Reklama

Reklama

Shinboru

Obsahy(1)

Dvě linie vyprávění plynou paralelně vedle sebe, aniž je něco spojuje. Mexická rodina očekává v napětí večerní zápas otce wrestlera. Podivně maskovaný muž odjíždí do sportovní haly, chystá se na své vystoupení a jeho syn mu z publika fandí. V bílém antiseptickém prostoru se probouzí Japonec v komickém barevném pyžamu a klade si otázku: „Kde jsem?“ Startuje tak sled neuvěřitelně škodolibých situačních gagů kombinovaných s komiksovými sekvencemi, hudbou a komentářem mimo obraz. Vše vrcholí obrazovým gejzírem, který vyvolává čisté emoce. Film předvádí kombinaci jednoznačných symbolů, poťouchlých tělesných vtipů, a přesto současně nabízí i prostor pro existenciální otázky a obdivuhodnou lehkost komediálního stylu. (Febiofest)

(více)

Recenze (42)

Radko 

všechny recenze uživatele

Konšpiračné legendy o mystickom tibetskom kráľovstve Šambala, kam sa dá vstúpiť kdesi v okolí vrcholu tajomnej a neprístupnej čínskej hory Kailas, a ktoré vyvedie svet z duchovno- materialistického marazmu sú len rozprávkou. Peknou a tajomnou, podobne ako legenda o skupine mlčanlivých tibetských mníchov v jaskyni, ktorí riadia svet. Film Symbol tieto mýty jednoznačne vyvracia. Svet totiž riadi jemne vyšinutý a zmätený Japonec v srandovne farebnom pyžame. Spôsob, akým ovláda univerzum je jednoduchý. Náhodne, či cielene stláča maličké gumenné cikuľky anjelikov, trčiace zo steny. Nielenže stlačením vypadnú do miestnosti rôzne veci, no ako sa neskôr ukáže, riadi sa penisovým stlačením aj celosvetový pohyb politikov, prírodné katastrofy i správanie politikov a mocnárov. Nie, vôbec nejde o premyslený riadený pohyb, skôr starý dobrý chaos, spôsobený v starovekých legendách bohyňou Eris. Gréci jej nezasvätili žiaden chrám. Japonci, zrejme nevedome, áno. V podobe uleteného kafkovsko streleného príbehu o záhadne uväznenom chlapíkovi a paralelne aj o rodine mexického wrestlingového bojovníka. Z jeho výzoru a farebného úboru si zobrali zrejmý vzor ruské anarchopankáčky Pussy Riot. ()

pučmeloun 

všechny recenze uživatele

Naprosto ztřeštěný film, ve kterém se střídá bizarní souboj hlemýždího muže podobný wrestlingu kdesi v Mexiku se zmateným uvezněným Japoncem, který chce utéci ze sterilního vězení tím, že mačká pindíky. A teď si představte, že takto lze mít vliv na události kdekoliv na světě. Zláště povedně zahrané je čiré japoncovo zoufalství z toho , že vyřešení jednoho problému vede hned k jinému ještě děsivějšímu. Nejnečekanější a nejvtipnější událost : "dělání kačeny". ()

Reklama

muti odpad!

všechny recenze uživatele

tak toto nie ze islo mimo mna, toto islo mimo vsetkeho. reziser bol ais na hubickach ked robil toto cudo. ak si date film na fast forward urcite o nic nepridete, len to budete mat o trochu rychelejsie za sebou. alebo si pozrite zaciatok a ked sa nikam nepohnete, pozrite si poslednych 20 minut.poucenie asi hladat netreba, ziadne tu nie je. alebo ide o nejaku bozsku komediu kde sa dianie vo svete urcuje tahanim anielikov za vtaky? taky funky forest mal apson nejaky zmysel, toto je dost mimo aj na japonsko. ()

Patkuna 

všechny recenze uživatele

Nejlepší japonská nakopávačka za posledních 20 let. Film má dvě zdánlivě nesouvislé stopy. Zatímco u té s wrestlerem se celkem koušete nudou u té druhé, s chlápkem v pyžamu, se musíte neustále smát. Už jenom samotný zvuk, který doprovází zmáčknutí malého pindíka je svým způsobem vtipný. Až se dosmějete budete dlouho přemýšle nad tím, zda jste to co autor zamýšlel tímto filmem říci, pochopili správně. Škoda jen že po shlédnutí filmu ( viděno na febiofestu 2010) nebyla debata s režisérem. ()

B4TM4N 

všechny recenze uživatele

Velmi vtipně provedená osahávačka barokních pindíků se dělí o svůj prostor se zbytečnou druhou, wrestlerskou linií a je završena koncem, který má ambice hodné myšlenky po 12. pivu. Po 45 minutách iritující chování hlavního hrdiny je důkazem, že máme co do činění s vynikajícím kraťasem, nataženého do podoby řídkých spodek. Slabé 3*. ()

Galerie (12)

Související novinky

Filmasia: posedmé na východě

Filmasia: posedmé na východě

26.11.2011

7. asijský filmový festival Filmasia se uskuteční v pražských kinech Aero a Světozor 1.-4. prosince 2011. Uvede novinky různých žánrů z dálného východu (Japonsko, Hongkong ad.) i profil výjimečného… (více)

Reklama

Reklama