Lesní duch

Mia je mladá dívka, jejíž život je prostoupený zklamáním a závislostmi, požádá svého bratra Davida, jeho přítelkyni Natalie a přátele z dětských let Olivii a Erika, aby se společně s ní vydali do rodinné chaty v lesích, kde by jí pomohli vypořádat se s démony závislosti jednou provždy. Jakmile tam společně dorazí, Mia obřadně zničí své zásoby drog a přísahá před svými přáteli, že už na ně nikdy v životě ani nesáhne. V opuštěné chatě s překvapením zjistí, že se do ní kdosi vloupal. Sklep byl proměněn v bizarní oltář, obklopený desítkami mumifikovaných zvířat. Erika fascinuje prastará kniha, kterou tam objeví. V touze po odhalení jejích tajemství z ní nahlas předčítá, aniž by tušil, jaké následky bude jeho čin mít. Jak se zhoršují Miiny abstinenční příznaky, přestává se ovládat a pokusí se uprchnout, ale je zastavena děsivým viděním. V chatě se začíná chovat tak násilně, že jsou přátelé nuceni ji spoutat. Venku zuří nebezpečná bouře a lidé v chatě se zvolna začínají obracet jeden proti druhému. Jak stoupá brutalita útoků, je David postaven před nepředstavitelné rozhodnutí. (oficiální text distributora)

loulalo

Tak takovou odvykací kůru bych zažít nechtěla! Začátek je klasický - les, chata, pohoda. Závěr? Nečekaný. V momentě, kdy si myslíš, že se budeš zvedat k odchodu, tak si zase sedni. Co se týče "lekaček" - je jich tam dost, i s otrlým divákem to hne. Izolepa se používá na jakékoliv zranění - bodné, řezné, střelné.. Každý má svůj fígl. Každopádně, mě se film líbil, i když mi tam "něco" chybělo. ()

MaxForValue

Zlé. Prekvapujúco zlé. Zlé nielen ako remake, ale aj ako samostatný film. Zbytočnosť remaku nehodnotím, súhlasíém s Marigoldom, boli aj zbytočnejšie remaky (napríklad Psycho). Remakovať Evil Dead (respektíve jeho premisu) však bolo nešťastným rozhodnutím, dôvod je ten, že Raimiho Evil Dead vznikal za úplne inej klímy, v časoch, kedy bol interiérový "divadelný" horor ešte len v plienkach. Dnes máme Evil Deady, Cabin in the Woods a ďalších XYZ filmov, ktorým sa tento Alvarezov mišung rovnať nemôže. Prvá štvrtina OK, ale potom to ide dolu vodou. Postavy konajú nelogicky, kameraman mal zjavne absťák a tan kľúčové scény sú neprehľadné. Ak chcel Evil Dead uspieť, mal to obaliť do "inteligentného" hábitu, lebo toto nenadchne ani priemerného diváka. Volať sa tento film inak, tak to beriem, ale keď je to Evil Dead, človek čaká aspoň remake, ktorý posunie film ako taký niekam ďalej. Scenáristi a celá dramaturgia mala 20 rokov na to, aby to vylepšila a toto vylepšenie nie je. Ani zďaleka. Alvarez mal zostať pri krátkometrážkach (Ataque de Pánico! je super!) a nemal pchať nos, tam, kde to nevie. Ako režisér to zjavne nezvládol. Ďalšiu šancu už tak ľahko zrejme nedostane. ()

rob_troy

Kladu si otázku, co se tady podělalo, že štítek "Nejděsivnější FILM", který tvůrci práskli na obal filmu, je pouze hypem. Beru, že nástileté kikiny, který navštívěj kinosál a bouřlivě hulákaj a zakrejvaj si oči, jsou ideálním terčem plátna, ovšem proč Alvarez nezkusil brát ohledy i na část publika, která chce v týhle době pořádnej film a ne jenom bububu, svítíví oči a démonický hlasy, který doprovází bouřka, rozrážení dveří, spousta krve a šeď. Nejspíš se spojili Japonský temný síly s Americkým talentem 21. století na remakové kurvení klasických filmů. Opravdu jsem se snažil na film koukat celou dobu a občas to neposunout, ale působily na mě síly, se kterými jsem se nemohl utkat a nutily mě to občas posunout a nejspíš jsem za to rád, jelikož bych místo psaní tohohle komentáře ještě sledoval tu uřvanou slátaninu a předstíral zájem o zjištění toho, jak film skončí. Věrnost předloze vidím pouze ve znásilnění dívky lesem a chatkou, ve který je super podzemní spíž, kam se dá zavřít posedlá holka. Tentokrát se účel splnil jen v místech, kdy byste měli na film jít do kina se svou přítelkyní, která se nejspíš posere strachy, obmotá se kolem vás a Vy máte popcorn sami pro sebe. Slabý 2*. ()

