Dr. Martin Harris s manželkou Liz přijíždí do Berlína na vědeckou konferenci. Po příjezdu do hotelu Martin zjistí, že jeho kufřík zůstal na letišti. Vezme si taxík, ale cestou na letiště mají nehodu, auto skončí v řece. Martin je v bezvědomí, řidička Gina ho vytáhne na břeh, pak ale musí zmizet, protože je v zemi ilegálně. Z kómatu se probudí až za čtyři dny. Hned se vrátí do hotelu, zjišťuje, že ho manželka nezná a je doprovázena neznámým mužem, který se za něj vydává. Martin si není jistý, jestli se po nehodě zbláznil, nebo jestli je obětí nějakého obrovského spiknutí. Úřady, které mu nevěří, ho naprosto ignorují. Pronásledují ho tajemní nájemní vrazi a on je sám, unavený a na útěku. S pomocí nečekaného spojence, řidičky Giny, která ho zachránila, se po hlavě vrhá do řešení záhady. Začíná pochybovat nejen o své příčetnosti a identitě, ale i o tom, jak daleko je schopný zajít, aby odkryl pravdu. (TV Nova)

showxman

Namlsaný trailerem a obsazením hlavní role jsem se konečně dostal k filmu. Poctivé automobilové honičky v syrovém zimním Berlíně, které se mimo jiné povedly, ale nebyly pro mě tím hlavním tahákem. Těšil jsem se na zápletku, kde hlavní rolí má hrát ukradená identita. A ta se teprve podařila! Nejeden dějový twist udrží v napětí a očekávání kdejakého diváka, a když do toho zasviští vzduchem nějaká ta kulka, je o zábavu postaráno. Unknown je solidní akční přírůstek s nádechem mysteria, kde se občas zadýchán, avšak v stále dobré formě představil Liam Neeson, a jak u něj bývá zvykem nakopal všem prdel. "I didn't forget everything. I remember how to kill you - asshole." cool ()

Junglista

Liamovi opět někdo něco šlohnul a ten se za každou cenu snaží to vyřešit. Začátek se rozjíždí hodně slibně, ke konci už to sice trošku ztrácí dech, ale to jenom proto, aby přišlo celkem příjemný finální rozuzlení. Chybělo mi trošku větší napětí, ale jinak nemám moc co vytknout. Bohužel ani co vyzdvihnout, kromě Bruna Ganze, kterej prones o Němcích jednu z nejpravdivějších vět historie (ohledně zapomínání). ()

Mazlik4

Z těhle pohádek o super-tajných agentech, skrytých identitách, zabijácích, nájemných vrazích, ztrátách paměti, atentátech, ... už jsem unavený a lezou mi krkem! Co jsem nepochopil? - Proč ta bouračka na začátku, přece nic neřešila?! ()

F.W.Colqhoun

Do kina jsem šel tak trochu na blind - prohrál jsem sázku a musel platit biják pro dvě osoby. Na druhou stranu jsem byl poněkud zviklán rafinovanou reklamou naznačující spojitost s mými oblíbenými osmačtyřiceti hodinami v Paříži a slušnými, byť ne tak úžasnými šestadevadesáti hodinami víceméně tamtéž, takže bez očekávání jsem nebyl. Podle filmu by se dalo soudit, že na čím delší dobu ze Států do Evropy jedete, tím blbější výlet proděláte. Film není ani tak atmosférický jako Polanského osmdesátkový majstrštyk, ani tak adrenalinový jako Morelův arabský masomlejnek. Bez atmošky, bez šťávy. Přestože se toho na plátně neděje málo, je vám to tak trochu šumák. Jediným trochu mrazivějším momentem je setkání postav Bruna Ganze a Franka Langelly, kteří jinak pochopitelně nedostávají tolik prostoru, aby dokázali z tupě režirované žánrovky vyrobit trochu koukatelnější film. Škoda. ()

