Reklama

Reklama

Země se stala terčem invaze neviditelných mimozemšťanů a lidstvo jejich hostiteli. Mimozemské Duše vytlačí tu lidskou a převezmou kontrolu nad jejich tělem. Melanie je jedna z posledních lidských bytostí, která je vetřelci nedotčena. Po jedné z honiček se ale dostane do zajetí a je přesvědčena, že to znamená její konec. Do její mysli pronikne Duše jménem Poutnice. Ta pátrá v Melaniiných myšlenkách a doufá, že se dopracuje až k příčinám přetrvávajícího odporu, který jim lidé kladou. Je ale zavalena záplavou vzpomínek a silných emocí, jimž vévodí láska. Poutnice není schopna vysvobodit se z tužeb Melaniina těla. Síly, které jdou mimo ně, nakonec promění Poutnici a Melanii v nedobrovolné spojence. (TV Nova)

(více)

Videa (35)

Trailer 1

Recenze (680)

Wacoslav1 odpad!

všechny recenze uživatele

Fanousci tvajlajtu a podobnych kokotin spojte se!!! mladi krasni sexy (ne) herci v tomto nadhernem ucesanem a vyklestenem totalne srackoidnim filmu kterej by si snad chtel hrat dokonce i na seriozni sci-fi nebo co? no to me poser kozy! strasnej odpad od druhy pulky filmu uz jsem musel pretacet abych to vubec dokoukal byla to otazka zivota a smrti fakt nekecam!! ()

sniper18 

všechny recenze uživatele

Je to vydarená romantická sci-fi dráma. Má dosť dobrý príbeh odohrávajúci sa v čase, keď ľudstvo napadla nehmotná mimozemská rasa, ktorá si z ľudí urobila svojich hostiteľov, nad ich telami prevzali plnú moc a vytvorili si vlastný typ civilizácie. Mladé dievča, jedna z posledných nenapadnutých je ale tiež chytená a stane sa z nej hostiteľ, lenže jej plné vedomie zostane uväznené vo vlastnom tele a dokáže so svojou mimozemšťankou komunikovať. Spolu uniknú do púšte k zvyšným preživším, kde si postupne všetci k sebe nachádzajú cestu a učia spolu vychádzať, lenže obe duše v jednom tele túžia po inej láske a navyše zvyšní mimozemšťania po nich stále idú. Spracovanie sa mi veľmi páči, ale stále to ešte nie je úplný ideál. Už prvý dojem sa skutočne vydaril a tak som mal z toho veľmi dobrý pocit, ale už čoskoro sa objavuje prvý veľký problém a tým je láska a partnerstvo. Romantická línia je tu už sama o sebe dosť otravná a tá láska k dvom odlišným mladíkom to ešte zvýrazní, ale našťastie nemá zase až tak moc priestoru, aby dokázala pokaziť celý film a veľmi ma potešilo, že je to zároveň aj jediný väčší problém. Inak je to skutočne vydarený film, dej ma aj napriek svojej jednoduchosti bavil po celý čas, je tu viacero perfektných situácií, ktoré si ma úplne získali a nesie sa to v takej veľmi príjemnej, až rozprávkovej atmosfére. A chválim aj ten protiklad oproti takmer všetkým podobným filmom, pretože tu nejde ani tak o ničenie jednej rasy druhou, ako to na prvý pohľad vyzerá, ale skôr o naučenie sa spolužitiu, čo mi určite vôbec neprekáža, keďže mimozemská rasa a ich spôsob života tu pôsobí veľmi milo a mierumilovne. A síce toto je pomerne naivné, ale tým príjemným spôsobom, takže sa nad to dokážem povzniesť. A tak o akciu tu prakticky vôbec nejde, nájde sa tu len jedna aspoň trochu výraznejšia akčná sekvencia, ktorá ale tiež nie je ničím výnimočná, no s tým nemám ani najmenší problém, tento film si vystačí aj bez akcie. Herecké obsadenie je skvelé, perfektná Saoirse Ronan v hlavnej úlohe, ktorá sa tu hodí vynikajúco, o moc nezaostáva ani Diane Kruger, bavil ma aj William Hurt, ktorý poteší aj pár dobrými hláškami a poteší aj Emily Browning v menšej úlohe. No až na tých mladíkov ma bavili všetci. Réžia a technická stránka je perfektná, Andrew Niccol to zvládol skutočne prvotriedne, skvelá vizuálna stránka, príjemná atmosféra a dokonca fungujú aj emócie, tu si nemôžem na nič sťažovať. A k tomu ešte tá nádherná hudba, ktorá aj z takých nepodstatných scén, ako zbieranie úrody dokáže vytvoriť skvelý zážitok. Takže skutočne škoda tej romantiky, bez nej by to bol veľmi dobrý film, ale aj takto som dosť spokojný a ešte si to s radosťou pozriem. A omnoho radšej si pozriem takéto sci-fi, ako väčšinu tých dnešných komerčných, v ktorých ide len o deštrukciu a nudí to takmer celý čas. 78% ()

