Reklama

Reklama

Muži v černém 3

  • USA Men in Black 3 (více)
Trailer 1
USA / Spojené arabské emiráty, 2012, 102 min

Předloha:

Lowell Cunningham (komiks)

Kamera:

Bill Pope

Hudba:

Danny Elfman

Hrají:

Will Smith, Tommy Lee Jones, Jemaine Clement, Josh Brolin, Emma Thompson, Alice Eve, Michael Stuhlbarg, Kevin Covais, Nicole Scherzinger, Mike Pyle (více)
(další profese)

V roce 2012 unikl mimozemský zločinec jménem Boris Bestie, boglodit, z vězení s nejvyšší ostrahou na Měsíci, aby se pomstil agentovi K, který mu ustřelil levou paži a zajal ho už v roce 1969. Agent J se z nováčka vypracoval ve zkušeného pracovníka, ke svému tajnůstkářskému, sucharskému staršímu parťákovi K má však i po čtrnácti letech spolupráce stále dost daleko. Boris Bestie, využije utajeného vynálezu stroje času a změní tok historie: v roce 1969 zabije K, zabrání tak svému zatčení a zmrzačení a v současnosti otevře cestu k ničivé invazi své agresivní rasy na Zemi. Jelikož pouze paměť J byla nějakým způsobem nedotčena, nikdo jiný v Agentuře nerozumí jeho dotazům a znalostem týkajícím se K. Na ústředí MiB J zjistil, že K byl odpovědný nejen za zajetí Borise, ale také za rozmístění štítu "ArcNet", který zabránil Bogloditům v dobytí Země, což vedlo k jejich vyhynutí. Nová velitelka MiB O brzy pochopí, že došlo k časovému přeskoku a protože je K již dlouho mrtev, ArcNet nebyl nikdy nasazen a dnešní Země je bezbranná před invazí bogloditů. Agent J se tedy vypraví do minulosti, aby obnovil původní časovou linii... (TV Nova)

(více)

Videa (53)

Trailer 1

Recenze (1 217)

Dudek 

všechny recenze uživatele

Obrození série Mužů v černém přišlo opravdu s nečekaným tématem. Dějové se jedná o mnohem méně megalomanský projekt, který spíše než na akci a přemíru humoru sází na vlastně i zajímavou konfrontaci dvou mužů v čase. V žádném případě nechci tvrdit, že se jedná o psychologický film, ale nebojím se napsat, že (komediální) drama do ostatních žánrů promlouvá mnohem hlasitěji, než u předchozích dvou filmů. Scénáristům se do děje povedlo včlenit i několik velmi povedených vtípků a daří se jim i skvěle využívat atmosféru a postavy z konce 60. let, kde se příběh odehrává. Zdařilé a, v rámci oddychových komedií i předešlých dílů, méně přiblblé, než by se dalo čekat. ()

Dever 

všechny recenze uživatele

// Distribútor: Sony, Columbia // Počet premietajúcich kín v USA: 4,248 // Otvárací Víkend USA: $54,592,779 // Nikdy som nepatril k fanatikom série Men in Black a nikdy ani nebudem. Táto tretia časť mi prišla najzaujímavejšia a najvydarenejšia už len kvôli deju a vizuálnym efektom, no na druhú stranu som sa ešte nikdy nestretol s tak trápnym a nesympatickým záporákom ako tu. Za mňa 70% ()

Reklama

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Skvělá jednička, přeplácaná dvojka a nostalgicky úsměvná trojka. Bezproblémové pokračování, které je slušně vypointované, ví, co chceš říct a ukázat, i když klasicky občas nechává stranou hlubší přemýšlení. To se lehko odpustí, protože Will Smith jede svou extratřídu a Josh Brolin po jeho boku dává do budoucna jistotu, že charismatičtí herci budou ve filmech i v dalších letech. Potěšující jsou klasické popkulturní odkazy i nadhled, v kterém může být mimozemšťanem každý (že, Gago a Jaggere). Je dobré vědět, že Barry Sonnenfeld se po dvojce dokázal vrátit "zpět na Zem" a předvést dobře odvedenou práci s klasicky zábavnými kamerovými prvky. A i přes lehkou sentimentalitu v závěru je trojka povedený film se zajímavým záporákem. Klidně bych si dal čtyřku v tomto duchu (a popravdě musím říct, i s tím Brolinem...). ()

