 min (Minutáž: 48–82 min)

Předloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

maple6

1. série - Jedná se zcela jasně o seriálový nadprůměr. Dobře vykreslené postavy, skvělá atmosféra a především dobře zavedená iluze probíhajícího světa plného historie. Jen velká škoda, že se v seriálu mluví o desítkách tisíc vojáků a v záběrech jich jsou maximálně desítky. Je mi zcela jasné, že se seriál drží knížky, ale také je škoda takového lehce vlažného konce. Na druhou stranu se o to víc těším na druhou sérii. Podle všeho budou série celkem čtyři. Jen škoda Boromira =). - maple6 **** ()

Jops

Narovinu rikam, nemam rad fantasy a ani historicke filmy me nikdy nebrali. Ale tomuhle jsem dal sanci. Mam shlednute zatim tri dily a kdybych nemusel druhy den do prace, tak na to koukam jeste ted... Serial chytne a nepusti. A vzdycky to skonci stylem a doprcic, musim kouknout na dalsi dil, abych vedel jak to dopadlo :)) Takhle me naposled chytl jenom Prison Break :) ()

Trepak

Som rád, že HBO (Hlavne Budú Orgie) sa nepokúšalo nejakým spôsobom natáčať LOTR. Aragorna s Arwen by som si ešte vedel predstaviť, ale nejakých trpaslíkov... Od mojej predstavy fantasy to má na míle ďaleko. Navyše je tam kvantum max. nesympatických hercov. Nenastal u mňa pocit ako u iných seriálov, keď sa teším na ďalšiu časť. ()

misofanko

Moje milovane fantasy ma serial presne na toto tema? Tak to ma neostalo chladnym. A ani ze neostalo: Vyborna rezia, herci, kamera- tak ako to uz byva zvykom u HBO serialoch. Chvilu trvalo, kym som sa uplne do deja dostal, ale potom ma to uz chytilo a nevedelo pustit. Uzival som si to plnymi duskami, s radostou a s vinkom v ruke. Jedina skoda asi ta, ze pri tomto seriali sa asi divak nedocka ziadnych nakladnych a majestatnych bitiek, co mi vlastne ani moc neprekaza. Tesim sa na dalsie serie a odporucam kazdemu vyznavacovi dobrych serialov, nie len fanusikov fantasy sveta. ()

Alhazred

Neostáva mi nič iné, len zložiť HBO tú najhlbšiu poklonu. Úžasná výprava, herecké výkony predčiace i tie najlepšie blockbustery, tvrdé a ničím neprikrášlené dark fantasy s fantastickým vykreslením postáv od majstra Martina. Hra o tróny je najlepší seriál, s ktorým som mal tú česť. Bez váhania doporučujem. Už úvodné titulky a hudba dajú jasne najavo, že uvidíte niečo, na čo len tak ľahko nezabudnete. Až raz takto uvidím sfilmovaný epos o Dune od Franka Herberta, tak môžem pokojne umrieť... Druhá séria mi príde o čosi slabšia, dej ustúpil do pozadia až pornografickým scénam a násiliu. To nie je úplne na škodu, ale už to nie je taký božský mix. Na konci sa to však znovu dostane do obrátok. prvé dve tretiny 3*, posledná 5*. Ako celok slabšie 4*. Trojka je opäť na vrchole a štvorka pokračuje v nastolenom trende. Najlepší fantasy seriál, aký možno do dnešných dní vidieť. ()

ylaine

Toto je opravdu splněný sen a musím říct, že je splněný naprosto dokonale. Herci jsou vybraní skvěle, zejména Tyrion a Arya, ti jsou opravdu skvělí. Sean Bean je přesně ten správný herec na četného Eddarda. Catelyn a Cersei obě skvělé, Cersei klidně uvěříte i ten zvrhlý vztah s bratrem. Než namaskovali Marka Addyho, nevěřila jsem, že bude dobrý Robert. A hele, on se z něj stal přesně takový král, jakého jsem si představovala při čtení knih... Jedním slovem: DOKONALOST! WARNING: tento seriál není vhodné sledovat bez dálkového ovládání v ruce, jsou-li poblíž malé děti či rodiče. I když chápu, že jistý díl nahoty byl potřeba k vystižení atmosféry, trvám na tom, že například když Malíček přiznává, že je prevít, opravdu k tomu nebyly zapotřebí hned dvě nahotiny. ()

