Živí mrtví - Série 2

(série)

Druhá řada seriálu se zabývá osudy skupiny přeživších potom, co opustila Atlantu ve snaze dosáhnout Fort Benningu. Příběh série se odehrává převážně na farmě Hershela Greenea (Scott Wilson), na níž skupina našla dočasné útočiště a základnu při pátrání po Sophii Peletier (Madison Lintz), která se ostatním ztratila v průběhu útoku nemrtvých. Děj se více zabývá jednotlivými charaktery, které tu procházejí často značným vývojem, i vztahy mezi postavami více než v řadě první. (Necrotongue)

Živí mrtví - To lepší v nás (2012) (epizoda) (S02E12)

• Keď sa s Darylom (Norman Reedus) rozprávajú o svojich plánoch s Randallom (Michael Zegen), Rick (Lincoln) povie, že ho vezmú do Senoie. Senoia v Georgii je to isté mesto, v ktorom sa natáčalo mnoho sezón. Medzi scény natáčané v Senoii patrí Woodbury, časti oblúka Terminus, Alexandria a ďalšie. Senoia je tiež domovom reštaurácie "Nic and Norman's", ktorú otvorili Norman Reedus a výkonný producent Greg Nicotero. (molcan2)

Živí mrtví - U skomírajícího ohně (2012) (epizoda) (S02E13)

• Keďže v noci, keď sa natáčal útok na farmu, bolo -2 stupňov, hercom, ktorí hrali zombie, bolo vidieť dych. Keďže mŕtvi ľudia nedýchajú, trikári museli dych každého zombie digitálne odstrániť. (molcan2)

Živí mrtví - U skomírajícího ohně (2012) (epizoda) (S02E13)

• Hoci sa v tejto epizóde prvýkrát objavuje Michonne, herečka Danai Gurira ju v nej nepredstavuje. Michonne ešte nebola obsadená, preto jej tvár nikdy neuvidíme. Jej tvár je zakrytá tieňom z kapucne. Jej obsadenie bolo oznámené v relácii Talking Dead (od r. 2011), ktorá sa vysielala hneď po finále 2. série. (molcan2)