Pohřben zaživa

• Česko Pohřbený (festivalový název) (více)

Dimo

Wow. Tíživé, neutěšující, "one man show". Můj oblíbený Ryand Raynolds,sám v rakvi, s mobilem, zapalovačem, placatkou a pár věcmi od únosců se snaží na dálku i osobně si zachránit život. Herecky parádní, napínavé a do samého konce neodhadnutelné. Klaustrofobikům a romantikům a slečinkám nedoporučuji, ostatním rozhodně ano. ()

RobLord odpad!

Pokud by to byl krátkometrážní celuloid, dalo by se o nějaké té hvězdičce uvažovat. V polovině filmu jsem začal trpět víc než Paul Conroy. ()

bif

Ryan Reynolds dokázal že není jen dalším z řady Hollywoodských hezounků a předvedl zde vynikající herecký výkon. Režie mu zdárně sekunduje a film i přesto, že se odehrává po celou délku stopáže v rakvi, nenudí. Naopak! Je zde spousta silných scén, které diváka přinutí film prožívat a fandit hrdinovi, aby se dostal pryč. Buried je velice zvláštní film, ale rozhodně to není snímek, který jen tak dostanete z hlavy. ()

1Legend1

Tak trochu jiný film, ale určitě povedený. Kdo by řekl, co všechno se může vytěžit s pár rekvizitami a dřevěnou rakví? Skvělej thriller, kde do poslední chvíle nevíte, co přijde. 80% ()

Patriot.X

Celý film je o tom, že hlavní hrdina volá telefonem z rakve, pohřben zaživa. Člověk by řekl, že to musí být nuda, koukat jak 90minut někdo telefonuje(i když z atraktivního prostředí rakve), ale překvapivě mě to bavilo celej film. Takže překvapivě dávám 4. ()

Al44...

Velké zklamání - velmi sterilní podívaná s nudným a předvídatelným (a hlavně nereálným) dějem - spousta zbytečných dialogů - hlavnímu hrdinovi v podstatě není proč "fandit" - hloupý konec. ()

ortoncz

Jedním slovem dechberoucí, Ryan Reynolds zde ukazuje jeden z nejlepších hereckých výkonů svojí kariéry. Velmi drsný závěr. Škoda že tam bylo pár hluchých míst. 80% ()

tranquill

Hned mi to připomenulo skvělý thriller Telefonní budka. Ta tísnivá atmosféra je opravdu něco! Zvlášť s mým sklonem ke klaustrofobii... ()

rukay

Naprosto bez uzardění přiznávám, že jsem to nedokoukal. Někde v druhé třetině jsem prostě film přetočil a pustil si závěrečnou minutu. Tohle se totiž nedá! Jeden z nejlepších, ale i nejklaustrofobičtěších zážitků vůbec. Neprostý nářez. Od začátku se jde až na dřeň, všechno je brutálně realistické, a až na ten kyslík a telefonní signál, téměř dokumentární. Atmosféra přímo fyzická, hutná a všeobjímající. Nikdy jsem neměl s malými prostory problémy, ale Ryan Reynolds ze mne doslova vysál duši, vtáhl mne do děje, a do rakve 2m pod zem kdesi v irácké poušti, až jsem se klepal jako osika a přemýšlel, jak bych v takovém prostoru sám co nejrychleji odpravil. Šílený a zároveň dokonalý. Jeden z nejlepších filmů, který válcuje i námětově podobné 127 hodin (4****). Nekompromisních 5*****. ()

Razzor_82

"Jsem pohřbený v rakvi a nemohu dýchat." Probudit se v rakvi někde hluboko pod zemí, tak se ihned podělám strachy. Technické nelogičnosti sráží tenhle klaustrofobický thriller na průměr. Baterka v telefonu má pekelnou výdrž. Vzduchu je dost, signál pod zemí uprostřed pouště, také bez problémů. Ryan Reynolds vyšvihne skvělou one man show. Snímek mě ale výrazně nepohltil a chybělo tam to pravé napětí v boji o život. Konec je dost nečekaný. 6/10 ()

vlado90

Nečakane veľmi dobrý film v ktorom hrá len jeden herec a celý sa odohráva v truhle, no napriek tomu dávam slabé hodnotenie lebo som hodinu a pol cakal aký bude koniec a ten sa my vobec nepacil. ()

lather

Přemýšlím, že ten film by zasloužil klidně *****, ale nechávám si malou rezervu pro nějaké pochybné detaily (specilelně jde o pofidérní mobilní signál). Na to, že jde o film jednoho herce s pár rekvizitami, je to film velice chytlavý, jež mě udržel stále ve střehu. Upřímně i ten konec se vyvedl, být tam klasický happyend, nejspíš by byla naprosto pokažená autenticita filmu. Pokud se člověk uvolní, a nechá se do filmu vtáhnout, jde o velmi "příjemný" zážitek. ()

bakeero

Minimalistické. Nejspíš by tomu slušela i kratší stopáž, ale to by pak nebyl celovečerák :-)) I tak je to napínavá podívaná. A čtvrtá * je za závěr. ()

Mathiue1994

Když už něco takovýho. Stačí mi pár věcí. Aspoň trošku důveryhodnej, hereckej výkon-check. Zábavu, i když by se to mohlo jevit jako "film o ničem"-check a něčim napínavej konec-check. ()

MEW2

prvni pulhodina filmu (konkretne prvnich 35 minut) je za 5*, druha pulhodina je za 2* a ta treti uz je odpad! doporucuji po prvni pulhodine odejit z kina a odnest si skvely filmovy zazitek, a nebo do kina radeji vubec nechodit. ()

pasty

Ryan ukázal že v ňom niečo vrie, ale ešte si musí chvíľu počkať. Je to hlavne jeho zásluha, že som sa pri sledovaní nenudil. Aj keď sa film odohráva prakticky celí čas v truhle, dokáže zaujať celých 95minút. Co je u mňa veľké plus. Určite film stojí za pozretie, aj keď pri druhom zhliadnutí by som už nebol taký pozitívny :). ()

Nadpřirození De Niro a Weaverová

Nadpřirození De Niro a Weaverová