Dr. Martin Harris s manželkou Liz přijíždí do Berlína na vědeckou konferenci. Po příjezdu do hotelu Martin zjistí, že jeho kufřík zůstal na letišti. Vezme si taxík, ale cestou na letiště mají nehodu, auto skončí v řece. Martin je v bezvědomí, řidička Gina ho vytáhne na břeh, pak ale musí zmizet, protože je v zemi ilegálně. Z kómatu se probudí až za čtyři dny. Hned se vrátí do hotelu, zjišťuje, že ho manželka nezná a je doprovázena neznámým mužem, který se za něj vydává. Martin si není jistý, jestli se po nehodě zbláznil, nebo jestli je obětí nějakého obrovského spiknutí. Úřady, které mu nevěří, ho naprosto ignorují. Pronásledují ho tajemní nájemní vrazi a on je sám, unavený a na útěku. S pomocí nečekaného spojence, řidičky Giny, která ho zachránila, se po hlavě vrhá do řešení záhady. Začíná pochybovat nejen o své příčetnosti a identitě, ale i o tom, jak daleko je schopný zajít, aby odkryl pravdu. (TV Nova)

iampatrik

75% Sice neupoutá pozornost již okoukaným tématem "na začátku ztratím paměť, musím zjistit, kdo jsem a o co jde", ale pro mě to Neznámý vynahradil svým podáním, kde indentinu a pravdu odhaloval pomalu, postupně a tak, že jsem neměl páru, co se z toho vyklube. A pokud si člověk odmyslí určité hluché, nelogické místa, které toto téma dost nabízí, užije si stejně jako já dynamickou akční a napínavou jízdu Berlínem s nestárnoucím Neesonem. ()

Ještěřák

Spíše spokojenost, ALE (vždycky je tam nějaký ale)... Ten film je fakt děsně rád mrtě hafinky cool, ať už jde o tonutí, sněžení, honění (se v autech, samozřejmě!), píchání (megastřepem do různých krvoproudných míst na těle), nebo požáry. Je to věru divná choroba kinematografie, vypadat co nejvíc masakrózně a popírat při tom co nejvíce fyzikálních, fyziologických a jiných zákonů. _____ Začíná jako docela civilní máslovský drama a navnadí tedy, no vyleze z toho nakonec další pošastaný biothriller. Je to pro mě coming-out podobně mizerný, jako když se svlíkne lepá bruneta, a je tam dole celá blond! _____ Díru do světa to neudělá, druhou díru do prdele namlsanému divákovi taky ne. Přesto, zdá se, že Liam Neeson je novým Alainem Delonem...? Jejich filmy mají totiž mnohem víc společnýho než autohoničky a vejbuchy. _____ Bruno "Adolf Hitler" Ganz muc! ()

Xavi6

Jako každý mysteriózní film, tak i tenhle u mě zabodoval a je to hodně žhavá novinky. Nic moc jsem od toho nečekal, ale přesvědčilo mě to k hlubokému zamyšlení během filmu, což mi bylo, ale stejně k ničemu, když to bylo zase úplně, ale úplně jinak. ()

Harapes

Slušný thriller,další nápad o ztrátě identity,výborný Liam Neeson,ale i tak na velké filmové dílo,které by mě zůstalo v paměti to nemá. ()

Neotom

Jason Bourne po 30 letech. Se skvělými herci, půvabnými herečkami, poněkud fádním scénářem, nepřesvědčivou režií a průměrnou technologickou kreativitou. Za projekci stojí, ale bombastický zážitek ve stylu Takenu opravdu neočekávejte. 60% ()

Prochy38

Tento thriller měl jen málo chybiček. Přesto mi chybělo nějaké to kouzlo k dokonalosti. Spád to mělo, zápletku povedenou a jeden příjemnější obličej za druhým. D. Kruger jsem po dlouhé době někde zahlédl a pořád jí to moc sekne. J. Jones nikdy nezklamala... Marně si do podobných rolí představuju někoho lepšího než L. Neesona. Spokojenost. ()

