Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Taylor Rockefellerová během posledního ročníku střední školy zjistí, že přes výborné studijní výsledky není vůbec snadné dostat se na vysokou školu, zejména když jí rozhodování komplikuje i napětí doma. Její věčně rozhádaní rodiče už spolu nedokáží v klidu promluvit a je zřejmé, že rozvod je jen otázkou času. Matka Nina ji navíc stresuje neustálým nátlakem na výběr nejprestižnější školy, kde by nejen dosáhla skvělého vzdělání, ale také našla ideálního manžela. Zatímco se Taylor snaží napsat esej pro přijímací zkoušky, zásobuje ji matka návody, které jí zaručeně pomohou zvládnout nejen esej, ale celé pohovory, předhazuje ji snaživější spolužáky jako vzor a neustále hledá nejlepší školu. Podobné problémy řeší většina spolužáků, ať už je to její první kluk, snaživý Harry Burton, nebo atraktivní Maya, pocházející ze zámožné rodiny indických přistěhovalců, která by raději psala poezii, než se stala lékařkou. Situace se zkomplikuje, když si Taylor vybere univerzitu v Yates, která nepatří ke špičkovým vzdělávacím institucím, i když se dostala mezi padesát nejlepších v zemi. Dostane se kvůli tomu do ostré hádky s matkou, na níž má svůj podíl i stres z rozchodu rodičů poté, co se otec odstěhoval. Způsob, kterým se Taylor rozhodne nahromaděný stres řešit, však není nejšťastnější stejně jako podivná záliba vybírat poštu lidem v sousedství. Co je teď pro ni nejdůležitější? Zachovat si navzdory starostem zdravý rozum a přátele. (TV Nova)

(více)

Recenze (8)

slunicko2 

všechny recenze uživatele

Stejně jako příběh Taylor Rockefellerové není o rodině TĚCH Rockefellerů, není ani příliš použitelný pro běžného českého diváka. 1) Na amerických středních školách, soudě podle hollywoodské produkce, řádí a) pouliční gangy, b) panicové, kteří se snaží o své panenství přijít ještě před maturitou, c) hierarchizovaní snobi a snobky anebo d) touhou po úspěchu frustrovaná (ne)nadaná děcka. V našem případě d je správně._____ 2) Zaujali mě 21letý pěkný Jonathan Keltz (Harry, chtěl na Harvard) a 25letý Rob Mayes (Justin, dostal se na Harvard)._____ 3) Nakonec to ale nebylo tak zlé, jak by mohlo z předchozích řádek vyplynout. ()

Jeremiah 

všechny recenze uživatele

Ž i v o t ... !! ? !! Jaký je když je ti - náct, jaký je v pozdějších letech, když máš děti ? S jakými problémy se potýkáš, jak si chceš splnit své sny a jaká je relita ? Je mnoho otázek a tak málo odpovědí. Vše ukáže pouze ČAS, ŠTĚSTÍ a PÍLE. Je důležité mít sen a jít za jeho realizací. Bohužel je spousta mladých lidí, kteří nevědí co dělat a jejich cílem bývá pouze přežít dnešní den, a to není dobré. Tento film lehce naznačuje, že nejen vyjímeční mohou uskutečnit své sny. Závěrečná myšlenka je hezká - "v životě jde o to příjmout své rodiče, svůj život a především sebe sama": Doufám, že i normálním a průměrným bude dovoleno ŽÍT !!! ()

Reklama

KapitanKuraz 

všechny recenze uživatele

Tak toto má podivnú náplň, čakal som hnoj, hlavná postava, teda herečka mi prišla nesympatická a nič mi takmer nehovorila, len že som to meno zbadal dakde v dabingu, ale bola tam kopa postáv kde si hercov dobre pamätám z iných filmov a seriálov a tak som tomu dal šancu a po pár minútach som zhodnotil, že som urobil moc, moc dobre, až výborne. Všetko super a kopa postáv je ako v svojich najlepších rolách, kde ich milujem, až mám strach, že priamo také tie osoby sú, lebo dokonca vyzerajú, ako moji známi, vzhľadom, aj čiastočne povahou, hlavne Joan Cusack a Kiersten Warren. 3*, ale skôr 3+ teda 70%. ()

juta 

všechny recenze uživatele

Podle zdejšího hodnocení jsem myslel, že to bude strašná nuda, ale naopak mě to docela bavilo, hlavně zásluhou Mae, díky které jsem se na tohle už dávno chtěl podívat, ale nikdy jsem neměl příležitost, až nyní. Přece kvůli tomu, že se u nás na téma přijímačky a jejich důležitost pohlíží trochu jinak to hned nezatratím a místo toho se podívám na film jako takový a ohodnotím ho podle toho, jak na mě působil a jak jsem se u něho bavil. Byl jsem první, kdo dal více jak 4 hvězdičky. :-) ()

Slartibarkfast 

všechny recenze uživatele

Tragikomický náhled teenagerů na přijímací zkoušky a důležitost školy, na kterou se dostanete. Samozřejmě že po americku. Takže je to jen trapný snímek, kde mladí lidé škubají své vlásky a řežou se do zápěstí, když je jejich favorizovaná škola odmítne, a kde si rodičové plní své nesplněné sny, či trvají na rodinné tradici. Občas se tu dá i zasmát, ale jinak je to celé takové jedno velké klišé zakončené happyendem. 40% ()

Galerie (10)

Reklama

Reklama