Hra o trůny

• USA Game of Thrones (více)
USA / Velká Británie, (2011–2019), 67 h 52 min (Minutáž: 48–82 min)

Předloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

Fraktální

ze začátku mi to přišlo trochu nudné ale seriál se rozjíždí a má pěknou vzestupnou tendenci... jsem zvědav jestli natočí celou Písen Ohně a ledu... ()

Ecthelion

Jako neznalec této ságy jsem byl tímto světem okouzlen. Po prvním díle jsem očekával monumentální bitvy ve stylu Pána Prstenů či Statečného srdce, ale toto se nekonalo. Kupodivu však musím říct, že to vůbec nebylo na škodu. Výkony herců jsou na velmi vysoké úrovni a to mám na mysli i dětské role, zejména Eddard Stark v podání Seana Beana a Tyrion Lannister v podání Petera Dinklageho jsou skvostem seriálu. Šok přichází v závěru 1. série – smrt dosud hlavní postavy. Seriál musím hodnotit jednoznačně 100% - ty a nezbývá mi, než se těšit na pokračování. Jen dodám, že na základě tohoto seriálu vážně uvažuji o koupi knih. Při sledování tohoto seriálu mě napadá, jak by asi vypadalo filmové zpracování Tolkienova Silmarillionu. ;-) ()

Darriel

Těším se na druhou serii. První byla bohužel dost jen o hraní a mluvení. Akce pomálu, fantasy tématiky ještě míň. Navíc je to rozkouslý na několika stranách a jsem zvědav, kterým směrem se to vyvine. Potenciál to má, tak nezbývá, než držet palce, že to nabere ještě větší grády (hlavně fantasy směrem). Po výpravné stránce jsem byl také velmi spokojen, inu jak se na HBO sluší. Druhá série ještě lepší, teprve v ní člověk ocení smrt jednobarevného hrdiny a nechá se zmítat mezi charaktery, které se chovají s grácií i podlostí podle toho, jaký cíl právě sledují. ()

Epics

Po ctyrech shlednutych dilech jsem zde udeloval tri hvezdicky a zpovidal se ze sveho zklamani s nadeji, ze se po shlednuti cele prvni serie vesele vratim a budu zarit nadsenim! Deset dilu za mnou a rozcarovani a zklamani je to jedine, co citim. Cela fantasy stranka tohoto serialu se omezila jen na hezky vykreslenou mapu v uvodnich titulcich a par zaberu ze severni zdi, kde se ale stejne jako vsude jinde v kralovstvi zoufale nic nedeje. Misto dobrodruzstvi se mi tak dostalo jen hodne upovidane tahanice o jeden trun rozdrobene do mnoha minipribehu o zrade a intrikach, ktere jsou v drtive vetsine prolozene spostou dlouhych a bohuzel dosti povrchnich rozhovoru a monologu. Nektere postavy, kterym je venovano pomerne dosti serialoveho casu, dokonce zmizi z deje doslova lusknutim prstu a nektere dejove linie plynou celym serialem bez jedineho primeho dopadu na hlavni zapletku (demonicky ‘Hun’ a jeho belovlasa draci princezna). Zato dosti naturalistickym nasilim a nahotou se nesetrilo a zejmena druhe jmenovane mi pripada naprosto nevhodne a samoucelne (monolog majitele luxusniho hanbince, pri kterem jedna z lehkych zen za hlasiteho vzdychani strka prsty do… intimnich mist sve kolegyne.. to je co, proboha!). Na zaver jen to, ze pokud melo byt toto dilo serialovou vyzvou Panu Prstenu, jak jsem se tu v nekterych komentarich docetl, tak je to prohra na cele care. Neni to spatny serial, ale pro mne urcite ne vice nez lepsi prumer, coz jsou serialy, u kterych po poslednim dilu nepropadnu zoufalstvi nad tim, ze si na dalsi serii musim chvili pockat. ()