dopita

Zápletka jak od Hitchcocka. Dr. Martin Harris má po nehodě tak trochu výpadky paměti, ale důležité údaje (jak se jmenuje, jak vypadá jeho žena, proč je v Berlíně, v jakém hotelu bydlí atd.) si pamatuje. Jenže to vypadá, že místo něj se vydává někdo jiný, manželka ho nepoznává a jelikož u sebe nemá žádné doklady, tak mu samozřejmě nikdo nevěří. Je blázen nebo není? No asi ne, páč po čase se kolem něj začnou kupit mrtvoly. To asi nebude jen tak. Do čeho se to sakra zaplet? No zkrátka divák po půl hodině, stejně jako Dr. Harris, absolutně neví na čem je. Což je dobře. Ještě lepší je, že film oplývá napětím a minimálně v první polovině filmu nemá absolutně žádnej problém s tempem vyprávění. Pak se film občas malinko zadrhne, ovšem nijak zásadně. Občasné akční scény jsou ok (vyzdvihl bych střídmě, ale zároveň moc hezky natočenou automobilovou honičku zhruba v půlce filmu) a závěrečné rozuzlení má taky šmrnc. Je to jeden z těch mála filmů, kde je škoda, že rozpočet nebyl o něco větší. Liam Neeson hraje tradičně výborně, absolutně nemám problém věřit mu jeho strhanej ksicht. Diane Krugerová se po úchvatném výkonu v Hanebných panchartech vrátila ke své rutině tzn. dobře vypadá, nic víc. ()

eagle-eye

Trošičku odvar z trilogoie o Bournovi, ale i tak díky skvělému Nielsenovi a gradujícímu příběhu fungující na jedničku... ()

pipapaja

Dobrý akční film, který by se rád vyrovnal 96 hodinám, ale svými kvalitami k němu nedosahuje. Tento film není vůbec špatný patří spíše k nadprůměru, Liam Neeson je skvělí jako vždy scénář je propracovaný do každého detailu a finální rozřešení zápletky je opravdu překvapivé. Jenomže to co mi v tomto filmu chybělo je šmrnc a akce. Vše se zde odehrává pomalu po vytyčené koleji bez emocí bez ničeho, takže se může stát, že někoho ten film začne ke konci nudit. Ale jinak dobrý film na jeden večer. ()

SphereF

Mrzí mě, že tento film nebyl nic víc než šedý průměr...ztráta paměti, hledání identity, honičky v autech před pronásledovateli=>takových filmů je opravdu mraky, nic vyjmečného. Možná, že tento film chtěl dosáhnout nebo možná i překonat Bourna, ale ani omylem... Přesně jsem si vzpomněl na Orphana(při sledování závěru Unknown), jak již zmíněno v komentářích. Je třeba dělat takové filmy opravdu velice precizně, aby bavili a vyčnívaly z průměrnosti, když už jsou natolik podobné hromadě dalších. ()

rapstorm

Neměl jsem ponětí, jak se tento film byl dopadne. A v době, kdy to bylo přes všechno začalo dávat smysl, tak opět nějaká záhada, komplikace. Udrží vás to až dokonce čekat, jak to vlastně bude ... ()

AdamesWWE

[7/10] Neznámy je celkom dobrý thriller so známou zápletkou, predívateľným dejom a bombovým hereckým obsadením. Spracovanie filmu je dobré, celkovo to je šikovný thriller po všetkých stránkach, čím vydvihuje film na veľmi dobrú úroveň. Vynikne tu vynikajúce tempo filmu, herecké výkony od Neesona až po pána herca Langellu. Výborná stránka filmu, perfektná hudba, kamera pôsobí skvelým dojmom a prostredie filmu bolo naozaj veľmi dobre vybrané. Podobných thrillerov s touto tematikou tu už bolo, ale tento fakt stojí zato. ()

VIPerson

4 hvězdy především díky castingu a hlavně sympaťákovi Neesonovi.Jinak mi Neznámý přišel jako jakýsi standart těchto filmů.Působí na mě stejně jako takový ty civilní filmy s Harrisonem Fordem.Tím se Liam Neeson stává každým svým novým filmem.Od filmu Taken mu ta role staršího drsňáka sluší,ale možná že tady je ta hranice,kdy už bych to víc nepotřeboval.Těším se na každý další jeho film,to ano.Jen doufám že už to bude jinčí role a zase větší role než miniroličky v Titánech a Bitevní lodi.Filmu ale prostě nedám tři hvězdy už kvůli Neesonovi,Kruger,Quinnovi,Ganzovi a Langellovi. ()

