Carl „Luke“ Lucas pracuje pro mafiána Markuse Kanea více než dvacet let. Nyní dostal za úkol zorganizovat bankovní loupež, při které je v roli řidiče. Loupež má provést Kaneův synovec a další dva gangsteři. Akce dostává trhlinu, když se zde náhodně objeví policie. V nastalé přestřelce je jeden z lupičů zastřelen, ale také Luke tasí zbraň a poprvé v životě zastřelí člověka, ke všemu policistu. Z banky se jim podaří uprchnout. Luke zbylé dva lupiče vysadí a sám je pak policií dopaden. V následném procesu nevypovídá proti Kaneovi, a tak je odsouzen na doživotí za vraždu a převezen do Terminal Island, soukromé věznice vlastněné společností Weyland Corporation. K financování systému jsou používána vozidla, která zde vězni rozebírají. Jednotlivé díly jsou pak levně prodávány. Také se konají se „zápasy smrti“, v nichž odsouzení bojují na život a na smrt. Tyto zápasy jsou vysílány na Weylandovu soukromém televizním kanále. Jenže sledovanost klesá. Organizátorka těchto zápasů, September Jonesová, musí přijít s něčím novým. Vymyslí tedy „Rallye smrti“. Majitel Weyland je nadšen. Odměna pro vítěze pěti závodů je svoboda… (TV Nova)

iamek

Naprosto zbytečný prequel. První díl Rallye smrti byla naprosta akční bomba u které se člověk parádně odreagoval. Pokračování je bohužel jedná velká nuda a navíc s mizerným obsazením. Vyjímka je samozřejme Danny Trejo. Škoda, že druhý díl neměl původní sestavu jako jednička. Myslím, že by to vidělalo slušný balík. ()

Pilda17

Oproti Deat Race 1 hodně velké béčko, i když herecké obsazení není špatné. Death Race 2 nic nového neukáže a stává se z něj další zbytečné pokračování na vynikající první díl. Typický příklad toho jak se někdo z béčkových režisérů snaží napodobit režiséra áčkového a vymyslet pokračování na předchozí díl. Uznávám, že pan režisér sáhl trošku vedle a nedomyslel to, jak to může dopadnout a máme z toho akční sr*čku bez pořádné akce. Naprosto tragický děj, kamera a střih. Možná 1-2 momenty se dali zvládnout, tak dávám... 2/10 = 20% ()

Gilmour93

Nemotorný strejda Marsellus, D.Trejo v takové formě, že už může dělat reklamu jen na zahradní traktůrky s vyšší nosností a hlavní geroj připomínající z kůže stáhnutého králíka.. Nečekal jsem mnoho a dostalo se mi přiměřeně dementního béčka s efektními zpomalenými záběry, otřesně sestříhanými bitkami a spoře oděnými vězenkyněmi toužícími rajtovat s řadicí pákou toho největšího macha v areálu nápravného zařízení. Ryzí herecký profesionál S.Bean zjevně dostal poštou jen ty stránky scénáře, kde byly repliky jeho postavy a jak tak nad tím přemýšlím, nejsem si moc jist, zdali nějaké další stránky vůbec někdy existovaly.. ()

Marsik

OK, byla ta zhovadilost jak cip :) V průběhu první půle jsem myslel, že to ani nedokoukám, protože pokud by celý film byl jen o bitkách, tak to no way. Ale v druhý půli se začlo závodit s auťákama a film dostával na obrátkách. Je zbytečný se déle rozepisovat, zkrátka člověk na 90 minut vypne a čučí na stupidní film, při kterym jsem se celkem i bavil. 3 hvězdičky s odřenejma ušima, čili 50% ()

Thomassi

Pokračování první Death Race s Jasonem Stathamem o závodech vězňů na odříznutém ostrově. No, on je to vlasně prequel k původnímu filmu. Zde jsem svědky původních zápasů smrti a poté zrození rallye smrti. Vše pak končí tam, kde předchozí snímek začíná. Tak zaprvé, je tady neskutečně vidět, že jde o film s minimem peněz. Tatam je skvělá kamera, která snímá luxusně řezbu na okruhu. Také samotné souboje aut jsou o dost horší. Ale jakož to fanoušek jedničky jsem si to užil. Jednak také proto, že mi to pěkně doplnilo příběh o Frankensteinovi. A taky proto, že herci byli dobří. Iana McShana vystřídal Danny Trejo a někteří zůstali z jedničky. Líbil se mi ale halvně Luke Goss. Celkově tedy o dost slabší jak Andersonův film, ale myslím si, že i zde se nějaká ta zábava najde. ()

• Ve scéně v čase 1:17:13, kdy se auto otáčí o 180 stupňů, je možné v záběru zahlédnout také vůz kameramana. (Dreadd)
  • Při odjezdu z banky se lupiči dostanou skrze venkovní dveře. Při otočce auta je vidět, jak v těchto původně prázdných dveřích stojí lidé a sledují natáčení. (ČSFD)
  • Než Sean Bean v úvodu filmu přepne televizi na zprávy o dopadení Luka, sleduje film se závodícími vozidly. Jedná se o snímek Death Race 2000 z roku 1975, tedy předlohu pro Death Race Paula W. S. Andersona. (oLí)

Marveláčtí Inhumans mají režiséra

Marveláčtí Inhumans mají režiséra

23.01.2017

Studio 20th Century Fox se práv na X-Meny jen tak nevzdá, takže je Marvel pomalu začal nahrazovat Inhumans. Rasa superlidí, kteří vznikli při experimentech mimozemské rasy Kree, se objevila už v… (více)