Sroubek18 odpad!

Je smutné, že jako první recenzi na tomto portálu se mi dostal k vidění tento film. Po jeho shlédnutí jsem měl pocit, že víc už se toho na původním námětu znásilnit nedalo! Nejsem zapřísáhlý nepřítel remake-movie a na tento kousek sem se jako fanda původní serie těšil. Když pominu fakt, že průvodním dějem je odvikačka jedné smažky, nemohu se ubránit pocitu, že smažky tvořily celý produkční tým tohoto kasovního trháku. Atmosféru film prakticky nemá žádnou a jediné pořádné leknutí ve mě vyvolal závěrečný záběr slibující další pokračování. Horší film sem v kině neviděl. Když jsem přemýšlel zda tomu dát alespoň jednu hvězdičku, poslední scéna s motorovou pilou mě přesvědčila, že by jednalo o pomatení smyslu. d[-_-]b ()

GoustDog

Přesto, že děj a charaktery postav jsou tu zkráceny na naprosté minimum, kdo by něco takového od hororu tohoto typu vůbec chtěl? Asi nikdo. Tvůrci nám tak alespoň ušetřili plno zbytečných keců, které bychom si museli v opačném případě vyslechnout. A zívat u toho nudou. Takhle nám naservírovali poctivou dávku brutální akce, kterou divák očekává, a povedlo se jim to! Zápor bych viděl spíše v tom, že remake zbavili jakékoliv nadsázky + snaha o originalitu je nulová; vyjma samotného závěru - tam chtěli scénáristi evidentně překvapit, což jim vyšlo tak napůl. Ale lepší než nic. Máte-li tak rádi tento žánr + sentimentálně vzpomínáte na dřívejší "lesní počiny", rozhodně si nenechte tento remake ujít. Let's fight with hell!!!:) ()

intro

Jako velký fanoušek původního filmu Evil Dead jsem se moc těšil na novou verzi. Musím bohužel říct, že jsem mírně zklamán. Čekal jsem nějakou nadstavbu, trošku rozšíření verze Sama Raimiho. Takhle se Vám dostane jen brutálnější stejný film jako z roku 1981. I tak já dávám 65%. ()

Paja.93

No já nevím teda. První film se mi líbil, protože tam budovali napětí a strach z nečeho co nešlo vidět a gradovalo to a tady?! První film byl taky o násilí a takové nechutnosti. Toto je jen další horor typu. Aby se divák bál a cítil strach a napětí, to bych u toho musel moc přemýšlet tak natočím nějakou nechuťárnu co vymyslím za 5 minut a stejnak na tom vydělám. Hurá. Já teda nejásám. Navíc plakát smrdí samochválou a ještě k tomu nezaslouženou. Zase žádná sláva. Taky jsem tak trochu čekala, že když tam byly 3 baby a 3 způsoby zneškodnění, že na každou použije jeden no a nic. Jo a ještě jsem čekala, že na konci ten "boss" bude muset být zlikvidován nějakým poetičtějším způsobem, jako 3x obejdi chatu po rukcáh a pak 6x zatleskej, ale chápu, co je nějaký čarodějnictví proti motorový pile co jede na Okenu. ()

