Hra o trůny

• USA Game of Thrones (více)
USA / Velká Británie, (2011–2019), 67 h 52 min (Minutáž: 48–82 min)

Předloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

Skalikar

Čím to je, že se mi to nelíbí? Asi, že v prvních dílech se toho opravdu moc neděje..Boromir jede na jih a Blonďatá se nechce stát královnou kočovných Arabů. Všechen děj, co má být na začátku (jako u ostatních HBO seriálů, které ve valné většině hodnotím 5*) tu prostě není. Nevtáhne mi to do děje a nemám chuť pustit si další díly...hvězdy radši nepřidám ()

kacheeenka

Díky, HBO... objevila jsem nový svět. Teď jenom sehnat všechny knihy, protože malým dráčkem na konci to pro mě fakt nemůže skončit... a do dubna 2012 je tááák daleko ! ()

Figuto

1.řada: Začátek mě moc nechytil a ani jsem neměl chuť v tom pokračovat. ALE... nenechal jsem to být a namísto toho jsem se zájmem sledoval pletichy rodů v boji o moc, v pozadí s blížícím se tajemným nebezpečím od severu. Netrpělivě čekám na pokračování. ()

alienable

Stal se ze mě bláznivý fanoušek lačnící po čemkoli, co má s Hrou o trůny společného (přes knížku, deskovou hru nebo hrou na xbox, možná skončím u potištěných suvenýrů). Nadšeně vyhlížím duben, kdy se odvysílá další série. ()

Aresko123

Naozaj nemožem tomuto seriálu po kvalitatívnej stránke nič vytknúť, výborné spracovanie, zaujímavý dej, dobrý herci.... Ale jedno ale tu byť musí! Neviem prečo ale keby som vedel že 1.seria neni ani len seriou tak to vôbec nezačnem sledovať. Pre mňa to bola absolútna strata času. V prvom diele nas navnadili na "bielych chodcov" a potom NIČ. O chodcoch až do posledného dieliku NIČ. Ale to nieje nič v porovnaní s tým že prvá seria neodhalila vôbec nič!!! Zase je tu evidentná snaha o naťahovanie času a vízia nekonečneho seriálu je tu..........Dve hviezdičky za kvalitu. ()

Ivan_kucera

Hoci ma ešte pred časom nebavili historické romány plné intríg, pár kníh a Game of thrones to úplne zmenili. Najväčší podiel na tom má asi skutočnosť, že Hra o tróny sa iba tvári ako historický seriál ale v skutočnosti je to fantasy, čo uvidíme v ďaľšej sérii, ktorej sa už samozrejme neviem dočkať. Prelínanie príbehov vo mne vzbudzovalo zvedavosť, každé kráľovstvo malo postavu, ktorá ma zaujala a musel som si ju hneď obľúbiť a aj preto sa stane z Game of thrones veľmi ľahko závislosť. ()

morganf

Absolutně nemá chybu, obsazení ,lokace, dialogy to vše dosažené k dokonalosti.Těžko to bude v budoucnu nějaký serial dorovnávat natož překonávat.U mně tento seriál bez problémů překonává i danou pětihvězdičkovou hranici a odpočítávám dny do dubna kdy má vyjet druhá řada. ()

Meduzek

Konečně fantasy serial bez jakýchkoliv okolků. První scéna vám přesně ukáže co bude následovat zbylých 10dílů první série. Jde vidět, že to producke HBO na tricích i na tom surovém násilí. Druhý serial co čekám na celou sérii a sjíždím na 2 zátahy. První je Dexter, takže směle do toho, nebudete litovat. ()

One Two

U mě 100% a nemůžu se dočkat druhé série, protože podle toho co čtu (jsem v půlce A Clash of kings) to bude ještě větší nářez! Winter is coming!!! ()

Fleur F.

Před Hrou o trůny jsem nebyla fanouškem fantasy. Po ní tenhle žánr nejen vyhledávám, ale vřele doporučuji. První díl mě vtáhnul do děje a pak už jsem se od seriálu neutrhla. Zpracování mě dokonce přesvědčilo přečíst si celou ( zatím vyšlou) řadu a doporučit to dál. Když to zpětně porovnám, musím pogratulovat tvůrcům. Až na detaily se přesně drží předlohy. Vzhledem k náročnosti výpravy v některých částech je taková preciznost ojediněla - jistě je to z velké části finančními možnostmi HBO, ale na druhou stranu si přiznejme, která jiná televize by do toho šla. Eddard Stark v podobě Seana Beana je ztělesněním cti a důstojnosti. Nejoblíbenější postava je Malíček - "Nejrozumnější věc, kterou jsi udělal, když jsi sem přijel, bylo nevěřit mi." Rozhodně se těším na druhou řadu. ()