Scevola

Hodnotenie (71%) presne vystihuje moju mienku. Scenar trochu az moc prekombinovany a ked to porovnam s Taken (kde som dal 4 *) tak je predsa len slabsi. 7/10 ()

jakeer

Páčila sa mi zápletka, hlavný hrdina mal charizmu, avšak niektoré filmový klišé boli natoľko absurdné, že film ako celkom nemôžem hodnotiť inak ako lepší priemer. ()

pajik

Překombinované;) (ani smysluplné drama ani akční film... ani s podobným duchem jako např. Figh Club Davida Finchera, kde příjemně nevíte, jak to celé vlastně je:) Tady zvraty působí vyloženě jako natahovaní děje. ()

bloodcountes

Já tyhle konspirační špionský filmy s nejasnýma identitama moc nedávám, takže když už nějakej vidím, jsem možná nekriticky spokojená (jako v tomto případě) nebo totálně zmatená (jako v případě Tinker,Taylor, Soldier, Spy). Takže zde spokojenost a je to hlavně zásluha Liama Neesona. Perfektní práce, skvělá věc. Napsané je to tak, že jsem se chytala a dokonce jsem měla i kapacitu na různé možnosti a varianty, jak by to mohlo být a to mě fakt hodně bavilo. S rozuzlním jsem spokojená, finále bylo vzrušené, ale neřekla bych, že nějak béčkově přepálené...Samotné Liamovo umírněné a ukázněné herectví nějaké béčkovosti úplně odporuje. Takže dávám 4 kousky - velmi příjemně strávenej čas. ()

ti88na

Je to vlastne len klasická špionážna blbôstka s množstvom nelogickostí, ale zabalená do kvalitného pozlátka, ktorým som sa celkom dobrovoľne nechala oklamať. Páčilo sa mi to, celý ten príbeh o strate pamäti, hľadanie svojej identity, k tomu akcia a jednoduchá, ale zmysluplná zápletka. Viac od toho netreba čakať a Neznámy vás určite pobaví. Okrem toho Liam Neeson bol tradične super mega sympoš hrdina, pričom mu sekundovala aj nemecká kráska Diane Kruger. A svedčalo im to spolu. ()

SpaceOdyseus

Fajn mysteriozni thriller s fajn Neesonem, fajn Berlinem a celkem neokoukanou zapletkou. Jedina vetsi vada na krase je strih akcnich scen. Moc jich tu neni. To ale vubec nevadi, co vadi je neprehledne peklo, ktere z nich Jaume udelal. ()

Apanatschi

Pozerala som čisto kvôli Mr. Neesonovi. Nie som typický divák akčných filmov, nie som schopná odlíšiť akčné klišé od inovatívnej akcie – poteší ma že úplne všetko. :-) Akokoľvek: Od začiatku ma to vtiahlo, vcuclo do kresla, mrazilo ma – skrátka veľmi príjemný zábavný zážitok. Nechala som sa zmiasť, prekvapovať, bola som napätá z toho, čo sa práve deje, čo sa vôbec dialo v minulosti, a čo sa, do kelu, bude diať ďalej. Podľa mňa tvorcom presne o toto išlo. A u mňa im to vyšlo! ()

Teabag

Jako by ožívaly thrillery z 80. let s Harrisonem Fordem. Uknown není špatný film, ale ani vynikající. Úroveň mu drží skvělý Liam Neeson, i když na druhou stranu v Taken byl daleko lepší. Koneckonců pochvalu zaslouží i Bruno Ganz, kterému jsem jeho roli bývalého agenta Stasi naprosto uvěřil. Pravdou také je, že námět "obrácené amnésie", byl vcelku zajímavý a technicky se tu asi nedá nic zásadního vytknout. Proto nakonec lepší 3* (7/10). ()

ondrula

Tak je to docela solidní film na večer, ale zase žádnej zázrak, to tedy ne. Liam dělá celej film zmatenýho troubu, co pobíhá po Berlíně a hledá občanku. Příběh je taky docela dost hloupej a herci nic moc, ale jinak ucházející filmařina. Jedna * navíc za bývalýho agenta Stasi v podání Bruno Ganze, ten je fakt výbornej. ()

Best of 2011 dle vybraných uživatelů

Best of 2011 dle vybraných uživatelů

31.12.2011

„Neznámí“ tvůrci směřují do první ligy

„Neznámí“ tvůrci směřují do první ligy

16.07.2011

Přestože se thriller Neznámý dočkal spíše vlažných recenzí, při 30-milionovém rozpočtu vydělal sympatických 130 milionů a jeho tvůrci mají o hollywoodskou budoucnost postaráno. Nepřekvapí to hlavně u… (více)

Dracula zase trochu jinak

Dracula zase trochu jinak

10.02.2011

V obležení krásných mladých blondýnek

V obležení krásných mladých blondýnek

27.10.2009

...se ocitne hyperaktivní Liam Neeson v thrilleru produkční společnosti Dark Castle a studia Warner Bros. Unknown White Male. Pro producenta Joela Silvera film natočí Jaume Collet-Serra, který po… (více)