Žraločí invaze

Vlna cunami zasiahne pokojné pobrežie, kde zničí a zaplaví celé mesto. Skupina ľudí sa ocitne uzväznená v podzemnom poschodí supermarketu spoločne s ozbrojeným šialencom. Medzitým začne v supermarkete stúpať hladina vody. Vydesená skupina sa snaží skryť a zároveň si uvedomí, že nebezpečenstvo na nich číha aj pod vodou. Spoločně s nimi je ve vode totiž uveznených aj niekoľko hladných žralokov. Kto v tomto trileri prežije nebezpečného zabijaka a kto unikne žralokom? (TV JOJ)

korbitch22

Dobrou atmosféru a sympatické herecké obsazení zabíjí příšerná hudba a opět neskutečně primitivní dialogy, že i se svojí průměrnou znalostí angličtiny jsem mohl film v klidu zhlédnout bez titulků a ještě se občas u některých žvástu plesknout do čela.Krve a mrtvol je dost,škoda že žraloci v 50% působí děsně,digitální efekty jsou no,jak to říct kulantně...víc než průměrné. Na můj vkus stejně ale přežilo zbytečně moc lidí :) Nečekal jsem od toho zázraky,ale přeci jen jsem naivně doufal,že by to mohl být konečně nejsledovatelnější žraločí film od roku 1999, kdy mě atmosférou drtil Harlinúv Útok z Hlubin, ten zůstává i po filmu Bait nepřekonán a i přesto,že je to mnohem,mnohem kvalitnější než-li loňská Noc Žraloka, pořád je to jen klišovité béčko, s mizernými dialogy a průměrnými efekty. Slabé 3* které dávám místo 2* jen díky těm 3 opravdu hodně krutejm lekačkám,kdy jsem se opravdu vyděsil, což se žádnému filmu dlouho nepovedlo a o proti poslední piraně je to vlastně velkofilm ;) 49%. Verbálku ty mě bavíš chudáčku :* ()

Bloody13

Další žraločí kousek ve 3D, a opět slabounký jako Shark Night. Tahle australská novinka je stejně nezáživná a podobně bez zápletky, jejíž scenář by se vešel na půl stránky A4. Bait vlastně jen podstrkává divákovi ten samý mustr, který už dávno přestal fungovat. Dvě zatopené místnosti (prodejna a garáž), asi tucet přeživších, co právě vylezli z reklamy na šampon, a kolem nich plující nebezpečí v podobě digitálních ryb. Celé se to snaží být strašně cool (nablýskané káry, kočičky s mokrým dekoltem), ale přitom to smrdí po umělosti, nemluvě o přehnaně vážném tónu a srandovních efektech. Když na to nemám prachy, zredukuju počet postav a vzdám se skákajících žraloků. Třeba jako tvůrci povedeného The Reef (2010). Tak snad příště... ()

bourec

Film jako takovej funguje docela dobře,ale ty seriálový kecy o hovně mě příšerně srali.Navíc,jak psal Korbitch,hudba je veskrze hnusná,a trochu spíš podtrhávala ty scény,kdy se hovno dělo. .Jinak já problém se žralokama neměl,ani mi nijak děsně digi nepřišly.Film bych zařadil spíš do tý lepší půlky,docela se povedl.60%. ()

majo0007

"Horrory" typu Mega-, Sand-, 2Headed-,...,Shark fakt nemusím, tak vlastne ani neviem, prečo som sa pozeral na toto. Ale, hopla, vykľulo sa z toho vcelku slušné prekvapenie. Sú tu síce nechcene smiešne scénky a dialógy, herci toho talentu moc nepobrali, no intelektuálny výplach som nečakal, bavil som sa dobre a skvelé gore scénky tiež mali niečo do seba.. ()

verbal

Ač je angličtina Korbitche22 veskrze průměrná, mohl film zase v klidu shlédnout bez titulků, protože je na štíru se čtením, no a o psaní ani nemluvě. Ale zpět k chytřejším věcem. I když vám u toho v mikrovlnce alegoricky puká popcorn a sadou patetických klišé a logických zvratků byste nejraději nakrmili nějakou tu velkou bílou svini, je to hezky a krvavě uděláno, má to, jak rádi my, lingvisté, a nedoceněný polyglot Korpič říkáme drajv, a srovnávat to s Nocí žraloka či Temným přílivem může jen pravidelný piják methylu. ()

• Na palubnej doske dodávky v zatopenej podzemnej garáži leží kniha od Stephena Kinga. (Kadas97)
  • Filmovanie prebiehalo na viacerých miestach v austrálskom štáte Queensland, ktorý leží na východnom pobreží kontinentu. (MikaelSVK)