Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Dva policisté (Brad Pitt a Morgan Freeman) jsou na stopě geniálního vraha, zodpovědného za sérii děsivých vražd, jejichž oběti spojuje sedm smrtelných hříchů. V jedné z rolí tohoto kvalitního trhilleru, zasazeného do temného města nasáklého bolestí a zkázou, uvidíte také Gwyneth Paltrow. David Fincher (Klub rváčů, Zodiac, Podivuhodný případ Benjamina Buttona) s dokonalou znalostí našich nejhlubších obav pevně svírá otěže akce – fyzické, psychické i spirituální – neodvratně směřující k rozuzlení, které do hloubi otřese i tou nejzatvrzelejší duší. (Magic Box)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (2 392)

Matty 

všechny recenze uživatele

Je hříchem závidět těm, jež dnes, v době filmového obžerství, teprve čeká zjištění příčiny hněvu jistého detektiva, jenže svému chtíči po zopakování prvotního šoku z tohoto pod kůži pozvolna pronikajícího (nikoliv líného) thrilleru neporučím - pýchu, předsudky a lakotu stranou: geniální! 95% Zajímavé komentáře: zputnik, kiddo, pshimi, Kass, Radko, jahol, plagjoklas ()

Galadriel 

všechny recenze uživatele

Chytrá zápletka a naprosto geniální pointa, která vás přitluče do křesla. O technické stránce nemá cenu mluvit - nic jí nechybí. Herecké výkony jsou naprosto fantastické - Morgan Freeman předvádí strhující výkon (opět neproměněná Oscarová nominace, soška za Million Dollar Baby je asi satisfakcí za tento film a Vykoupení z věznice Shawshank), i Brad Pitt dokazuje, že není jenom plakátový hezoun, ale že pod taktovkou zkušeného režiséra je i dobrý herec; fantastický je i Kevin Spacey, kterému uvěříte každé jeho gesto, slovo i pohyb. Síla tohoto snímku ale tkví i (a vlastně zejména) v silném a propracovaném scénáři, který se téměř vyvarovává logických chyb, které se velmi často objevují ve filmech obdobného žánru a také ve výborné režii Davida Finchera, který dokáže udržet vaší pozornost po celý více než dvouhodinový film na stejné (vysoké) úrovni. ()

Reklama

tron 

všechny recenze uživatele

"Ak vás na ulici prepadnú, nikdy nekričte ´pomoc´. Kričte ´horí´." Sedem hriechov, sedem vrážd a sedem dní, ktoré má nesúrodé policajné duo (Morgan Freeman a Brad Pitt) na polapenie ukážkového filmového sériového vraha. Hoci mi Sedem pripadá niekedy ako nadhodnotená záležitosť (otázky "Máme právo privádzať deti do TAKÉHOTO sveta?" mi pripadajú síce logické, ale zároveň blbé), faktom je, že napriek určitej silenosti sa jedná o kultovku s neuveriteľne pochmúrnou atmosférou, oproti ktorej režisérov predchádzajúci Votrelec 3 pôsobí ako Hurvínek v cukrárni v nedeľu doobeda. Plusom je i zaujímavý kasting, kvalitné audiovizuálne stvárnenie (skoro stále prší a keď neprší, tak aspoň popŕcha) a scény, na aké sa nezabúda (naháňačka, obžertsvo, krabica, Freemanova poetická prechádzka knižnicou). ()

Fr 

všechny recenze uživatele

RETRO ,,Dlouhá je cesta a tvrdá, která vede z pekla ke světlu“…. SEDM hříchů, SEDM dnů do konce služby. Vraždy, které mají význam. Vztah mezi mladým a starším kolegou. Málokdy se podaří navázat takový vztah mezi herci a obecenstvem. Parádní atmosféra. Doslova cítíte ten ,,smrad“ z rozkládajících se těl! Nebo scéna v knihovně s hudbou J.S.Bacha. Perfektní kamera vás vtahuje do vyšetřování. A třešničkou je záporák K.Spacey, se svojí přednáškou o toleranci hříchů. Je li něco dokonalé, tak je to SEDM! Ovšem - NEVYZPYTATELNÉ JSOU CESTY PÁNĚ… ()

Kaka 

všechny recenze uživatele

Nejlepší film ve svém (sub)žánru. Fincherovy kamerové eskapády a cit pro vykreslení depresivní atmosféry je přesně to, co téma o nepolapitelném brutálním vrahovi potřebuje a jen těžko přetěžko se zde dá najít nějaká díra ve scénáři, či technická chyba. Jediné, co mi narušovalo čistokrevnou stovku byly občasné kejkle s deštěm, který byl na mnoha místech viditělně umělý (tj. prší všude v okolí pěti metrů). Herecky bezchybné - dvojice detektivů byla načrtnuta ukázkově. Zkušenost stáří vs dravost mládí. Jediná akční scéna je naprosto strhující a chladně vykreslené město společně s tmavými kamerovými filtry nádherně dotváří ponurou atmosféru plnou brutálních vražd, feťáků a hnijících mrtvol. Pointa bez debat geniální a i když se tu Spacey mihne jen na pár minut, je to právě on, kdo předvádí nejlepší herecký výkon. ()

Galerie (55)

Zajímavosti (136)

  • Když se mluvilo o možném pokračování filmu, šeptalo se, že by děj sledoval Morgana Freemana (Somerset), zatímco Brad Pitt (Mills) by byl zavřen v psychiatrické léčebně. (pornogrind)
  • Gwyneth Paltrow nechcela hrať vo filme. Fincher silou mocou chcel, aby herečka hrala vo filme manželku detektíva Davida Millsa (Tracy), ale Paltrow absolútne táto rola nezaujala a považovala ju za nezaujímavú. Keďže Brad Pitt v tom čase s herečkou tvoril pár, Fincher ho požiadal, aby ju nejako presvedčil. (Dr.Moreau)

Související novinky

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý

23.02.2023

Patříte mezi fanoušky seriálu Mindhunter od režiséra Davida Finchera? Pak pro vás má tvůrce špatné zprávy. Zdá se, že po pár let starých informacích, že herci byli uvolněni ze svých smluv a se třetí… (více)

Noir Film Festival 2022: Filmy na černé listině

Noir Film Festival 2022: Filmy na černé listině

12.08.2022

Noir Film Festival letos slaví 10. narozeniny. Unikátní žánrová akce, která se v roce 2013 poprvé konala na hradě Kokořín a rok poté se přestěhovala na hrad Křivoklát, se již podruhé v řadě bude… (více)

Fincher chystá film se scenáristou Sedm

Fincher chystá film se scenáristou Sedm

24.02.2021

Tak se zdá, že starý dobrý David Fincher se přece jen vrací. Režisér pecek jako Sociální síť či Zodiac totiž nejenže chystá nový film, zároveň se ale bude jednat o temný thriller z pera scenáristy… (více)

Reklama

Reklama