Reklama

Reklama

Po deseti letech ve vězení má Řidič (Dwayne Johnson) jediný cíl – pomstít smrt svého bratra během nezdařené bankovní loupeže, která měla za následek i jeho uvěznění. Teď je z něj svobodný člověk se seznamem "úkolů" v ruce, konečně se vydává za svým cílem... ale na stopě mu jsou další dva muži – policejní veterán (Billy Bob Thornton), kterému zbývá jen několik dní do důchodu, a mladý egocentrický zabiják (Oliver Jackson-Cohen), který se v umění zabíjení vyžívá a našel konečně důstojného protivníka. Lovec je současně i kořistí. Jde o závod s časem na život a na smrt. Záhady kolem smrti Řidičova bratra se prohlubují a na světlo vyplouvají další podrobnosti, které naznačují, že Řidičův seznam možná není kompletní. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (550)

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $24miliónovTržby USA $23,240,020Tržby Celosvetovo $35,500,904Tržby za predaj DVD v USA $12,214,928 //počet predaných kusov 802,559║ Tak Dwayne Johnson je drsňák na pohľadanie a taký dnešný zástupca Arnolda Schwarzeneggera, moc toho nenahovorí ale za to ani sa moc nemusí snažiť a hneď pri ňom vedľajšie postavy vyznievajú nechcene do prázdna, hlavne ten nájomný zabiják tam je akosi na vyše, možno navodenie dramatu až tak tomuto filmu nesedí ale priamočiara akcia tu újde, priemer bez ambícií. /50%/ ()

Hitman_47 

všechny recenze uživatele

Dal bych klidně i čtyři, ale je tu pár věcí s kterýma nejsem až tak úplně spokojen. Ta pointa, tu nevnímám zrovna jako velký zápor (akorát by nemusela být tak okatá už někdy v polovině filmu). Co mě ale štve je to zasrané vyměknutí ke konci... a navíc úplně zbytečná linie s jednodolarovým hitmanem. Kdyby scénář na konci nepřišel o koule, tak by to mohla být pekná vendettka na pokec.. takhle ale začneme pěkně zostra a skončime takovým jemným pohlazením koulí.. což v tomto žánru je bohužel na škodu. ()

Reklama

Sobis87 

všechny recenze uživatele

Začátek filmu je poměrně slibný - "vyžehlený" vizuál v kombinaci s dobrým střihem a vcelku nápaditými kompozicemi mi okamžitě vehnal koňskou dávku optimismu do žil, avšak ona divácká radost vzala rychle zasvé v momentě, kdy příběh začínal nabírat jasnější kontury. Jakmile na scénu vstoupil "glamour" zabiják oplývající multifunkčností švýcarského nože a hodně trapnou životní filozofií, spolu s optimismem mi spadla i čelist a najednou jsem si připadal, že sleduji nějaký video-šlágr se Stevenem Seagalem. Nebýt po dlouhé době opět řádně drsného Dwaynea Johnsona, zábavného dezoláta Billyho Boba Thorntona, Carly Gugino a chytlavé hudby Clinta Mansella, asi bych Faster ani nedokoukal, neboť takto omšelých revenge flicků jsem viděl už spousty, a tenhle film do žánru nepřichází s ničím novým. Nakonec tedy dvě hvězdy za herce, hudbu a zručnou režii George Tillmana, který však většinu dobrých nápadů vypotřeboval už v první polovině. Ale ten zabiják (a jeho blonďatá družka, kterou berou bouchačky) je fakt na facku...takový výplod bych čekal možná tak od sloupkaře z Esquireu. ()

verbal 

všechny recenze uživatele

Pan Johnson vystoupal tímto filmem na pomyslný Olymp "realistického herectví"! Jeho téměř stominutový koncert výdechů a nádechů je totiž natolik věrohodný, že je skoro až k nerozeznání od opravdového dýchání. Navíc svých pět replik (ano, přesně pět !!) pronesl tak "procítěně" a s "lehkostí", až užaslého diváka napadá, že se snad pro role tupých, dvoumetrových hovad, co nechaly mozek pohozený někde na benchpressu opravdu narodil! Takovou kreaci by v životě nedal snad ani tolik přeceňovaný Dustin Hoffmann, i kdyby si mu wrestlingová asociace navrtala všechny zdravé zubyl! Bohužel však Dvejnův Opus magnum narušuje několik ochotnických břídilů, jako pan Thornton či paní Gugino, a tak se jedná jen o pouhý docela zábavný a místy i originální akčňák. ()