Dzandy

Bylo mi řečeno, tohle je skutečné fantasy. Co já na to říkám ? hell yeah, in deed !!! Velké očekávání směrem k 2.sezóně. ()

Koleen

Výborný seriál podle výborné knihy. Nicméně si nedopustím malé rýpnutí. Nepřestávám se divit nad překlady originálních názvů. Game of thrones by se mělo překládat jako Hra trůnů. Dávalo by to i větší smysl. ()

JoséB.

No,ja dal 4*,ale musim priznat urcity rozpaky...Je to takovy,ze bych moc chtel,aby se mi to libilo a ono se mi to taky asi libi.Jenom mam takovej pocit,ze jsem neco propas...Nevzdory tomu,ze jsem doposud vsechny dily videl a poctive sledoval.Jako by tomu vsemu mel predchazet nejakej nultej dil,kterej by vsechno tak nejak uvadel...Trochu tim padem nechapu motivy jednotlivejch postav a taky me teda dost zaskocila smrt Seana Beana.To jsem fakt necekal a byl to prekvapivej tah scenaristu...Ovsem mozna jsem jenom trochu tupej a jsem jedinej,kdo ne vsechno pochopil...Snad dalsi serie. ()

mantisCZ

Po shlédnutí pro mne neznámého počinu s názvem Hra o trůny jsem si vystřihl svůj malý filmový maraton a seriál dokoukal v jeden den:snad všichni herci jsou zde skvělí,hudba,obsazení,atmosféra,emoce,vizuál,příběh..to vše zde hraje prim.Je to zkrátka dobrý seriál se vším všudy,pro mne kouzelný už jen tím že jsem si během celé řady nenechal utéci ani jedno slovo z dialogů postav,byť se dost často řešila politika.Někoho může odradit občasná erotická scéna či scéna násilná v podobě useklých údů,hektolitrů krve a vzduchem poletujících vnitřností a v neposlední řadě sprostá sirová mluva.Naštěstí tyto občasné scény chápu jen jako vkusné kulisy k dané scéně,takové koření tohoto velkolepého díla. Máloco mne dokázalo vtáhnout do děje jako právě Game of thrones,po posledních dvou epizodách se těším na další řadu víc než na další díl LOTRa po rozpadu Společenstva prstenu ke konci prvního dílu.Skřet na hrad! ()

lucastej

Lépe by to natočít nešlo. Herci jsou téměř bez vyjímky úžasní. Úvodní titulky by měly dostat nějakou cenu. Oproti knihám o poznání menší výpravnost, ale např. na čtyřicetitisícový khalasar v rozpočtu asi peníze nejsou :). A pak ty samoúčelné dospělácké (spíše pubertální) scény, ve kterých stříká krev nebo se souloží, a které spíše ruší, protože o tom ten seriál fakt není. Ale jinak paráda. ()

Letec88

Boží, boží, BOŽÍ!! Perfektní fantasy spolu s tím, co ovládá i náš svět - korupce, intriky, našeptávání. I proto většina z nás, kteří jsme tenhle seriál sledovali přilnula ke své oblíbené postavě a prožívala s ní úplně všechno. Všechny role jsou zahrány skvěle. Nad všemi možná trošku vyčnívá trpaslík Tyrion, který si podle mě musel získat úplně každého a lord Stark v podání Seana Beana, který dává seriálů pomyslnou korunu či třešničku na dortu. Milovníkům zvířat zřejmě přirostou k srdci ochočení zlovlci, ochotní riskovat svůj život pro pánův, přesně tak jak by to měl nejlepší přítel člověka mít v povaze. Navíc když jsou tak pěkní. Jason Momoa v roli barbara taky bezva. V seriálu se hodně souloží, mluví sprostě, stříká krev což tomu dodá ten správný "středověký" šmrnc. Jediné co mi trošku chybí je výprava. Přece jenom rozpočet na "davové scény" armád a bitev by byl zřejmě potřeba trošku větší. Ale i tak, pro mě asi nejlepší seriál jaký HBO předvedla. Už se těším na druhou sérii. ()