Neme5iZ

prijemne prekvapeni: slusny pribeh, vyborne obsazeni a skvela vyprava.. tesim se na druhou radu, ktera doufam bude mit vetsi spad nez prvni serie ()

ko.mar1

Tak a mám za sebou prvú sériu a musím priznať že už sa neviem dočkať pokračovania dej super, fantasy pomenej ale k veci ,historická krutosť reálna na 100%, triky pomenej ele celkom fajn a dotvarajú ponurú atmosféru ,,stredoveku",prepletené dejové línie viecerých hlavných postáv deja a po prvej sérii mi ostaly otvorené očakávania na to ako to celé dopadne . Zatiaľ dávam 5 hviezdičiek . Po pozretí druhej série upravujem svoj nazor so superfantasy sa stal priemerny film plný intrig nakolko druhá seria bola trochu slabšia, pribudli tu nové postavy a ešte viac sa to celé zamotalo.som zvedavý čo bude dalej . 3 seria pozretá a začínam byť sklamaný Starkovia pomali vymierajú ostávajú mi už len okrem detí od Starkov oblúbenci Tyrion Lannister ,Varys ,Daenerys Targaryen. dej to má aj naďalej len sa to zbytočne naťahuje. ()

Shelma

Zaujal okamžitě, bez poločasu dopadu nezbytných xx - ceti minut, než se necháte pohltit dějem a filmovými postavami. Směs středověkých bájí a fantasy je přesně tou správnou kombinací pro ty, kteří sice odrostli klasickým pohádkám, ale rádi by se k nim v nějaké změněné formě vrátili. Po dlouhé době seriál, od kterého jsem se doslova nemohla odtrhnout a evidentně jsem nebyla sama. ()

Maric

Výborný seriál, který přesně sedl mému gustu. Kdo má načtené knihy, musí ocenit, že seriál na 99% přesně převádí knihu do seriálu. Obsazení perfektní, herecké výkony jak by smetl, můžu doporučit všem. Byla by škoda o takovýhle seriál, který bude pokračovat ještě několika sériemi, kdokoliv přišel. Knihy doporučuji také všem. Takže ode mně 5/5. ()

JanniV

Beru zpět. Je to fakt dobrý. Až na aktuálně poslední sérii, je přímočará a předvídatelná. No škoda. těším se na poslední. Souhlasím s Marigoldem. Pro mne je to jako přerušovaná soulož, jak to začne být dobré a děj se začne konečně schylovat k nějakýmu ději :-) , něco to srazí na kolena zpátky do bahna průměru. Říkáte, že intriky? A jaký, jako, ty primitivní čurynky ze střední školy??? Houby, všechno jen klišé. Stačí si přečíst, co se dělo na dvoře byzantského císaře Manuela Komnéna, nebo já nevím, třeba Justiniána, nebo Diokleciána a Konstantina, abych se držel příměrů k Římu. To BYLY intriky, ne tohle máslíčko. Kdyby pan Martin trochu zabrousil do historie, třeba by to za něco stálo. Ale i to bych tak nějak překousl, ale co nejsem schopný přežvejknout... Zlikvidovat nejsympatičtější postavu a ještě tak dementním způsobem, to může jen diletant. Kdyby byla jen jedna... Od tý chvíle je děj jen nesourodou mozaikou opičáren, páchaných vedlejšími postavami, ztvárněnými druholigovými herci. čest výjimkám, leč nepříliš četným. Co ovšem tedy uznávám, je výprava. Kostýmně, interiérově i exteriérově super. Takže u mě, jen kvůli výpravě, za 3* ()

JohnDean

Přesně můj šálek kávy! Manové, ostré ženy, krásné meče a intriky odehrávající se na magií prosáklé půdě. Vynikající předloha, Martin byla trefa do černého. Perfektní obsazení (chudák Bean to ZASE odnesl), výprava, jsem prostě spokojen. Jenom se bojím, zda HBO vydrží odhodlání natočit celou ságu. Sedm let čekat na Sen o jaru! Strach však seká hlouběji než meče, takže se snad dočkám. ()

RISOvonVODKA

Dokonalosť najvyšieho stupňa. Serial, ktorý milovníkov fantasy privedie do stavu orgazmického vreskotu. Perfektne zvládnuté dialógy, politika a vojnová výprava. Bezchybná kamera. GoT naservíruje všetko, čo by ste si mohli priať a nenechavá vás spať v očakávaní ďalšej časti. ()

Garretto

Serial je to fajn. Miluju celou knizni sagu a proto mi nejsou po chuti scenaristicke upravy typu - "Stannis souloží s Mellisandrou", "Loras kouří Renlymu" a další měnší věci, které prostě ruší. Super je že v druhé sérii jsou konečně vlci. Doufám, že se časem dočkáme konečně nějaké té větší bitvy, obrů, mamutů...zatím 4 stars ()

Rod draka přiletí i se třetí sérií

Rod draka přiletí i se třetí sérií