Hra o trůny

• USA Game of Thrones (více)
USA / Velká Británie, (2011–2019), 67 h 52 min (Minutáž: 48–82 min)

Předloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

markuc

Prvni serie je jednoznacna pecka, takhle nejak bych si predstavoval dramaturgicky kvalitni fantasy serial. Nemuzu se jiz dockat jara pristiho roku, knihy se mi kvuli spoilerum cist nechce. ()

Sonnik

When you play the game of thrones, you win or you die. Počáteční nadšení z prvních dvou dílu trochu opadlo, ale pořád je to pecka. HBO to zase udělalo o postavách a zase se trefili. Fantasy prvky přicházejí v menších dávkách a taky to sedí. Prostě paráda, po Boardwalk Empire to vypadá na další legendu. Prostě parádní start. "Winter is coming." S01 - 95% ()

Belbo odpad!

Fantasi bez fantastických prvků, s nebudovaným a nedůležitým fikčním světem. Co jemi kurva po deviti královstvích, když v seriálu vystupují jen čtyři? Čím je významným příběh ZDI, když se vnitřní pravidla jejich správců/hídačů můhou porušovat? Je originální z tlustého, nesympatického a šikanovaného ňoumy udělat v posledním díle vzor morálních hodnot a povinností? Co je drsného na dvou staříkách, kteří si krátí část vzpomínáním na starý zlatý zašlý časy a občas močej u stromu? Wou, žůžo brůťo. Po onci druhé série mění hodnocení na odpad. ()

Mr.Bulanek

Prvni dily me vtahly do deje. Ale ne zase tak ze bych cekal na dalsi dily jako u jinych serialu. Po prvni puli sem mel tak 3* naladu ale kdyz jsem po mensi pauze mel pustenou druhou pulku tak to dam s klidnym svedomim na 4*. A ted v klidu pockam na dalsi serii. ()

Mrkvič

100%Sice jsem čekal něco o dost jiného, ale na seriál je to neskutečný. Hlavně co se týče dialogů. Ty jsem ke konci první serie hltal, až mi ani tolik nevadilo, že se vlastně nekonal žádný velký boj. K tomu naštěstí přežila většina mých oblíbených postav v čele se skřetem, takže nemůžu než s velkým očekáváním vyhlížet další serii. Druhá řada (80%) je za mnou a není potřeba snižovat hodnocení. Sice je pár dílů trochu nudných a bez nějakého zvratu, ale postavy jsou divákovi ještě bližší a každý si najde něco (větší bitva nebo dialogy). Postavy jako skřet nebo Pes se ke konci hodně vyšvihnou. Bohužel další serie zase za rok :( chjo Třetí řada (80%) První dva díly jsem musel trochu přetrpět, protože rok čekání je rok čekání, a než se mi všechno vybaví, jsem otráven tunami žvástů nějakých bab o ničem. Naštěstí potom přijdou zvraty (kde za ten největší jsem chvíli i proklínal samotného spisovatele) a do čela se opět postaví moje nejoblíbenější postavy (Skřet, Pes a za bouře zrozená). Takže s ebudu zase opakovat: Zase rok čekání, ach jo :( ()