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

,,Dámy a pánové, ostatní formy života..." Pravda, čekal jsem větší bombu, ale nakonec se z toho vyklubal docela příjemný film. Líbí se mi, že mimozemšťani v Mužích bývaj opravdu hnusní. Sice bych přidal na hororovosti, ale s podobou Bestie jsem spokojen. Triky na výborné úrovni, rozverná rasistická 60.léta, muzika a sem tam nějaký vtip. Inspirace spoustou filmů - motorka z Batmana, motorky ze StarWars, útok mimozemšťanů rezonuje s nespočtem scifáren (Den nezávislosti, Válka světů, Invaze, aj). Cestování s časem má nejen trilogie Návrat do budoucnosti, ale i náš zvratově mnohem vtipnější Zítra vstanu a opařím se čajem. Tak hezkých 3,5*. ,,Trvalo mi 3 roky, než jsem zjistil, že všechny modelky jsou emzáci." ()

juta 

všechny recenze uživatele

Trojka si rozhodně zaslouží být v červené barvě. Sice vtipu ubylo, jak jsme byli zvyklí z minulých dvou dílů, ale naopak se vylepšila akce a přibyli zajimaví emzáci. I když trojka není vyloženě postavená na vtipných hláškách, tak jsem se stejně bavil. Bylo tu pár situací, kterým jsem se zasmál a pohled na Michaela Stuhlbarga mi také dokázal přivodit úsměv na tváři. Také mě pobavil záběr, kde za Willem v televizi se objevil Tim Burton :D Lepší díl jak dvojka a stejně tak dobrý díl, jako jednička, možná i v něčem lepší. Danny Elfman další plus. ()

Galerie (124)

Zajímavosti (44)

  • Agent J (Will Smith) cestuje z roku 2012 do roku 1969, aby se setkal s mladým agentem K. Jeho představitel Josh Brolin je však ve skutečnosti pouze o 22 let mladší než Tommy Lee Jones, který ztvárnil K v roce 2012. (Dr Lizal)
  • Když se policista chystá ponořit prst do koláče, vzdálenost jeho prstu od koláče se náhodně mění s každým záběrem. (Ignus.cz)
  • V pokladnách severoamerických kin diváci nechali 179 milionů amerických dolarů, součet celosvětových tržeb pak dosáhl 654,2 mil. (NIRO)

Související novinky

Kdo natočí další Muže v černém?

Kdo natočí další Muže v černém?

03.02.2018

Ačkoliv nebyli Muži v černém 3 přijati zas tak nadšeně, bezesporu se proměnili v hit. Tržby 624 milionů dolarů (nejvíc ze všech tří filmů) donutily studio Sony k úvahám o čtyřce, Will Smith a Tommy… (více)

Will Smith a jeho nejhorší den

Will Smith a jeho nejhorší den

09.01.2014

Největší černošská herecká hvězda se pomalu vrací na plátna kin. Po čtyřleté dovolené se Will Smith objevil v předloňských Mužích v černém 3, rok 2013 potom strávil ve sci-fi Po zániku Země, kde… (více)

Will Smith vás obere o všechny prachy

Will Smith vás obere o všechny prachy

21.04.2013

Loni se mu dařilo s Muži v černém 3, letos jeho sci-fi v Shyamalanově režii Po zániku Země nutí spíš k opatrnosti. Na jaký další projekt se soustředí? Inu, na Focus. Lehkonohou krimi s prvky… (více)

Hollywood z nás loni vytřískal víc peněz

Hollywood z nás loni vytřískal víc peněz

03.01.2013

Navzdory sténání o upadajícím zájmu diváků a poloprázdných kinosálech mají producenti v zámoří za sebou vynikající rok. V USA zaznamenali nárůst tržeb z kin o 5,6 % ve srovnání s rokem 2011, a to… (více)

Reklama

Reklama