Reklama

Reklama

Make It or Break It

(seriál)
Drama / Sportovní
USA, (2009–2012), 35 h 7 min (Minutáž: 42–45 min)

Tvůrci:

Holly Sorensen

Hudba:

Michael Suby

Hrají:

Ayla Kell, Josie Loren, Cassandra Scerbo, Candace Cameron Bure, Zachary Abel, Peri Gilpin, Chelsea Hobbs, Susan Ward, Neil Jackson, Anthony Starke, Rosa Blasi (více)
(další profese)

Série(3) / Epizody(48)

Obsahy(1)

Jsou mladé, ambiciózní a jsou to gymnastky. Jejich snem je dostat se na olympiádu. Cesta za vytouženým cílem je ale složitější než se může zdát. Kromě tvrdého tréninku se sportovkyně musí vypořádávat se soukromým životem a také intrikami sokyň. (PedroMar)

Recenze (23)

Judy24 

všechny recenze uživatele

Nevím, jak to ta ABCFamily dělá, ale má neskutečnou schopnost dělat seriály se skvělými nápady (elitní gymnastky), několika opravdu zajímavými charaktery (Sasha) a cílem, ke kterému je táhne (olympiáda), které dokonale zabije nesmyslnými a naprosto šablonovitými zápletkami a postavami (Lauren). Kdyby se to schéma (mám velkou šanci - neposlechnu trenéra - zvořu to - trenér se mnou vymete - já porušim několik pravidel, abych se ten trik doučila - pak mu ho předvedu - on názor nezmění - změní ho na poslední chvíli) objevilo za celý seriál jednou/dvakrát, tak to přežiju, ale podvacátý už to fakt ztrácí schopnost zaujmout. Naprosto stejná a absurdní Lauren, která se vždycky na každýho všechno doví, pak to vždycky použije a pak svým srdceryvným pláčem zase dostane, co chce, mě mučila celých těch 50 epizod, stejně jako naprostá ignorace přírodních zákonů, když přijde na to, že se někdo zraní nebo onemocnění. A opravdu hodně mě taky mrzí, že když už měli tvůrci po ruce něco vážně zajímavého (Emily/Damon; olympiáda), tak to uprostřed série bez varování hodili do koše. Je to vážně škoda, protože to Make It or Break It mělo tolik potenciálu... P. S. Poznámka k dobru - stejně mě to zaujalo a stejně jsem to dokoukala. ()

Painkaa 

všechny recenze uživatele

No, já byla hodně spokojená. Emily mi začala lézt brzo na nervy, tak jsem byla ráda, že ve třetí řadě už se neukázala, ale bylo to zakončeno moc pěkně a budu zas chvíli hledat seriál podobný tomuto, protože je to tématika, která mne vždy osloví. Druhá řada sice chvilkama zaostávala a na jednu stranu mne mrzelo, že každá z těch dívek si musela projít nějakým zraněním nebo karambolem a zase se z toho dostala ( jako kdyby to tak normálně šlo, že jo ), ale celkový dojem ve mně zůstal pozitivní a zlo bylo potrestáno! :D ()

Reklama

Anomiska 

všechny recenze uživatele

Dosť mi vadí, ako si musí každá z hlavných hrdiniek prejsť nejakým ochorením, či zranením. To isté platí o nútenej dráme v rámci vzťahov najmä s opačným pohlavím, hoci ide o zvrat v postavách, ktoré mali dovtedy jasný charakter. Inak gymnastiku obdivujem, hoci som ju robila iba 2 roky a neprepadla jej natoľko, aj vďaka tomuto seriálu chápem, aký tlak je na ne vyvíjaný. A to vlastne platí o každom profesionálnom športovcovi. ()

Luteka 

všechny recenze uživatele

Tady je návod na to, jak se u tohoto seriálu bavit: 1) Nedejte na první dojem: Ano, ze začátku to vypadá, že jde hlavně o techtle mechtle, ale vy, seriálem protřelé publikum, se tím nesmíte nechat zmást ... 2) Nečekejte neočekávatelné: Všem je nám jasné, že to není chytré jako Prison Break, tajemné jako Lost, či vtipné jako TBBT, tak trošku shovívavosti, prosím :) 3) Vydržte a nevzdávejte to: Pár prvních dílů je slabších, ale jenom proto, že, jak se říká, nejlepší patří na konec. Když překonáte začátek, dočkáte se epizod, které jsou vtipné, soutěživé, přátelské, bojovné a zajímavé. ()

Fallen_One 

všechny recenze uživatele

Originální nápad - gymnastky snažící se dostat na olympiádu. Dobré scénářové zpracování - děj je našlapaný a z 99% se nenudíte. Skvělé charakterní postavy - kromě samotných gymnastek (Chelsea Hobbs, Josie Loren, Ayla Kell...) je třeba zmínit postavu Sashi Belova (Neil Jackson). Co se týče hudby, klasická americká záležitost á la Simple Plan ale dá se to poslouchat, navíc mluvím i o instrumentální složce v pozadí. A hlavně, hádám, že holky musely docela dřít, než se naučily všechny ty sestavy. Musím přiznat, že jsem do seriálu ybyl vtržen, i když jsem na začátku pochyboval. Paráda. Ano, sem tam nějaké klišé, ale dá se odpustit. ()

Galerie (25)

Zajímavosti (2)

  • Původně byla obsazena do role Beccy Evie Thompson, kvůli zranění ale musela odstoupit těsně před startem natáčení. (Pajky3)
  • Susan Ward je pouze o 8 let starší než Chelsea Hobbs, která ztvárnila její dceru. (Pajky3)

Reklama

Reklama