Reklama

Reklama

Želvy Ninja

  • USA Teenage Mutant Ninja Turtles (více)
Trailer 1

Nosí jména slavných italských renesančních umělců, ovládají zbraně japonských ninjů a zbožňují pizzu. Želvy Ninja jsou obrovským fenoménem, který se zrodil přesně před třiceti lety jako černobílý komiks. Producent těžkotonážních akčních velkofilmů Michael Bay se rozhodl, že právě teď nastal čas, aby tihle specifičtí bojovníci se zlem opustili stránky časopisů a televizní seriál a konečně s plnou parádou vpadli na filmové plátno. Podobně urputně Bay kdysi prosazoval první Transformers, s nimiž vstoupil do elitního klubu nejúspěšnějších filmových ság současnosti. A historie se může opakovat... Město New York zoufale potřebuje hrdiny. Ovládá ho totiž strach a všehoschopný Trhač, jehož pozice vládce podsvětí je zcela neotřesitelná, dokud se v městské kanalizaci vinou nepodařeného genetického experimentu neobjeví čtyři bojovníci v krunýři a s mimořádnými schopnostmi. Tam, kde jsou Michelangelo, Donatello, Leonardo a Raphael, nesmí pochopitelně chybět ani zvědavá reportérka April (Megan Fox). Společně odhalí Trhačovy děsivé plány na rozšíření jeho impéria a rozhodnou se je vlastními výrazně vylepšenými silami překazit. (Cinemart)

(více)

Videa (16)

Trailer 1

Recenze (928)

mzss1 

všechny recenze uživatele

|50%| Tak co bych k tomu asi měl napsat ? Trailer mě nenadchnul, podobné filmy nemusím, takže jsem na to ani do kina nešel, když chodím tak cca 25-30x ročně. Takže v pohodlí domova jsem si film v dobré kvalitě stáhnul a vrhnul jsem se na něj. Nečekal jsem vůbec nic, takže to jako jednohubka šlo, i jsem dostal víc. Čekal jsem, že to bude úplná blbost, to se naštěstí nestalo. Příběh je obyčejný, herci moc nezaujmou až na borce William Fichtner, který mě baví snad v každém filmu, kde zahraje, dokáže zaujmout. Akce je dobrá, sice dost digitalizovaná, ale dá se na to v pohodě koukat. Želvy Ninja určitě potěší, občas jsem se pousmál. Je to dost dětské no, kdybych byl menší, možná by mě to chytlo víc. Přesto to má dost nevyužitý potenciál. Mohlo to být velkolepější a lépe pojato, takhle je to celkem obyčejné. No, solidním kladem je hudba od mého nejoblíbenějšího hudebního skladatele, Briana Tylera. Sice už dost své hudební motivy využil, ale i tak se mu hudba povedla. Sice to připomínalo dost hudbu z druhého Thora, ale nevadí. Nevím, co k tomu mám ještě víc říci. Hlavní hrdinka nebyla špatná, ale její roli by snad každá zvládla. Takže jsem film dodíval, ani nenudil, takže to vidím tak na slabší průměr. Tu 3* nakonec dávám, páč mě to vůbec neurazilo a jako jednohubka na sobotní dopoledne je to úplně ideální. ()

TeeAge 

všechny recenze uživatele

|| Scenár: Josh Appelbaum, Andre Nemec, Evan Daugherty / Predloha: Peter Laird, Kevin Eastman (Charaktery) | Hudba: Brian Tyler | Distribúcia: Paramount Pictures | Štúdio: Nickelodeon Movies, Platinum Dunes | Rozpočet: 125 miliónov $ | Tržby: 185,265,383 $ || Nostalgická struna sa rozvybrovala minimálne na 400Hz, bavil som sa skvelo, ako na starom predchodcovi, na ktorom som bol v kine ešte s otcom. Film sa našťastie vôbec neberie vážne, tak isto, ako ani scenár a režisér neberie vážme postavu Megan Fox, a využíva ju ako komediálny element, spolu s purbertálnymi korytnačkami. Výborná zábava na jedno vydenie, nasmerovaná na detské publikum. 70% | Kino Atlas Praha, 19.8.2014 | ()

Reklama

Cival 

všechny recenze uživatele

Nebylo to úplně zlý. Být mi deset, asi jsem v extázi. Liebesmanovy režijní schopnosti jsou ale zhruba na úrovni soudnosti Megan Fox, co se týče plastických operací, ale jako béčková infantilní popcornovka akceptovatelné: Design i trikové podání postav celkem fajn a práce s mytologií nebyla tak trapná, jak obvykle bývá nejen u bayovin. ()