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Pokérované gorile Dwaynu Johnsonovi (toto označení není kvůli barvě pleti ale kvůli tělesným proporcím) kilne gang bráchu. On sám náhodou setkání s gangem přežije a dostane se do lochu. Po 10 letech je venku a jde se mstít... To je celé. U téhlé řídké kašovité hmoty bez nápadu mně velmi nemile překvapila přítomnost Thortona, který tu ani nijak moc ač jako jedna z klíčových postav nehrál. Platinová blondýna Maggie Grace sice měla na každém svém oblečení rozparek až k dmoucímu se výstřihu, ale nechávala kupodivu mne chladným. Ve filmu se objeví celá řada krásných aut od kár ze sedmdesátek po nejnověší stroje své doby (2010), jenže ani to na mne nezabralo... Pro mne je film klasickým důkazem, žei když obsah vyplníte moderní vycpávkou, bez pořádného obalu, který by to celé držel dohromady je to jen hrouda čehosi... Od nadupaného akčňáku, jak mi byl film prezntovám očekávám přeci jen něco víc. Tohle je prostě tuctovka pro teenagery na které snad ty káry, kočky, bouchačky a kérky nějak působí...mám sto chutí dát jen jednu hvězdu...Ta druhá je přeci jen i za Maggie.. v Lost, když běhala v tílku po plážit coby přeživší letu Oceanic a kde jsem ji vlastně viděl poprvé jsem z ní byl celkem paf :-). * * ()

Galerie (54)

Zajímavosti (15)

  • Bojový štýl, ktorý Dwayne Johnson predvádza pri bitke na WC, sa nazýva 52 Blocks (52 blokov). Tento štýl je populárny najmä vo väzniciach na Západnom pobreží USA. (m.a.t.o.)
  • Řidič (Dwayne Johnson) používá revolver Ruger Super Redhawk Alaskan ráže 454.casull, což je jedna z nejsilnějších ráží pro krátké zbraně. (HectorHagman)
  • Natáčení začalo 8. února 2010 v Los Angeles. (Kuzmik)

Související novinky

The Rock zůstane akční

The Rock zůstane akční

25.03.2011

Faster byl všechno možné, jen ne akční nářez, v jaký jsme doufali. Mnohem větší porci adrenalinu slibuje Rychlá a zběsilá pětka, a ani poté se Dwayne Johnson k rodinným taškařicím nevrátí (tedy,… (více)

The Rock jede na tajuplný ostrov

The Rock jede na tajuplný ostrov

02.09.2010

Fotky a videa z Faster a Fast and Furious 5 ukazují Dwaynea Johnsona zase jednou v akci a je to fajn. Na rodinné filmy se ale nevykašlal – nahradí totiž Brendana Frasera v pokračování Cesty do středu… (více)

Rockovi zachutnala akce

Rockovi zachutnala akce

23.04.2010

V zákulisních záběrech z natáčení akční krimi Faster si Dwayne Johnson pochvaluje, jak mu dělá dobře zase jednou mlátit lidi a střílet z velkorážních bouchaček. Není proto divu, že nehupsne rovnou… (více)

Oscaroví nominanti na vzestupu

Oscaroví nominanti na vzestupu

21.02.2010

Nic vám tak nenakopne kariéru jako nominace na Oscara. Jeremy Renner a Christoph Waltz by mohli vyprávět. A oni vyprávějí. Renner prozradil, že si zahraje po boku Ewana McGregora v dobovém thrilleru… (více)

Reklama

Reklama