ratpile

Ta brutální demence osazenstva lesní chaty (scénáristů) byla opravdu až rušící. Přesto, bavil jsem se podobně jako u Cabin in Woods. Evil Dead je oproti ní sice mnohem méně sofistikovaný, ale pokud divák přistoupí na úpornou snahu (nejistotu zda vybočit..) nevybočit z žánrových konvencí, dostane se mu technicky brilantního hororu se slušnou atmosférou. Škoda, že se remaku nedostalo jakési "vyšší umělecké vize". Srovnání s originálem (atmosféra, humor, vyprávění) by samozřejmě bylo bolestivější. Každopádně, lepší než všemožné Pátky třináctého a Krvavé Valentýny.. Raimi v traileru však sliboval víc. p.s. Schéma příběhu: Jedna postava umře strašlivě gore smrtí. Další se jde podívat co se jí stalo (sama). Umře. Další z postav je i přes přítomnost démona sama poslána pro injekci. Umře. A další postava... :-) ()

Solverino

Pouze průměrné. Gore celkem slušné, zvuk atd. Bohužel to trochu postrádá švih a šťávu originálu (resp. původních dílů). Jednou se to v pohodě dá! :) ()

konysua

Novodobého lesního ducha můžu odlišit od ostatních sračkovních hororů jen ve kvalitních efektech. Toť vše. Debilní lidé, debilní závěry a další spousta debilních věcí. 5/10 ()

Locksley

Origoš je origoš, ten měl správnou atmosféru, i když se dnes člověk u něj spíš pobaví, než že by se bál, ale tohle ? Není to špatný, ale rozhodně jsem se nepobavil a ani nebál, spíš mi to přišlo zbytečně brutální. A to nejsem přecitlivělej. ()

Lewisssek

Filmy jsou k hodnocení vskutku dva, bohužel ten zajímavější je podstatně kratší. První část - standartní chatová vyvražďovačka s přijatelným audiovizuálem, několika zajímavými scénkami, ovšem napětí nula, emoce nula, bání se mínus jedna a zapomenutelnost 10/10. Že jsou herci zaměnitelní s jakoukoli jinou pětkou z jakéhokoli jiného průměrného exploitationu nepřekvapí. Jedním klíčovým úmrtím skončíme z minuty na minutu do druhé části a vlastně zcela jiného fimu - nastartuje se rape and revenge mód s úderností pětihvězdového rozměru. Krvavý déšť a boží asifiltry, těžkotonážní našláplá hudba, přesvědčivé herecké sólo (vlastně i kvalitní sparingpartner), brutálně intenzivní prožitek brutality...co víc si přát (je vlastně zřejmé z podstaty příspěvku) ()

Boudyy

No jo, no. Mnoho hororů nového tisíciletí trpí jednou vadou, která je posílá na nižší úroveň - dementní chování postav. Nový Evil Dead není vyjímkou. A je to škoda, jelikož po technické stránce je to dobrý film s několika dobrými gore efekty a skvělou atmosférou. Já se na film těšil, měl jsem nutkání na něj jít dokonce do kina, možná jsem nyní i rád, že jsem si to rozmyslel. Alvarez to pojal trochu odlišně než Raimi, chyběly mi tam hodiny z originálu a nějaká invence, nějaká originální scéna, která by stála za zapamatování. Originál měl znásilnění stromem, sice docela amatérsky uděláno, ale navždy si to budu pamatovat. Remake neměl žádnou takovou, překvapovala mě jen idiocie postav (čtení z knihy nahlas, snad na třikrát natahovaný konec se smrští nelogických kiksů atd.). Herci nebyli špatní, ale holt se museli držet idiotského scénáře. Takže, dávám tři hvězdy a mizím. ()

martinnn11

Totálna šialenosť od začiatku až do konca. Bol to poriadny brutal a ani chvíľu som sa nenudil. Jednu hviezdu uberám za naivitu hlavných postáv. ()

cress

Myslím, že po tom všetkom čím si Mia v tom lese prešla, si opäť doma šľahne do káblu a môžu urobiť pokračovanie Evil Trainspotting. ()

Pokračování Smrti ve tmě našlo režiséra

05.01.2020

Sci-fi Chaos Walking čekají přetáčky

Sci-fi Chaos Walking čekají přetáčky

05.05.2019

Co chystá režisér Smrti ve tmě?

Co chystá režisér Smrti ve tmě?

16.10.2016