Sonjushka

Jestli někdy seděl fantasy film ke knižní předloze, tak je to tady! Perfektní exteriéry, dobrá volba herců, dramaturgie tak aby odpovídala knižní předloze a přitom se divák, který nečetl předlohu, bez problémů orientoval. Opět povedená série z produkce HBO, už se moc těším na další pokračování. ()

mondo

Konečně pořádný fantasy seriál. Je vidět, že autoři berou pojem fantasy středověk se vším všudy. Když je potřeba postelová scéna, často i bez postele, dojde k j..... se vším všudy. Když je potřeba seknout pár hlav, tak jedině bez cenzury. Propracovanost postav je též neskutečná. Člověk úplně cítí přes obrazovku tu nezpravedlnost vůči hlavnímu hrdinovi a křápnul by Lanistra po palici pořádnou sukovicí . Seane chudáku co ti to udělali, doufám že to seriál zvládne i bez tebe. A jak řekla lady Strak : " We will kill them all " . ()

Ejbi

Po prvej serií určite za 5*. Snáď to v druhej nepojde dole kopcom, ale naopak vygraduje, tak ako to záver série naznačuje. ()

Fujin

Luxusně zpracovaná a chytlavá "fantasy" série. Při tom kotli charakterů by byl div, aby si alespoň jednoho každý neoblíbil. Krvavé, surové, nekompromisní a s přívalem keců o cti. Doslova mě to přikurtovalo k obrazovce. Některým umrčencům tady se zdá, že se jedná o příliš ukecanou záležitost, no já tento názor nesdílím. ()

+sfinx+

Krev stříká, střeva tečou a já s radostí dávám plné hodnocení. Ne že by krváky byly tím jediným, co potřebuju, ale do dávnověké řezačky to prostě patří. Takovýto seriál není v dnešní době výjimkou - velmi se toto podobá Spartakovi a ještě více Camelotu. Dokonce dvě ženské představitelky jsou si velice podobné (povahou i fyzicky). Tento seriál má ovšem obrovskou výhodu - měl by se dočkat dalšího pokračování a tak si sad konec zase nebudeme muset domýšlet...:) ()

Tomas_2002

Jednoznačně za 5 hvězd. Krásná výorava, napínavý děj, příjemný příběh, nečekané zvraty........nemohl jsem vydržet do dotočení 2. řady tak jsem začal číst její knižní předlohu. Koukal jsem i na předešlé knihy a seriál opravdu věrně kopíruje knihu. EDIT po 1/2 roce: Nemůžu si pomoct, ale přijde mi, že ta druhá série zdaleka nedosahuje kvalit té první. Ta první měla spád, napětí, akci a dohromady to byl opravdu pěkný zážitek - ta druhá mi přijde více o poliktikařené, rétorice a tajemnu. Pro mě tedy 2. série zatím dost nuda. Asi jako seriál ŘÍM ( také od HBO ) , kde to po první sérii šlo z kopce. ()

dentalux

Neskutočný seriál z produkcie HBO, ktorý by som neskutočne vecne preložil ako neskutočne skvelú rozprávku pre neskutočne dospelých:-). Na každú časť netrpezlivo čakáme a slastne sa ponárame do hlbín intríg, akcie, sexu, strhujúce gradujúceho deju a hlavne - fandíme svojim obľúbencom. A „motto“ filmu Winters comming je v dnešných dňoch veľmi aktuálny – preto sa dôsledne pripravujem ena zimu, lebo so zimou prichádzajú chodci:-) (hlavne na cestách ich bude plno, kedže chodniky budu malo odhrabane:-) . Keby sa dalo dať, dám aj 6 hviezdičiek...:-) . ()

