Reklama

Reklama

Když je biosféra Země zničena, většina lidí přesídlí do kosmu. Obydluje stísněné kosmické stanice. Jedinou nadějí je rajská planeta Rhea, která je od Země vzdálena pět světelných let. Příběh se odehrává v narezlém transportéru Kassandra, který míří ke stanici NR 42. Mladá lékařka Laura je jediná osoba v raketoplánu, která není ve stavu hibernace. Do vystřídání jí zbývají čtyři měsíce. Během denních hlídek v pustých chodbách začíná mít pocit, že není v raketě sama. Začíná hra na kočku a myš a představa se mísí s realitou. Co skrývají kontejnery ve skladu a "co" a nebo "kdo" je v raketě? (LIVINGDEAD)

(více)

Recenze (187)

whack 

všechny recenze uživatele

Síce postavy sa správali občas neprirodzene, ale ja som ani žiadnu ťažkú filozofickú vec nečakal, takže žiadne sklamanie, aj keď po hereckej stránke to drží len Anna Katharina Schwabroh, ostatné postavy sú nevýrazné. Film nie je bez pointy, príkladom je konanie šéfky Lindberghovej, ktorá nechce ohroziť pád systému tým, že by sa ľudia dozvedeli pravdu, a navyše to so zničením Zemskej biosféry ľudskou činnosťou beriem ako eko pointu, čo je ďalšie plus. Neo-ludistickí sabotéri, ktorí pod názvom Maschinenstürmer vyhadzujú do vzduchu lode a antény, nie sú vykreslení negatívne, takže chvalabohu, že to nie je made in Hollywood, lebo tam také niečo snáď ani nie je možné. ()

ledzepfan 

všechny recenze uživatele

Inteligentní sci-fi variace na platónovskou speleologii, což samo o sobě něják ultraoriginální není, ale pořád to stačí na dobrý film. Zde se více než kde jinde hodí popisek "Za málo peněz hodně muziky". Jednoduchý, ale precizní design, relativně nápaditá režie, dobří herci........... Scifíčko s decentním přesahem. Nepřepíše to sice dějiny filmu, ale ani to není nic pro blbce a popkorňáky. ()

Reklama

S.Quentin QUALE 

všechny recenze uživatele

Ty tři hvězdy jsou hodně nepřímé, spíše jako součet polehčujících okolností a za žánr, než za celkovou kvalitu filmu. Jedná se sice o regulérní vesmírné scifíčko, které je jakýmsi kombem několika profláknutých filmů, ale příběh je hrubě nedotažený, smysl příliš nedávající, navíc se najde i pár přiblbých scén. Kladně se dají hodnotit efekty, odvaha hodinkářů, že něco takového zkouší vůbec natočit, a konečně pár atmosférických scén. Celkově žádná sláva, ale fanoušky žánru by urazit neměl - lepší než nic. 50% ()

papaJA21 

všechny recenze uživatele

Jeden z nejlepších sc-fi filmů jaký jsem viděl. Zajímavý příběh, strhující děj a úžasné efekty. Herecké výkony jsou perfektní, bez zbytečného přehrávání a klasických klišé, kterých jsou holywoodská sc-fi plná. Příběh je zčásti inspirován Matrixem, přesněji myšlenkou určité umělé reality ve které lidé žijí. Podobné téma se také objevuje ve filmu Ostrov s Evanem McGregorem, kde lidé za odměnu odjíždí na vysněné místo. Přesto Cargo není nějakou adaptací, remakem a příběh je originální a může se pochlubit výborným scénářem. ()

ghatos 

všechny recenze uživatele

Hodně zapomenutá a podceněná sci-fi. Cargo není hloupý hollywoodský výplach. Švýcarský přemýšlivý styl sedí příběhu dobře. Zpracování vesmíru i lodi je na vysoké úrovni. Řeší se tam spoustu zásadních věcí (planety, lidé). Chtělo to buď delší stopáž nebo ještě jeden díl. V celkovém hodnocení jsem pozitivní, navíc je to vzácný typ snímku (promyšlená sci-fi). 70%. ()

Galerie (39)

Zajímavosti (3)

  • Hned v první scéně filmu, kdy doktorka Portmannová (Anna-Katharina Schwabroh) posílá v roce 2267 z terminálu své sestře zprávu na Rheu, můžeme v pozadí kromě dětského pláče zřetelně slyšet, jak někdo hraje videohru. Zvuky jsou ale ve skutečnosti namíchány hned ze dvou videoher z platformy Nintendo Game Boy, konkrétně Super Mario Land a Tetris. Obě pocházejí z roku 1989. (curfew77)
  • Laura Portmann (Anna-Katharina Schwabroh) ošetřuje Samuelu Deckerovi ránu na hlavě, opouští místnost a na monitoru jsou dva chemické strukturové vzorce, přičemž ten větší je tetrahydrocannabinol (THC), menší amfetamin. (Adrai)
  • Na jedné z fotografií, které nachází Laura Portmann (Anna-Katharina Schwabroh) ve skrýši Klause Brucknera (Gilles Tschudi), je vidět, že byla vyfotografována před čtvrtým blokem jaderné elektrárny v Černobylu. (Adrai)

Reklama

Reklama