Blacks

První série je bomba, hra o trůny se pomalu rozjíždí, člověk pomalu poznává jednotlivé povahy, kdo má koho rád, kdo koho nenávidí, kdo se zdá být fér a kdo naprostý křivák. A to všechno je tak zajímavé, že se těší na každý další díl, na každý kousek skládačky, který přijde. A on opravdu přijde - konec série a 3 z 5 zásadních postav jsou bez hlavy. Jednomu se až nechce věřit, že je to vůbec možné. V druhé sérii se všechno krásně zamotává, vyvstanou nové osobnosti, nové pikle, první pořádné řežby, včetně té závěrečně "Blackwaterbay" Nemůžu se dočkat dalších dílů. Pak to přijde, třetí série, bojuje se na všech frontách, jen očekávám, jak to všechno a ouha, v předposledním díle, zase půlka hlavních hrdinů bez hlavy - až nemám chuť se dívat dál. Naštěstí, neboť poslední díl zavdává chuť sledovat další. Série 4 - velmi značně se rozchází z předlohou (tedy, ne že to by se předtím nedělo, ale zdá se mi, že to až mění charakter jednotlivých postav. Samé povídání, ale málo intrik, spousta vyhrožování, ale žádné mrtvoly (já vím, že to přijde ke konci), začínám se trochu nudit, až skoro uvažuji, že shodím hodnocení na 4 hvězdy ...no snad to nebude nutné [19.5.2014] Trochu kaše, ale předposlední a obzvlášť poslední díl série nemlžu hodnotit jinak než MAGNIFICANCE! [16.6.2014] Páté série už je mimo předlohu hodně, ale vzhledem k tomu, že autor nepokračuje ve vydávání to celkem chápu. Problém je že vše podstatné se stane v prvním a posledním dílu, zbytek je nuda a dá se na něj koukat jen kvůli super kameře a reáliím. Další sérii nebudu sledovat (2015). Další sérii začínám sledovat na doporučení, že je lepší cca od půlky. Nutno říct, že se zase konečně něco děje a mě to baví (2016) Série 7 zatím paráda (2.9.2017) 7/01 **** 7/02 ***** 7/03 ****/* 7/04 ****/* 7/05 ***** 7/06 ***** zatím nejlepší díl série 7/07 **** ()

elanius

Tak po 9. časť prvej série u mňa vládlo absolútne nadšenie a to, podotýkam, do podobnej doby zasadené diela má väčšinou odstrašia po prvých pár dialógoch. Sklamanie prišlo v poslednom diely prvej série. Ja viem, je to točené podľa knihy, človek seriálový je ale zvyknutý na kvalitnejšie a vyhrotenejšie záverečné diely. Prvá séria je každopádne za dobrých 90%. Bohužial, ústup zo svižnosti naznačený záverom série sa dosť nepríjemne prevaluje aj do začiatku druhej. Ubúda exteriérových scén, pribúda nudných kecov. Chvalabohu aj druhá séria má postupne čo ponúknuť. Aj napriek menšejmiere perverzného sexu a valiacich sa čriev :). Druhá séria za 70%. ()

flawi.f

Geniální dílo George R.R. Martina bylo geniálním způsobem převedeno na televizní obrazovky. Smekám klobouk, vestoje tleskám, uznale kývám hlavou. Hru o trůny považuji za jeden z vrcholů seriálové tvorby, který klidně může konkurovat leckterému fantasy filmu. SPOILER!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! - těžko se mi zde vypisují oblíbené postavy, jelikož kdo četl knihu, tak ví, že G.R.R.Martin nemá problém nechat zemřít polovinu hlavních postav :-D ()

karlik4801

Už od začátku dramatem napěchovaný příběh. Krásně ztvárněné myšlení postav, jako kdybych věděl co od nich očekávat. Ve Hře o trůny je velké množství lidí, až v tom pomalu začíná být zmatek. Pro hlavní dějovou linii si ale stačí zapamatovat pár obličejů a je vystaráno. Od nějakého pátého dílu už ale postavy začínají promlouvat do duše. Zapamatoval jsem si každou. Ke konci první série pár zvratů. A začalo to být ještě zajímavější. Otevřel se nový příběh, hrdinové se od sebe oddělili a zažívali každý něco jiného. Až to vyvrcholilo k epicky seriálové bitvě na konci. Vidím, že Hra o trůny není nízkorozpočtová kravina, tenhle seriál je vyladěný do posledního detailu. Po vizuální stránce je práce taky odvedená dobře. A herci odvádějí skvělou práci, Peter Dinklage a jeho postava spolu splynuli, postava Tyriona Lannistera je bezkonkurenčně nejlepší z celého seriálu. Scénáristi, maskéři, kameramani také odvádějí výbornou práci. ()