Reklama

Faidra 

všechny recenze uživatele

Když mi bylo souzeno dožít se toho, že lidé prchají před socialismem do Ruska, tak jsem se nevyhnutelně musela dožít i koktejlu Invaze lupičů těl a Stmívání. Hostitel parazitické neDuše paní Mejerové Andrew Niccol se naštěstí nevzdal bez lítého boje a díky němu je výsledkem jenom přiblblost místo meziplanetární katastrofy... ()

D.Moore odpad!

všechny recenze uživatele

To ale byla břečka, a to prosím netrpím vůbec žádnými předsudky, co se autorky předlohy týče, neboť jsem od ní nečetl nic a neviděl jsem jediné Stmívání. Naopak jsem si říkal, že by mě Hostitel možná mohl překvapit. Jenže ouvej, to to bolelo. Mám rád Saoirse Ronan (ty její - nesvětélkující - oči!), Diane Kruger i Williama Hurta, vím, že Andrew Niccol umí točit (velmi) dobré filmy... Ale co bylo u všech rohatých tohle? Nic pořádně vysvětleno, proč se dělo to a to, jak bylo možné tamto, utrápený zamilovaný (dvoj)románek mi pil krev jako už dlouho nic, žádných (dejme tomu trikových) scén, které by odvedly moji pozornost jinam, jsem se nedočkal, a vůbec jsem měl co dělat, abych vydržel do konce. To se mi už dlouho nestalo. Fuj. ()

jarous 

všechny recenze uživatele

Zajímavé sci-fi, čekal jsem , trochu něco jiného, ale i tak se mi to líbilo. Nechci rozebírat to. či ono, ale zdánlivě dobří mimozemšťané, jsou překvapeni silou vzpomínek a rebelií některých svých hostitelů.Dvě ženy v jednom těle je zajímavý nápad i když ne originální a sledovat jjich souboj stálo zato.Jen závěr byl už trochu přeslazený, ale to už asi patří k dobrému konci. Hlavně, že jsem se nenudil a ani hudba nebyla špatná. ()

Galerie (86)

Zajímavosti (17)

  • Saoirse Ronan (Melanie Stryder) oslávila počas natáčania 18. narodeniny a produkcia jej usporiadala oslavu s hudobníkmi. (Persephone9)

Související novinky

Další adaptace knihy pro mládež na cestě

Další adaptace knihy pro mládež na cestě

03.08.2014

S adaptacemi knih s dospívajícími teenagery, především dívkami, se v poslední době v Hollywoodu roztrhl pytel. Máme tu ságu Hunger Games, nedávno se rozjela další velká a nákladná série začínající… (více)

Po Divergent přijde Insurgent

Po Divergent přijde Insurgent

13.02.2014

Stmívání odstartovalo fenomén knižních adaptací pro mladistvé, které se pokouší nasbírat divačky přes odvážnou hlavní hrdinku a nadpřirozený koncept. Ve šlépějích Twilight ságy se snažily kráčet… (více)

Režisér pro Padesát odstínů šedé?

Režisér pro Padesát odstínů šedé?

13.05.2013

A dohady pokračují. Tentokrát ale zdrojem není bulvár, nýbrž uznávaný The Hollywood Reporter. Několik různých zdrojů pro magazín potvrdilo, že hlavním kandidátem je Joe Wright. Dává to smysl hned ze… (více)

Další těla pod Neesonovy náhrobky

Další těla pod Neesonovy náhrobky

19.02.2013

Březnový start natáčení se blíží a krimi-thriller A Walk Among the Tombstones rychle nabírá obsazení. Ale nejdříve stručně o projektu: film je adaptací jednoho ze sedmnácti románů, které uznávaný… (více)

Reklama

Reklama