Pattrick

Na to, jak mě historická dramata moc neberou, tohle jsem zhltl na jeden zátah.. Výborná výprava, spojená se skvělým scénářem, brutalitou, hudbou.. Skvělé postavy a jejich zápolení o trůn, kde si nikdo nebere servítky s tím, co má pro trůn udělat. HBO se vytáhlo ()

M4rty5

Naprosto dokonalý seriál, který mě uchvátil hned od úvodních titulků ( Zpracování a hudební doprvod úvodních titulků je dokonalé ). Výborně propracované vlastnosti jednotlivých království, rodů a postav. Hlavně zpracování postav v tomto seriálu je opravdu mistrovské dílo. Každá má svůj příběh a všechny jsou velice zajímavé. Příběh každého dílu má výborný spád a vy se po jeho konci nemůžete dočkat pokračování. Herecké výkony jsou ne velice vysoké úrovni a společně s geniálním hudebním doprovodem a příběhem vás dokonale vtáhnou do děje. Víc není třeba dodávat, snad jen že příběh teprve začal.... ()

bycer

Tak to mě teda absolutně neoslovilo. Plytký děj, nudné postavy, žádné napětí, žádný humor a gradace na konci prvního dílu nulová. Tak proč takový film vůbec sledovat? to Flipnic: naprostý souhlas ()

djfire

Fantasy seriál z fiktivní doby (podobný středověku) a fiktivního světa (kontinentů), který pochází z produkce HBO. Oni umí vyprodukovat vynikajicí seriál, např. Řím. Hra o Trůny se k nim určitě bude řadit. U zaujme první místo. Po shlédnutí první epizody už jsem měl jasno, za posledních x let seriál, který má vše co divák fantasy žánru vyžaduje. Seriál, který sem viděl už podruhé (Nejdříve v Originále EN, posléze v CZ jazyce a doporučil bych jej každému, aby mu dal šanci jej vidět, i těm, které fantasy žánr nechává chladným. ()

Falcon772

Neuveritelne kvalitný serial , ohromil ma natolko ,že som sa mesiac vkuse nedokázal sústrediť na nič iné ako Zimohrad , lord Stark , trpaslík Lannister , a všetko okolo toho .. ()

Thomash

Konečně něco, co zobrazuje "dobu fantasy" takovou jakou si ji představuji. Žádné milosti, přátelství a happyendy, ale lež, přetvářka, intriky, zrada a násilí, kde bratr nezná bratra a královna intrikuje proti králi. Zítra můžeš pod popravčím mečem skončit třeba i ty. Spíše než o soubojích je to o propracovaných postavách a hlavně dialozích, i tak je to seriál, jehož první sérii jsem hltal v kuse. Bohužel mého favorita už popravili a jsem moc zvědav, jak se to bude vyvíjet dále :o) ()

5ars33r

Seriálu se dá vytknout snad jedině to, že člověk musí tak dlouho čekat na pokračování. Vlastně ani to ne, jelikož to lidi donutí víc číst knížky.=D Porovnávat s Římem nebo něčím dalším nemůžu, neviděl jsem, možná proto jsem až tolik nadšen, každopádně i přes očekávání trochu větší akce a prošpikování děje více fantasy prvky, jsem byl nadmíru spokojen. ()

Rod draka přiletí i se třetí sérií

Rod draka přiletí i se třetí sérií