Reklama

Reklama

Umbrella Academy

(seriál)
  • USA The Umbrella Academy
Trailer 3
USA, (2019–2024), 30 h 11 min (Minutáž: 40–60 min)

Předloha:

Gerard Way (komiks), Gabriel Bá (komiks)

Hrají:

Elliot Page, Tom Hopper, David Castañeda Jr., Emmy Raver-Lampman, Robert Sheehan, Aidan Gallagher, Mary J. Blige, Cameron Britton, Adam Godley, Colm Feore (více)
(další profese)

VOD (1)

Série(4) / Epizody(36)

Odcizení sourozenci s výjimečnými schopnostmi se znova setkají po smrti svého otce a odhalí šokující rodinná tajemství a nebezpečí pro celé lidstvo. (Netflix)

Videa (5)

Trailer 3

Recenze (169)

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Na ComicConu se objevil herec z tohoto seriálu a já usoudil, že tohle je možná ten moment tento seriál konečně vyzkoušet. Kór, když má zde takové hodnocení a docela se o něm mluví. Po první sérii mě to ale vůbec nenadchlo. Zpěvák z My Chemical Romance si udělal svůj vlastní projekt se „superhrdiny“, kterých tady už bylo tolik, že je těžké něčím navíc zaujmout. A i když tu evidentně filmařské řemeslo našlo svojí kvalitu, stejně jsem se nedokázal do chování těch všech postav vpravit tak, aby mě to bavilo. Temnější young adult seriál, který svým cool zjevem pobaví hlavně mladší publikum. Mě už to asi po sérii shlédnutých podobných seriálů a filmů úplně neoslní… ()

LizianShaw 

všechny recenze uživatele

První série mě zas tak nezaujala, asi proto, že jsem to čekal trochu akčnější, protože to popisují jako superhrdinskou show. Ano, děti mají schopnosti, ale tenhle seriál není vůbec o akci. Je o vztazích. Bude vás to bavit jen pokud vás zaujmou hlavní postavy tj. tato netradiční superhrdinská rodina (ikdyž Doom Patrol se mi jako rodina zvláštních případů líbí víc). A protože se v první sérii teprve seznamujeme, tak jsem nebyl moc z této rodiny nadšený. Každopádně Ellen Page miluju, a doufám, že se v budoucnu ještě víc proslaví, ne jen jako X-Woman, ani jako Bílá houslistka, protože hrát prostě umí. Druhá série zaujme hlavně svou starou atmosférou 60. let, kdy za časů Kennedyho ještě válel rasismus a v lince Allison to je perfektně a někdy hrozivě zinscenované, čímž myslím hlavně antirasistické protesty. Jsem rád, že se seriál odklonil od komiksu, jednak proto, že je někdy komiks dost dětinský (a zároveň brutální), ale kdyby natočili smrt Kennedyho tak jak to bylo v komiksu, tak by to dost Američanů, včetně mě, neudejchalo. S1 = 82%; S2 = 84% ()

Reklama

dO_od 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

// Na svět se řítí apokalypsa a jediní, kdo jí můžou zabránit, je parta sedmi emočně nevyrovnaných dospělých, kteří budou dělat vše proto, abyste je do jednoho postupně začali nenávidět. I přes velkou snahu vám ale tahle bizarní rodinka přiroste k srdci, čemuž pomáhá nejen fakt, že jejich týmová akce a hudební vložky patří k tomu nejlepšímu, co se v žánru za poslední dobu urodilo, ale i očividně silná předloha a bohatý svět, o který se může seriál opřít. Celou dobu to tak zkrátka šlape jako hodinky, a to včetně cheatující šesté epizody, až do samotného finále - finále - po kterém budete mít šílenou chuť něco rozbít, ale jakmile to přejde, nejspíš se tomu nakonec zasmějete. Koneckonců, byli jsme varováni, no ne? 8/10 ()