tulen

Po prvním dílu jsem nebyl nadšený, ale celkem zvědavý jak se to rozjede. Po druhém díle ale už nemám chuť sledovat to dál. Tahle stláskanina ve stylu nacpeme tam všechno, ať se to líbí každýmu - trochu pohádky pro děti, fantasy pro teenagery, soap operu, vykalkulované citové vydírání, aby bylo hned jasný jak hnusní jsou záporáci ... No a jako koruna všemu trapné soft porno ... Uměle působí projev části herců, kteří sice byli navlečení ve středověkých kostýmech, ale jakoby tam nepatřili ... *** Nakonec mi to nedalo a zkouknul jsem třeti dil a zdá se, že se tvůrci vrátili do přijatelnějšího stylu 1. dílu, takže hodnoceni zvedám z 2 na 3 hvězdy. Ještě tomu dám šanci ... *** Po shlednuti prvni a casti druhe serie musim uznat, ze si tvurci dali se serialem dost prace, uchazejici jsou i herci. Na druhou stranu to co jsem napsal vyse plati, takze hodnoceni nechavam na 3. *** V polovine 3. serie musim uznat, ze ve svem zanru je to skutecne solidni serial, pres vsechny vyhrady. Presto mi porad prijde, ze to neni ani pro dospele ani pro deti ... *** na konci 4. serie - vulgarni, sadisticke, vypocitane ... pres vsechny klady, ktere to mohlo mit, se mi to naprosto znechutilo a navic uz je to i nuda .. ()

DannyFreedom

Super serial snad bude i film no ale chci jen říct to děsný jak Sean Bean furt v takových filmech umírá napřed to bylo v Pánu prstenů pak v Black Death no a ted tady :DDD stršnýýý chudák a přitom je to sympaták a za hrob :) ()

nyannyan

Knihy som nečítal no seriál ma prinútil začať aj s čítaním... Jednoducho tak dlhé čakanie na druhú sériu je na nevydržanie. Winter is comming a som zvedavý na poriadny nášup White Walkerov. ()

lukaskon1

Nejlepší seriál jaký jsem kdy viděl. Zapomeňte na nepřemožitelné hrdiny, jež likvidují své nepřátele po stovkách. Zapomeňte i na jinak typické rasy jako jsou elfové, trpaslíci, skřeti a další. Zapomeňte na svět, kde vždy vítězí dobro nad zlem a kde je předem jasné jak to celé dopadne. Hra o trůny totiž není běžné fantasy. Předně je nutné si uvědomit, že je to natočeno podle knižní předlohy, která má čítat 7 dílů a tedy nemůžete koncem 10 dílu první série čekat, že se vše vyřeší. Kromě toho je to "jen" seriál takže epické bitvy jako v Pánovi prstenů také nečekejte. Co však čekat můžete je atmosféra syrového světa plného intrik a boje o moc. Postavy se nedají snadno rozdělit mezi klaďase a záporáky, zkrátka každý má své cíle a své potřeby, které jsou i celkem pochopitelné. Jednou ze zajímavých vlastností Hry je to, že o žádné postavě si nemůžete být jisti, že přežije. Dost nečekané po všech těch ostatních fantasy, kde už od prvních chvil víte, že tahle a tahle postava určitě přežije (nebo maximálně zemře v úplném závěru). Stejně jako u jiných HBO seriálů tu je i dost nahoty a sexu. V tomto případě to však vůbec nevadí jelikož se tím ještě dokresluje obraz drsného světa. Mimochodem fakt jsem se pobavil u komentářů, jejíchž autoři si stěžují na stále stejnou polohu u sexu ale uvědomte si, že tvůrci neměli v úmyslu předvádět kamasutru (od toho jsou jiné filmové žánry :) ). Hra o trůny rozhodně není příběhově natolik jednoduchá aby ji bylo možné sledovat sotva koutkem oka a nedávat při tom pozor. Na dobré pochopení všeho je skutečně nutná pozornost a pokud možno nenechávat si mezi sledováním jednotlivých dílů přiliš velký časový prostor, neboť děje je hodně provázanost mezi díly je veliká. Každopádně tento seriál je něco co na scéně už dlohou dobu chybělo a já se velice těším na další řadu. ()

