Reklama

Reklama

Frank Moses (Bruce Willis) je penzionovaný agent CIA, který nyní žije poklidným životem na venkově. Až do té doby, kdy se jej nové vedení CIA rozhodne zlikvidovat. Jeho tajná identita je ohrožena, proto znovu sestaví svůj bývalý tým, aby ukázali, že ještě stále mají pár triků v rukávu. Název filmu je zkratkou označení Retired Extremely Dangerous (v důchodu, extrémně nebezpečný), a právě takovým se náš hrdina ukáže. Výbušná akční komedie režiséra Roberta Schwentke natočena na motivy stejnojmenné komiksové mikrosérie tvůrců Warrena Ellise a Cully Hamnera. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

(více)

Videa (4)

Trailer 1

Recenze (1 457)

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Důchodci opět v akci a mají nabito. Trocha té nostalgie rozhodně neuškodila, stejně jako Brucovo vystoupení z policejního auta uprostřed hodin. Najít v dnešní době podařenou akční jízdu s nadsázkou a dobrými herci v opravdu zvláštních rolích je skoro nemožné, takže RED prostě nejde hodnotit pod 4*. Dát si souboj mezi nastupující a odcházející generací bych si poprosil ještě jednou, ale už to určitě nebude ono. Bruce už si těžko s pomalu, ale jistě stoupajícím Karlem Urbanem příště prohodí dveře... Ovšem královna královen Hellen Mirren s "little friend" M16A4 nebo Browning M2HB? To se neodmítá. ()

HOCKEYKA 

všechny recenze uživatele

Tak trochu absurdna akcna komedia,ktora vlastne ani nie je komediou,ale chvilami drsnou a chvilami usmevnou parodiou na Willisovky osemdesiatych a devatdesiatych rokov.Skvele herecke obsadenie na cele so stale vybornym Bruceom Willisom a skutocne roztomilou Mary-Louise Parker,ktorym to spolu nesmierne pristalo.Malkowich,Freeman,Mirren a ostatni su len ceresnickou na torte.Najviac ma asi zaujal Karl Urban,zaujimavy to typek,ktory by to mohol niekam dotiahnut. Skvele bitky,dynamicky priebeh,bravurne zvladnute akcne sceny.Skratka dobre. ()

Reklama

POMO 

všechny recenze uživatele

Red je „kostýmová šaškáreň“ so senilnou zápletkou, v ktorej ide viacej o jednotlivé atrakcie ako o hutnosť celku. Dobre sa pobavíte, užijete si Willisa hrajúceho Willisa, Malkovicha spomínajúceho na lepšie časy z Po prečítaní spáľte a kráľovnú Helen Mirren v bielych šatách, páliacu z ťažkotonážneho guľometu. Lepší scenár mohol zabezpečiť jeden z najlepších filmov roku, ale bohužiaľ. Karl Urban má nakročené do výrazných úloh v áčkových trhákoch. Schwentke, krúžiaci okolo neho na križovatke, povýšil bayovskú otočku okolo borca s búchačkou v ruke na balet. Presne medzi 3* a 4*, a k štyrom sa prikláňam preto, lebo tri som dal Resident Evil: Afterlife :) ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Nač žádat zvýšení penzí, když si můžem zvýšit adrenalin aneb Rota Elitních Důchodců s Prostenalem v kapse jde do akce. I když, ruku na srdce, kdo z vás by v tramvaji pustil takového "penzistu" jako je Willis sednout.. Pěkná, místy až sebeparodická vzpomínka na loňské sněhy, ale scházela tomu lehkost a upřímnost těch časů. Snaha o efekt naopak přebývala a může si to královna Alžběta kropit z těžkého kulometu dle libosti, ale já si druhý den na Red ani nevzpomněl. Že by mi začínal Alzheimer? Avokádo mi už listy taky nahodilo.. ()

Falko 

všechny recenze uživatele

Myslim si, ze tato akcna pecka sa vydarila a to nielen vdaka hviezdnemu obsadeniu, ale aj vdaka tomu, ze ak tento film o par rokov objavim v telke na nejakom programe, urcite si ho rad znovu zopakujem. Bruce Willis je pre tieto ulohy uz niekolko rokov stvoreny, Malkovichove grimasy typu: ,,Mozem ho konecne odbachnut?" ma vzdy pobavili, Morgana Freemana mam rad v kazdom filme, ale dost ma z traileru zaujimala aj Helen Mirren a la Rambo v zenskom prevedeni, ktoru mam este stale v pamäti ako kralovnu Alzbetu II. z roku 2006 :-) Paradne rozdielne ulohy, nie? Prekvapil ma aj Richard Dreyfuss, ktoreho som skoro ani nespoznal, kedze ho mam stale v pamäti ako dobrackeho ucitela z dramy OPUS PANA HOLLANDA (1995) a v tomto filme si s chutou zahral zaporaka. Skutocne som premyslal aj nad 5*, ale nieco mi tu ku piatej hviezdicke chybalo, ale aj tak sa oplati tuto zabavnu akcnu komediu vidiet... 04.11.2010 _______ Bruce Willis - (Frank Moses) +++ John Malkovich - (Marvin Boggs) +++ Morgan Freeman - (Joe Matheson) +++ Helen Mirren - (Victoria) +++ Mary-Louise Parker - (Sarah Ross) +++ Karl Urban - (William Cooper) +++ Ernest Borgnine - (Henry) +++ Richard Dreyfuss - (Alexander Dunning) +++ Brian Cox - (Ivan Simanov) +++ Hudba: Christophe Beck +++ (Videl v kine 02.11.2010) +++ ()

Galerie (80)

Zajímavosti (24)

  • Náklady na výrobu byly přibližně 58 milionů amerických dolarů. (NIRO)
  • Datum narození Franka Mosese, které má napsané ve svých dokumentech, je 19. 3. 1955, což je skutečné datum narození jeho hereckého představitele Bruce Willise. (MeanWhile)

Související novinky

Nebezpeční stařešinové znovu v akci

Nebezpeční stařešinové znovu v akci

21.02.2012

...a našli režiséra. Z prvního Red se vyklubal obstojný hit, pěkně se prodával na blu-ray a DVD a nejmenovaná kabelová televize díky vysoké sledovanosti hraje film zhruba třikrát denně. Už nějakou… (více)

Willis hledá režiséry pro Past 5 a Red 2

Willis hledá režiséry pro Past 5 a Red 2

02.09.2011

V obou případech je fakticky rozhodnuto, že pokračování bude. Nebráníme se. S Die Hard 5 to studio 20th Century Fox myslí smrtelně vážně a Bruce taky, protože se aktivně zúčastňoval na výběru… (více)

Kevin Bacon opět zlotřilý

Kevin Bacon opět zlotřilý

01.08.2011

Několik let se pohyboval „mimo výsluní“, ale jako hlavní lotr v X-Men: První třídě zazářil (doslova) a tak ve světle áčkových reflektorů chvíli zůstane. Zahraje si totiž padoucha v nadpřirozené akční… (více)

John Malkovich jako ruský kmotr

John Malkovich jako ruský kmotr

12.07.2011

Podle jeho výkonů v Red a Transformers 3 se zdá, že je v dobré herecké formě. Kromě hollywoodských blockbusterů si ale rád zahraje i v něčem menším. Třeba v italsko-litevské koprodukci Educazione… (více)

Reklama

Reklama