V

USA, (2009–2011), 15 h 46 min (Minutáž: 40–47 min)

Elizabeth Mitchell, Morris Chestnut, Joel Gretsch, Logan Huffman, Laura Vandervoort, Morena Baccarin, Scott Wolf, Charles Mesure, Christopher Shyer (více)

Na „návštevu" Zeme sa pozvali sami. Vraveli, že prichádzajú v mieri. Klamali... Mier je totiž to posledné, na čo myslia! Jedného dňa sa život na naše krásnej modrej planéte na pár sekúnd úplne zastaví... Stane sa totiž niečo nepredstaviteľné, čo nás všetkých prinúti zalapať po dychu a štipnúť sa do ruky, aby sme si boli istí, či nesnívame – po obrovských zemských otrasoch sa totiž nad najväčšími metropolami Zeme zjavia obrovské vesmírne lode! Vzápätí sa na zemi objavia mimozemskí „návštevníci" v ľudskej podobe, ktorí s nami prišli uzavrieť vskutku nezvyčajný obchod – výmenou za suroviny, ktoré potrebujú pre záchranu svojej planéty nám ponúkajú dych vyrážajúci technický pokrok! Nečudo, že mnohí pozemšťania hľadia na „návštevníkov", ktorí im sľubujú doslova zázraky v medicíne i technológiách, s veľkou, temer až posvätnou bázňou a nekritickým obdivom. Len zopár – či už verejne alebo v súkromí - spochybňuje plány mimozemšťanov... Agentka FBI Erica Evansová (Elizabeth Mitchell) patrí k tým druhým. Veľmi rýchlo totiž pochopí, že mimozemšťania rozhodne nie sú takí mierumilovní, ako sa na prvý pohľad zdá. Práve naopak, už veľmi dlho pripravujú inváziu na Zem – a mier je to posledné, na čo myslia! Krátko nato sa pripojí k odboju, ktorý chce ochrániť náš svet pred plazoidnými votrelcami v ľudskej podobe. Jej syn Tyler (Logan Huffman) je na jej veľké zdesenie cudzou rasou z vesmíru absolútne nadšený - a dokonca sa nechá naverbovať ako jeden z ich mierových vyslancov! Lenže ak človek nemôže veriť už ani svojim najbližším... Tak komu vlastne v tomto nekonečnom chaose ešte možno naozaj veriť, na koho sa spoľahnúť? Začína sa ľúty boj medzi pozemšťanmi a votrelcami, ktorého koniec je neistý - a v nedohľadne. A bude, žiaľ, o to ťažší, že nie vždy je jasné, kto na koho strane stojí... (oficiální text distributora)

Fanucci

Úžasně napínavé od prvních minut. Morena Baccarin (fanoušci Firefly jistě budou znát) je v hlavní roli úžasná a neméně dobře si vedou další herci v hlavních rolích. Nemůžu se dočkat druhé série. Pokud bude stejně kvalitní jako první, pak asi zvednu na 5 hvězd. Mile rád odpustím pár blbostí a nelogičností ve scénáři...tento seriál má úžasný náboj. Tedy samozřejmě pokud jste fanoušci sci-fi... ()

Fiftis

Veľmi dôležité upozornenie !! - Ak sa rozhodnete pozerať tento seriál, počítajte s tým, že má otvorený koniec. Pretože jeho natáčanie bolo predčasne ukončené. Čo je obrovská škoda. Ja som to nevedel a skoro ma porazilo. Seriál je to v skutku zaujímavý (jaštery, ktorí sa hrajú že sú ľudia). Ale i tak má veľa nudnejších miest a tak hodnotím len priemerne. Narazil som na tento seriál len nedávno a môžem povedať, že ma milo prekvapil, ako po stránke spracovania a tiež výberu hercov a herečiek. Celá 1.séria gradovala do svojho finále a bol som v očakávaní na druhú sériu. Je dejovo zjednodušený a tvorcovia sa nepúšťajú do väčších komplikácií. Za pozretie určite stojí, ale neviem sa zbaviť toho zlého pocitu, že sa nikdy nedočkám dokončenia. ()

orgia

Po prvnich dilech to bylo skoro na 4*, ale postupne to jde do haje, nejhorsi jsou ty technologicke nesmysly. Mimozemtstani disponuji spickovou technologii, ale takove zakladni veci jako vyfoceni hledanych osob, otisky prstu, straze, odposlechy atd. jsou jim cizi? Takovych nesmyslu je cim dal vic a neskutecne to kazi zazitek. Jeste, ze mam v chabe pameti puvodni serial, ktery se mi hodne libil. Po seste epizode davam 2*. Po desate epizode davam 1*. Silenost. /// Po druhe serii zvysuju na 2*, uroven se zvedla a ocenuju dve vyborna camea z puvodniho serialu, zvlast v poslednim dilu. ()

JohnCZ

"V" nám ukončili, což je docela škoda. Po dvou sériích mám rozporuplné dojmy. Na jednu stranu to mělo hodně kvalitní herecké obsazení, ale na druhou to působilo až moc rozvláčně (což ale může být také tím, že jsem V sledoval postupně - každý týden). Druhá série byla rozhodně lepší a napínavější než první, ale na 4* to ještě není - seriál se nestihl ještě pořádně vyvinout. ()

Hamaradža

Klasický seriál "na pokračovanie" podaný veľmi originálne, napínavo s úžasným námetom prekvapivo aktuálnym - stačí si marťanov nahradiť ľuďmi vysoko postavenými - celebritami a politikmi ktorý podvedome ovplyvňujú naše myslenia médiami, reklamami a sladkými rečičkami. Skvelé herecké výkony a efekty celkom vysoko nad úrovňou bežných seriálov. Škoda, že sa podobne dobré seriály nedávajú aj u nás. :( A dosť ma mrzí aj prerušenie seriálu v tom najlepšom. :( ()

• Na konci 7. dílu 1. série, když Anna projíždí světové televizní zprávy, je možno vidět Lucii Borhyovou a Reye Korantenga. (bangee)
  • V serálu se vyskytuje adresa 4400 Pier Ave. Jedná se odkaz na seriál 4400, ve kterém Joel Gretsch hrál. (TomikZlesa)