Reklama

Reklama

Oona, kněžka pohanského kultu, vykonává pomstu na Lordu Edwardovi, vlivné místní postavě. Lord Edward je tvrdý, bezohledný policejní soudce, který věří, že jeho vlastní autorita je hlavní podstatou zákona, Lord Edward je zodpovědný za zničení čarodějnické svatyně, při němž byly zmasakrovány dvě Ooniny děti. Oona přísahá, že za to přivede do hrobu Edwardovu rodinu do posledního potomka. Po letech studií se vrací Edwardův syn Harry a je šokován tím, co najde - na rodném domě leží dusná atmosféra zla a šílenství. Oona a zlý duch Roderick se pustí do svých čárů a kouzel. Dějí se hrůzné věci a když se vše zklidní, je Edwardův syn Sean mrtev. Rodina se ještě ani nevzpamatuje z této rány a už připraví Oona další - tentokrát je obětí Edwardova manželka Lady Patricia, jejíž tělo najde Edward v příšerném stavu... Jedna pohroma stíhá druhou, ačkoli se páter Tom snaží Ooninu kletbu prolomit... (Interama)

(více)

Recenze (11)

Campbell 

všechny recenze uživatele

Obstojný horor který je ale od půlky neuvěřitelně nudnej a nenápaditej.Film o čarodějnicích, takovýhle filmy mě nějak moc neberou ale když už tak už. Největší nevýhodou je roztahanost která je fakt strašně velká. Navíc Price je nevýraznej až to bolí. Nicméně atmosféra je vynikající a celej příběh vypadá dobře. Jen škoda že je to tak strašně roztahaný, ()

gumli 

všechny recenze uživatele

Vincent Price hraje sudcu Edwarda Whitmana,ktorý bol nielen zlý sudca,ale aj zlý človek.Film sa odohráva v stredovekom Anglicku,kde sa verilo na bosoráctvo a čarodejníctvo.Trestal ľudí aj v nesúlade so zákonom.Raz poslal svojich ľudí aby rozohnali sabbath čarodejníc a strašne veľa ľudí pri tom zabili.Čarodejnica Oona,ktorá bola ich vodkyňa,prísaha pomstu sudcovi aj jeho rodine.Bude prosiť Satana aby zoslal Avengera ako pomstiteľa.Film sa tiež zaoberá tématikou kresťanstvo proti čarodejnictvu.Aj keď je sudca kresťan,je to veľmi zlý a krutý človek s chladným srdcom,ktorý rád mučí ľudí,hlavne chudobných.Ale na rozdiel filmu Witchfinder General,kde bolo všetko dopredu vymyslené,tú sú naozajstné bosorky,ktoré dokážu ľuďom škodiť a bábikami voodoo zabíjajú svojich nepriateľov Celkom slušný film,aj keď Vincent Price má aj lepšie filmy. ()

Reklama

Han22 

všechny recenze uživatele

Středověký horor o čarodějnicích, jehož největší slabinou jsou ty hororové části. Čarodějnice jsou podány jako nějaká zfetovaná hipísácká sekta a jsou více než cokoliv jiného k smíchu. Zbytek je ale parádní. Režisérovi se perfektně povedlo vystihnout temný středověk, kde si feudálové v čele s hlavou rodu Vincentem Pricem mohli dovolit cokoliv, kde lidský život nemá žádnou cenu a samotná šlechta je horší než čarodějnice, proti kterým bojují. Nejlepší je scéna kdy si šlechtic na základě udání z davu vytáhne dívku a ještě v téže minutě ji upálí na kole jako čarodějnici. Krev, vraždy, odhalené kozy snad všech hereček a výborné finále - zkrátka fajn podívaná. ()

filmmovier 

všechny recenze uživatele

Nevýrazná, utahaná nuda, která absolutně vůbec nevtáhne do děje. Atmosféru má dobrou jenom někdy (a nejlepší je hnedka na začátku, ještě před úvodními titulky) a pokud jde o herce, tak za zmínku stojí samozřejmě pouze jen Vincent Price, který sice hraje svůj (nad)standard, ale bohužel tam není celou dobu, ale jen asi půlku filmu, a nějaké ty kozy. A příběh, který mohl být luxusní, mi taky přišel poměrně zabitý. Škoda mimořádně promarněného potenciálu. S Vincentem Pricem jsem horší film neviděl, nebo si na něj nepamatuju. Ale to téma je fakt dobrý. 50%. ()

liquido26 

všechny recenze uživatele

Nepříliš zajímavý horor, který postrádá napětí i atmosféru, místy nudí a vůbec nevtáhne do děje. Trochu to všechno napravil úplný závěr. Vincent Price v roli fanatického pronásledovatele čarodějnic je samozřejmě velké lákadlo, ale bohužel jeho postava, i když je hlavní, se objevuje na plátně zhruba pouze v polovině snímku a není nijak zvlášť dobře napsaná, takže ani Král všech hororových padouchů s ní nic moc zásadního nezmůže. ()

Galerie (22)

Zajímavosti (7)

  • Tento film pomohol istej bezmennej kapele tesne pred koncertom získať vlastnú identitu. Po jeho zhliadnutí sa dohodli na názve Siouxsie and the Banshees. (beso74)

Reklama

Reklama