lahvi

Podle mého nejlepší historický seriál. Po prvních 5ti minutách mi bylo jasné, že tendle seriál bude mít svou kvalitu a že ho zkouknu během dvou dní. Čeho si u historických seriálů všímam nejvíce jsou kostýmy, či masky chcete-li. To utváří věrohodnost takového typu seriálu a zde jsou na velmi vysoké úrovni. Určitě tu neuvidíte pobíhat Xenu s vycpávkami a za každé situace dokonale nalíčenou. Okamžitě jsem si některé postavy oblíbil a přemýšlel jsem jen nad tím, zda dám 4 nebo 5 hvězd. V porovnání s ostatními seriály tohoto typu je to jasně 5. Avšak co mi zde chybělo byly velkolepé bitvy. Dokonce i když se odehrály, byly vystřiženy, což mne zklamalo. Ovšem to, co se stalo na konci deváteho dílu mě dostalo maximálně. Pokud to tak muselo být, aby se dodržela knižní předloha, budiž. Pokud chtěli být tvůrci originální, tak se jim to povedlo. Ovšem jako divák se nekoukám několik hodin na seriál proto, abych pak musel být svědkem něčeho takového, co mě dokonale zkazilo pocit ze všech dílů předešlých. Devátým dílem pro mě tento zprvu dokonale vyhlížející seriál zkončil a o další díly už nestojím. ()

MargitkaPohl

"Moc, je zajímavá věc. Kdo žije, kdo zemře. Moc sídlí, tam kde v to lidé věří. Je to trik, jen hra stínů" Tenhle seriál si zaslouží shlédnout každým kdo má rád kvalitu,a myslím si že i udělených 5 hvězdiček.Z počátku jsem si říkala,že to bude historická blbost,ale po prvním dílu jsem měla chuť vidět další a další..a pak jsem ani neměla chut jíst,pít jen se dívat ! Byla jsem nadšená. A popsat poslední díl 1.serie ani nejde,snad druhá série bude ještě strhující než tahle. Tenhle seriál mě donutil objednat všechny díly knih a začít číst ! ()

Calvus77

V úvodu musím ohlásit, že nemám moc rát seriály. Vadí mi ta seriálová vata, která vyplňuje stopáž jednotlivých dílů. Tento seriál je podle knižní předlohy (nečetl jsem, ale rozhodně se chystám! Ale až to bude venku komplet, jinak bych se asi zcvokl při čekání) a je to na něm vidět, je hrozně ukecanej, ale není to vata. Ano, sem tam nějaká nahotina a nějaká ta brutalitka, ale jinak je to veskrze konverzační záležitost, ale má to hlavu a patu. Parádní je ta atmosféra a výpravnost a důraz na detail, mňam!!! Prostě mě to parádně sedlo a doufám že je to první vlašťovka zfilmovaných fantasy ság. Vlašťovka, která jaro rozhodně dělá :-) ()

Sugar67

Průměrný seriál který ale mohl být vynikající. Bohužel! Ať se snažím jak chci, nenašel jsem nic, za co bych mohl dát lepší hodnocení. A to jsem se na něj tak těšil!!! Skvělá myšlenka, výborná předloha, dobrá výprava, dobré obsazení. Utahané scény, předlouhé zbytečné dialogy, zbytečná nahota, zbytečná krev. Sex, nahota, brutalita a vulgarita se tady předkládá jako znak dospělosti. Charakteristika postav špatná a podaná takovým způsobem, že nemáš nejenom jak se s někým stotožnit, ale ani jak poznat jeho pravý charakter. Chápu, že tento seriál může být kultovní pro puberťáky, ale pro nás, co již máme telecí léta za sebou to bohužel zapadá do šedého průměru. Přesto pevně doufám, že další série se povede víc a budu moc nějakou tu hvězdičku přidat. ()

Rod draka přiletí i se třetí sérií

Rod draka přiletí i se třetí sérií