ChArLeNe 

všechny recenze uživatele

Okrem Number 4, 5 a 7 sú ostatní súrodenci úplne zbytoční. Ešte aj mŕtvy člen akadémie má oveľa väšiu úlohu. Seriál ani nie je tak o záchrane sveta než o pity party členov akadémie, bitching na otca, na to nepotrebujem seriál. Rozoberajú sa úplne irelevantné postavy. Toľko stopáže venovanej romantickému vzťahu súrodencov - nobody cares. Nikoho nezaujímajú ani manželské problémy a dcéra Number 3. To aj Hazelov románik bol zaujímavejší a oveľa podstatnejší pre príbeh než Number 1, 2 a 3 dokopy. Radšej mali hlbšie rozvinúť postavu Number 7, nedávať jej monotónny hlas, poker face a obsadiť nejakú sympatickejšiu herečku. ()

gogo76 

všechny recenze uživatele

"Začul som zvesti, že je to dobrý seriál, ktorý si rád pozrieš." Pri sledovaní som si uvedomil ako dlho som nevidel Ellen Page. Pekne jej to tu sadlo a určite jej tento úspešný seriál nakopol stagnujúcu kariéru. Vždy som mal slabosť pre filmy s témou cestovania časom. Užíval som si 60-roky a všetko okolo atentátu na JFK. Veľmi dobre fungujú úvodné časti seriálu, v ktorom je postava E. Page odsúvaná bokom, ako "tá bez schopností". Divák tuší, že určite nejakú schopnosť má a spolu s jej tajomnou love story, ktorá občas nakukne až do hororového žánru patrí medzi to najlepšie čo ponúka prvá séria. Super schopnosti hlavných hrdinov pripomenie X-menov, ktorých mám rovnako rád a aj preto sa mi seriál trafil do vkusu. Seriál kvalitne premiešava niekoľko žánrov a úspech je zaslúžený. Po dvoch sériách slušné 4 * a teším sa na tretiu. 80%. ()

Galerie (661)

Zajímavosti (21)

  • V 6. minutě filmu, těsně před nukleárním výbuchem, kdy zestárlý Hazel přeruší číslo Pět (Aidan Gallagher) a nabídne mu únik, použije hlášky: „Come with me if you want to live,“ z Terminátora 2 (1991) a „There is no time to explain“ ze stejnojmenné hry. (NiMareQ)
  • V komiksové předloze dokáže Diego Hargreeves (David Castaneda) zadržet dech na dobu neurčitou, zatímco v seriálu byla jeho schopnost změněna na to, že dokáže házet noži se 100% přesností a v letu měnit jejich směr. Jeho schopnost byla změněna, aby byl Diego víc „lidštější“ a diváci se s ním mohli více ztotožnit. (mikki089)
  • Na začátku vypravěč zmíní, že jediní přeživší apokalypsy je šestice sourozenců. Ovšem na konci epizody Bílé housle (2019) je záběr na Hazela (Cameron Britton) a Agnes (Sheila McCarthy), kteří se zachrání s pomocí kufříku Komise. (VinceCZ)

Související novinky

Seriálový Horizon Zero Dawn našel tvůrce

Seriálový Horizon Zero Dawn našel tvůrce

29.08.2022

Po úspěchu s komiksovou Umbrella Academy se showrunner Steve Blackman ujme na Netflixu rovněž adaptace populární hry Horizon Zero Dawn. Nebude na to navíc sám, po ruce bude mít ještě producentku… (více)

Blake Lively v adaptaci krvavého komiksu

Blake Lively v adaptaci krvavého komiksu

06.05.2021

Herečka Blake Lively (Mělčiny, Město) bude produkovat a zároveň si zahraje i hlavní roli v nové chystané adaptaci drsného komiksu Lady Killer pro Netflix. Scénář k filmu napíše Diablo Cody (Juno,… (více)

Nejsledovanější věci na Netflixu v roce 2019

Nejsledovanější věci na Netflixu v roce 2019

02.01.2020

Přestože dostal Netflix v roce 2019 dva silné konkurenty v podobě Apple TV+ a Disney+, stále se jedná o jednoznačně největší a nejúspěšnější streamovací službu na světě. Důvodů je spousta, když se… (více)

Reklama

Reklama