Hanes88

Podobný film s Liamem Neesonem jako Taken, ale musím říct, že stejné hodnocení jako u zmíněného filmu dát nemůžu. Ve srovnání mi u Neznámého něco po celou dobu chybělo. Nicméně skvělé efekty, hudba a zajímavý příběh. Pro mě navíc i skvělá Diane Kruger :-). ()

Haymar

Mám moc rád tenhle typ filmů, co si s divákem hraje jak gumovým míčkem - když už si řikáte: "Aha! Teď už vím co to..." a prásk! Všechno je zas úplně jinak! Výborná atmosféra mrazivého špinavého Berlína, výborný herecký ansábl, pár fakt povedených akčních scén... inteligentní scénář! Na první skouknutí skvělé dojmy... s odstupem - po lehkém "strávení" vyplouvá na povrch několik scénáristických lapsusů! I tak je to ale setsakramentsky dobrá práce, Jaume! 90% ()

vander19

Opäť výborný thriller s Liamom Neesnom pri ktorom som bol celý čas v pozore a sledoval s napätím ako to celé vypáli, len ten koniec kde sa Dr. Harris z ničoho nič rozpamätá a knokautuje všetkých ako ninja ma trošku sklamal. Vo filme sa odohráva toľko zvratu, že som ani nepredpokladal, že by to mohlo celé tak vypáliť ako to nakoniec aj dopadlo...7,5/10 ()

Schuldiner

Změť různých, malých i velkých, nelogických nesmyslů! Nesmysly se zde vyskytují v nejrůznějších detailech i v ději jako takovém. A to znamená, že se jedná o podívanou, která si skoro ani nezaslouží, aby byla dokoukána. Když si k tomu ještě připočtete tunu klišé, vychází to téměř na odpad! ()

J*A*M*A*L

Režiséra Jaumeho Serru jsem dodnes neznal i přes to, že jsem viděl už jeho dva snímky, které se mu moc povedly. Orphan bylo totální hororové vyvrcholení tohoto desetiletí, horor No.1 a pokračování sportovní série Goool se mu povedlo také. Dá se tedy říct že je to velmi slibný režisér a totálně se pojistil tímto mysteriózním thrillerem, který mě fakt dostal. Docela se divím, že jsem tuhle celou velkou patlaninu a mozku beroucí film pochopil, ale složité to není vlastně vůbec. Klobouk dolů pro Jaumeho Serru, že něco takového dokázal vytvořit. Teď už jenom vydržet u toho zasranýho Inceptionu! :-D ()

Lefty86

Mírná podobnost s Bournem, ale je znát mírná béčkovitost, což mě nevadí jako celek ale vadí mi když je děravej scénář. Kdyby měl místo 113m 90minut bylo by to rozhodně lepší, v půlce to začalo nudit a dokonce i finále které celkově bylo dobré už mě ani moc nebavilo a těšil jsem se na konec :-/ Liam Neeson byl bez chyby Diane "Helena" Kruger taky a velmi se mi líbil Bruno " Führer " Ganz. Být to kratší nenatahovaný nebylo by to chvílema otravný. Jinak určitě stojí za shlédnutí. 70% ()

peetriss

Po The Neeson Ultimatum (96 hodin) a The Neeson Supremacy (96 hodin: Odplata) tady máme The Neeson Identity – The Neeson Legacy bez Neesona se snad ještě dočkáme! Mé rýpavé srovnávání samozřejmě poukazuje na Bourne sérii, do jejíž žánrové škatulky se Neznámý snaží vehementně a klopýtavě zařadit. Neeson se nám tak opět prohání po evropském velkoměstě, konkrétně, v pro Američana nevlídně vykresleném, Berlíně. Film samotný začíná velmi dobře, vyvolávajíce naděje, že diváka čeká zajímavá a svižná akční zábava pohrávající si s populárním prvkem odcizené identity. Bohužel nestalo se tak, Neznámý si přes svou paranoidní hravost vůbec nedělá vrásky s logikou a propracovaností scénáře. Navíc v průběhu času mu dochází dech. Přesto, při vypnutých mozkových závitech, se stále jedná o poměrně funkční zábavu s mírně přepálenými akčními scénami a trestuhodně nevyužitým nápadem pomocníka v podobě zkušeností a instinktu exagenta Stasi a jeho představitele Bruno Ganze. Lepší tři, i díky skvělému Neesonovi. ()