Samuel7

Absolutní špička seriálové tvorby po všech stránkách. Vyloženě slavných herců tu sice nenajdeme mnoho (v poměru k obrovskému množství postav), každopádně i přesto, že mnozí jsou nováčci a obsadit je by se mohlo zdát jako risk, nevybavuji si jedinou špatně zahranou postavu. Předchozí tvrzení přesně sedí na Emilii Clarke (Daenerys), ale nikoho jiného si do role své nejoblíbenější postavy Písně ledu a ohně již nedovedu představit. Děti Starků jsou stejně tak velmi dobře zahrané, o jejich rodičích (Sean Bean a Michelle Fairley) netřeba mluvit, zde se s excelentními výkony dalo počítat. Dále velmi vyčnívá Peter Dinklage (Tyrion) a jeho seriálová sestra Lena Headey (Cersei). Málem bych zapomněl na jejího syna Joffreyho, ztvárněného dalším z dospívajících herců, který je zde přesně takové monstrum, jako v knize. Hra o trůny vyniká i po technické stránce s velmi vydařenými efekty a působivou výpravou nejen na seriálovou tvorbu. I hudebně se skutečně trefili do černého a spojení hlavního motivu s originálně pojatými úvodními titulky je zážitkem samo o sobě. To, čím si vás však Hra o trůny získá je příběh. Mnoho propracovaných dějových linií, kde si každý již na začátku najde svou oblíbenou a postupem času ho začnou velmi zajímat úplně všechny. Zde je však jedna ze dvou věcí, které bych seriálu vytkl. V porovnání s knihou je seriál až příliš povrchní a ukvapený, což sice chápu, museli by natočit na motivy každé knihy více než 10 epizod, ale na opravdové poznání Západozemí tento seriál opravdu nestačí a divák je ochuzen o mnohem více, než je u filmů/seriálů podle knih zvykem. To podstatné tam samozřejmě je, ale těm, co se tento seriál skutečně líbil, vřele doporučuji přečíst si knihy,které i přes svou délku (Bouře mečů má cca 1250 stran) jsou tak čtivé, že jsem je přečetl mnohem dříve než většinu 5x tenčích knih. Druhou věcí, kterou bych raději neviděl, jsou tak časté a většinou i zbytečné sexuální scény, které se sice objevují i v knize, ale ve značně omezenější míře. Čas vyplácaný zde by se dal tak dobře využít pro hlubší vykreslení příběhu těchto geniálních knih G.R.R. Martina. Po Středozemi a Harry Potterovi jsem konečně našel fantasy svět, který mě dokonale pohltil. Tento seriál si bezpochyby zaslouží 5*, knihy pak 6*, něco tak propracovaného se opravdu jen tak nevidí, o vytříbené stylistice a dokonalých znalostí středověkých reálií spisovatele ani nemluvě. Zbývá jen doufat, že přes pokročilý věk autora, a času, který psaním těchto knih věnuje (jedna i více než 5 let), bude tato výjimečná sága dokončena. ()

dvopet

První řada: 5*, Druhá řada: 5*, Třetí řada: 3,5*, Čtvrtá řada: 3,5*, Pátá řada 3*, Šestá řada 3*, Sedmá řada 4* ()

kinghome

Děkuji všem, co mě do toho tak dlouho nutili, až mě donutili se na to kouknout! :D První série mě bavila, ale né tolik, abych koukal na další řadu, potom se rozpoutalo šílenství a mě se zdál seriál strašně přeceňovaný, což mi vydrželo ještě dost dlouho, dokonce jsem koukal na pár dílů druhý série a vůbec mě to nebavilo, chtěl jsem tomu dát tak 3* a sralo mě, jak to je nadhodnocený, ale potom jsem to rozkoukal pořádně, soustředil se na díly a za týden jsem viděl 2. a 3. sérii, každej den několik dílů, úplně mě to vtáhlo a pokračuje to až doteď. Z GoT se stal jeden z mích oblíbených seriálů, už teď mě štve, že musím týden čekat, když jsem byl zvyklý na 4 3-4 díly denně. Nejlepší je, že napětí vůbec neubývá, spíš naopak je to lepší a lepší, nějaké legendární bitvy a scény nezapomenu... Oblíbené postavy: Arya, Tyrion, Hodor!, Jaime ()