JohnnyD 

všechny recenze uživatele

To bol nápad dať Michaelovi Bayovi a Jonathanovi Liebesmanovi Teenage Mutant Ninja Turtles (len si povedzte nahlas ten názov!), aby to spracovali na relatívne temnú, šedú, špinavú akčnú komédiu. Pre koho toto bolo točené? Príde mi, že tu niekto absolútne nepochopil čaro a estetiku pôvodného seriálu a zároveň to ani nepriblížil násilnej komiksovej predlohe. ()

Spiker01 

všechny recenze uživatele

Zprvu jsem byl nadšený, po prvním teaseru už tolik ne. Je tomu letos 30 let, co vznikly Želvy ninja. Já snad viděl akorát starej film a nemám k nim tudíž bližší vztah. A je to tak možná dobře. Nové "Teenage Mutant Ninja Turtles" předlohu asi moc dobře nectí a široce otevírají bránu další dlouhotrvající sérii. A diváci to tak evidentně chtějí. Jenže opravdu stojí za to ztrácet čas s tim nejvíc stereotypně pojatým blockbusterem, co může být? Do kina se hrnuly hlavně rodiny s malými dětmi a těm je to nejspíš fuk. Jak pak může někdo tvrdit, že nové korytnačky jsou dospělejší než kdy dřív? Jak sami Michelangelo, Donatello, Leonardo a Raphael dokazovali každých 5 minut, jsou to teenageři a také se tak chovají. Žádná hlubší myšlenka, žádná přidaná hodnota, pouze tupost moderního Hollywoodu v nejčistší podobě. Ovšem proč bych si zrovna já stěžoval? Já i přehlídnu fakt, že Megan Fox to hraje čistě na svojí hezkou tvářičku a Williamu Fichtnerovi zase podstrčili toho nejobyčejnějšího a zavrženíhodného záporáka, hlavně když si dobře bavím, což od podobné popcornovky čekám. Ovšem to je holt manažérská práce. Pořád je na tom trošku cítit ten Bayham a pouze proto jsem na to nakonec šel. A ano, akce je vskutku parádní. Perfektní CGI je už sice dnes standard a povinnost, ovšem taková ta rychlost a orgasmus, když želvičky jdou někomu nakopat prdel, kvůli tomu chodí příznivci Michaela Baye do kina. Akorát, že ten tentokrát jen produkoval a svůj (skoro až úchylný) smysl pro detail naplno přenesl do T4. Takto to také dopadlo. Dialogy neuchvátí, herci neoslní, stačí si v podstatě jen pustit nějaký výtah akčních soubojů a máte z toho lepší zážitek. Btw : Pro Megan napsali roli fakt na tělo...nebo spíš na její zadek? ...70%...[31.8.2014_Cinestar_Černý most] ()

Galerie (213)

Zajímavosti (24)

  • V prvej scéne, keď fotí April (Megan Fox) znak Foot klanu na kontajneri, ma zapnutý selfie mód, čiže odfotí seba a nie znak Foot klanu. (Budisovie)
  • Ve scéně, kdy Tříska (Danny Woodburn) nabízí Leonardovi (Pete Ploszek) meč, říká, že jde o katanu. Katana je ale ve skutečnosti meč samurajů a nikoliv nindžů. Správně by mělo jít o typickou zbroj nindžů, meč šinobigatana, jinak známá také jako nindžató či nindžaken, která má kratší čepel a lépe se tak hodí pro boj zblízka. (CANNIBAL)

Související novinky

Želvy Ninja se vrací do akce

Želvy Ninja se vrací do akce

23.03.2015

Loňský reboot Želv Ninja vydělal skoro půl miliardy dolarů. April s tváří Megan Fox (Transformers) se tak samozřejmě vrátí, a s ní i čtyři ústřední zelení hrdinové. Premiéra druhého dílu nás čeká 3.… (více)

Zombie vs. Roboti. Protože proto.

Zombie vs. Roboti. Protože proto.

10.01.2015

Michael Bay kdysi založil firmu Platinum Dunes, která produkuje především malé horory. Loni ale zrebootovala Želvy Ninja a byl z toho její zatím nejvýdělečnější film, takže není divu, že se vrhá na… (více)

Bay a jiná galaxie

Bay a jiná galaxie

31.08.2014

Zatímco Michael Bay (Transformers: Zánik) stále neodhalil, co hodlá do budoucna režírovat, jeho producentská kariéra nabírá další a další projekty. Po letošních Želvách Ninja a thrilleru Očista:… (více)

Želvy Ninja se vrátí už za dva roky

Želvy Ninja se vrátí už za dva roky

11.08.2014

Ve studiu Paramount Pictures si do poslední chvíle nebyli jistí, jestli budou mít nové Želvy Ninja úspěch nebo ne. Zámořští kritici film strhali a ostatní reakce také nejsou zrovna nadšené, o platící… (více)

Reklama

Reklama