woodsman

vau vau paradny film nakoniec sa ukazalo ze hento bola riadny svina sak tak aj skoncila to je dobre pekne ich tam poriesil potesil herec co hral Hitlera v 3 risi ()

Krepi

Zhruba v půlce filmu mě napadlo, že je to takové půměrné provení nultého dílu serie o Bourneovi... A drůhá půlka mě v tom utvrdila. ()

TheKiw

Bourne po dvaceti letech a se CGI od Patrika Vogla. To ale vůbec nevadí! Tempo je zvolené solidně a laciné efekty člověk překousne. Problém je v Neesonově postavě a jejím chování. Papa Jason měl jasnou a obsáhlou linku o tom, jaké měl motivace, proč zabíjet, složit se, ztratit paměť etc. Důvody doktorova jednání v Unknown mně přišly přinejmenším totálně prdlé a ze strany autorů levnější než a whore on meth (a že se v jejich cenových nabídkách vyznám). Povedená komornost s čuprovním Liamem a nádhernou Diane tak odchází trochu pocákaná kaňkou ze scénáristova brka. Příště s ním tak nemáchej, chlape. ()

Phorbo

Jak jsem si říkal během filmu, chtěl bych todle zažít. Nejspíš ne, aby mi někdo ukradl identitu, ale abych mohl být součástí neskutečně objemné konspirace. Jenže, ono se to vlastně ukáže úplně jinak... jürgenovi jsem teda nevěřil ani chlupy v uších a pořád jsem spekuloval, jestli se mu dá vůbec věřit. Amnésie, kterou si projde hlavní postava je uvěřitelná... jenže on vlastně ví celý film o něco víc než my a všichni se baví o tom, co když si na to vzpomene? To jsem jako seděl a říkám si.. cože? Vo co tady kur*a vlastně jde? Než Neeson objasnil svoji osobnost, tak jsem byl v neskutečným loji, protože degradace o hvězdu... a další dávám dolů za ten chabý konec... Jasný tam se toho moc udělat nedá, ale jeho pseudomanžela špatně rozbije sadrokarton a neumí nahmatat ve správný čas tlačítka? a kousek zrcadla do krku? a aby toho ještě nebylo málo tak Tayloři? Jak se vůbec dostali z hotelu aniž by je někdo chytil... Vždyť te brejloun od sekuriťáků musel by na nervy a hledat je někde snad ne? Nebo to snad v Německu nedělají? Ten konec byl velmi chabý a víc jak 3 tomu rozhodně dát nechci... ()

Best of 2011 dle vybraných uživatelů

Best of 2011 dle vybraných uživatelů

31.12.2011

„Neznámí“ tvůrci směřují do první ligy

„Neznámí“ tvůrci směřují do první ligy

16.07.2011

Přestože se thriller Neznámý dočkal spíše vlažných recenzí, při 30-milionovém rozpočtu vydělal sympatických 130 milionů a jeho tvůrci mají o hollywoodskou budoucnost postaráno. Nepřekvapí to hlavně u… (více)

Dracula zase trochu jinak

Dracula zase trochu jinak

10.02.2011

V obležení krásných mladých blondýnek

V obležení krásných mladých blondýnek

27.10.2009

...se ocitne hyperaktivní Liam Neeson v thrilleru produkční společnosti Dark Castle a studia Warner Bros. Unknown White Male. Pro producenta Joela Silvera film natočí Jaume Collet-Serra, který po… (více)