viperDavid

Tvůrci seriálu nemohli udělat nic lepšího, než nevzít knižní předlohu a zprznit jí jak mají ve zvyku. Pokuseli se udělat věrnou kopii než do toho míchat své vylomeniny a to se jim povedlo. Pochopitelně kdo knihy četl, moc dobře ví, že nemohli napodobit atmosféru, kterou četba nabízí, ale přiblížili se cos mohli. Pochopitelně celý seriál stojí na fantastických dialozích, kterou autor tak dobře ovládá. Gratuluju 5* ()

Tucqa

Když jsem se začala dívat na tento seriál, ani jsem netušila, jak moc mě to chytne. Od obrazovky jsem se doslova nemohla odtrhnout, první dvě série jsem zhlédla za necelé dva týdny a nadšeně čekala na další. Ty dva měsice čekání mi připadaly jako věčnost, ale třetí série uběhla jako voda a já měla rok čekat na další? Tehdy jsem začala číst knížky a radím vám jediné - čtěte, lidi! Pokud se vám líbí seriál, knížky budou také, navíc jsou tam dopodrobna sepsány věci, které se třeba v seriálu nedozvíte. Kdyby měl být seriál přesným zpracováním knížky, jedna série by musela mít dvakrát tolik dílů, ale zase na druhou stranu v televizi se pustili do zpracování dalších bočních příběhů, což hodnotím jen kladně. Na své si přijde každý, kdo má rád středověk, fantasy zápletky, draky a prodejné děvy :) A pokud už vás otravuje většina seriálů se svým lehce předvídatelným dějem, mohu Game of Thrones jedině doporučit - u G.R.R. Martina si nikdy nemůžete být jistí, jestli se vaše oblíbená postava dožije dalšího dne... Celkové hodnocení všech tří sérií: 93% ()

hanagi

Radost se dívat a radost poslouchat. Takže teď už musím jen čekat, co bude dál a kdo z mých oblíbenců ten masakr přežije... Moje fantazie mi sice nabízí určité možnosti, ale ať už to bude jakkoli, doufám, že nebudu měnit hodnocení. ()

miguel_111

Asi jeden z najveľkolepejších fantasy seriálov všetkých čias a asi jeden z malá seriálov kde hlavné postavy prichádzajú o časti tiel alebo o životy ako na bežiacom páse. Pre mňa 90% ()

honza7 odpad!

Ufff tak to bylo něco. Koukám na hodnocení a každý je z této slátaniny doslova "udělaný". Mé hodnocení asi nebude brát nikdo v potaz ale mě to přijde jako debilita. Tisíce intrik připomínající "sexy" seriál Velkolepé století z Turecka. Prostě opět jsme u toho - Velmi křehké vztahy ze středověku. Já nevím, proč je to furt nutí natáčet takové hlouposti, když podobných seriálů existuje tisíce. Další věcí jsou porno scény... Ano, čtete dobře - PORNO. takřka co díl, to tam jeden s druhým ehm... kopulují. Debilní postavy, nudné dialogy, jediné co, tak člověk netušil, kdo vlastně umře.... Ale při nudění se jsem přál smrt všem postavám! Debilita na eNtou už to nikdy nechci vidět... A teď se jdu dívat na Velkolepé století, za to dostanu od babičky aspoň zmrzlinu... ()

Rod draka přiletí i se třetí sérií

Rod draka přiletí i se třetí sérií