Reklama

Reklama

VOD (1)

Milton se za svůj hříšný život zločince dostal do pekla a zdálo se, že jeho temnou duši už nic nespasí. Pak se ale na Zemi zmocní šílená sekta jeho dcery, zabije ji a její dítě hodlá obětovat Satanovi. Milton chce stůj co stůj své vnouče zachránit a vydává se z pekla zpátky. Do cesty se mu připlete sexy číšnice, která bojuje proti bezpráví, ale přitom sama snáší bití od nevěrného muže. Spolu se vydají na cestu za záchranou malého dítěte, jenže v patách Miltona se brzy objeví pekelný vyslanec, který ho chce dostat zpátky do pekla. Úplněk, při němž má být malé dítě obětováno, se nezadržitelně blíží a bývalý hříšník s pronásledovateli za zády pomalu ztrácí naději na jeho záchranu. Když Milton najde sektáře, dojde k rozhodující vražedné přestřelce... (TV Nova)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (832)

Renton 

všechny recenze uživatele

Scénář: Todd Farmer, Patrick Lussier .. Potřetí za 3 dny snímek s Amber Heard. Pro mne takový prototyp Keiry z Texasu, které se zatím nedaří zavadit o větší roli ve filmu, který by měl vyšší ambice. Nebo ji mimo modelingu zatraceně baví indie či (hororové) béčka... ()

movie 

všechny recenze uživatele

Famózní eskapistická jízda, která mě odzbrojila hned v první minutě filmu. Pekelně soustředěný Nicolas Cage v roli muže, který utekl samotnému peklu, aby překazil plány fanatickému kultu vedeného dvojníkem Neila Younga. DRIVE ANGRY je skutečně vydatná potrava pro duši natočená bez servítek a s nadhledem a já nemohu dostatečně poděkovat tvůrcům, že se při práci na scénáři dokázali tak překrásně odpoutat. Chvála samozřejmě nepatří jen Cageovi, který se do svého výkonu opět ponořil až po uši (snímek je jakousi akční fantasy variací na WILD AT HEART), ale i zbytku hereckého ansáblu, který zjevně sekundoval ideu tvůrců a bez jakékoliv skryté ironie doručili zcela efektniví výkony, tedy především William Fichtner jako účetní z pekla, Amber Heard nebo šerif Tom Atkins. Po letech se tu Cage setkal i se skromným Davidem Morsem (THE ROCK). ()

Reklama

POMO 

všechny recenze uživatele

Tri hviezdy sú príliš, ale dve by vyzneli ako nepochopenie nadhľadu, ktorý je kľúčovou zbraňou tejto zábavnej zlátaniny. Cage odmalička miloval predlohu Ghost Ridera, a keby hral iba vo filmoch jemu podobných, bol by vysmiaty. Neberie sa vážne a neberie už vážne ani svoju filmografiu. A užíva si to. Drive Angry je mega-krávovina, ktorá by zrejme nebola o nič menšou mega-krávovinou, keby ju zrežíroval ktokoľvek talentovanejší než Patrick Lussier (napr. Rodriguez v rámci Grindhouse nádielky). Je to úlet, pripomínajúci Živý terč, Constantina, Leaving Las Vegas a Kukuričné deti 6 v jednom popcornovom pitli. Úlet laciný a "cheezy", ale trefne parodujúci tucet žánrových klišé, s cool hláškami a výborným Fichtnerom. V ktorom natoľko špatnom filme nájdete toľko memorable momentov? Guilty Pleasure. ()

B!shop 

všechny recenze uživatele

Lussier mi naserviroval presne to, co jsem cekal. Beckovou jizdu o drsnakovy na ceste za pomstou. Cage je v roli z pekla uprchlyho mstitele naprosto perfektni, sice se ne uplne stoprocentne zbavil svyho klasickyho vyrazu, ale toho drsnaka mu clovek proste veri, obzvlast, kdyz z vystrelenym okem a svoji vernou brokovnici rube jednoho smejda za druhym a sem tam utrousi i nejakou tu hlasku. Navic mrtvoly tu fakt nejsou jedna nebo dve, rek bych, ze pocet se zastavi nekde okolo padesati. Do toho sem tam nejaky ustreleny koncetiny, cakance krve, nahy zensky a zadny zbytecny kecy, Cage sedne do nadupany kary, nabali drsnou blondynu a jede a masakruje. V patach ma sympatickyho dablovo poskoka v podani paradniho Fichtnera. Celkove samozrejme, ze by se dalo kritizovat, pribeh je proste stupidni, herci nic moc nehrajou a triky jsou skoro az hnusny, ale co na tom, tohle je proste zabavny becko a jako takovy bavi dokonale. ()

ORIN 

všechny recenze uživatele

Pekelná jízda (v tom špatném slova smyslu) s pekelným Nicolasem Cagem (v tom špatném slova smyslu) s pekelnou Amber Heard (v tom dobrém slova smyslu) a pekelným Williamem Fichtnerem (v tom pravém slova smyslu). Většina, především akčních scén postrádá jakoukoli vnitřní dynamiku, jsou špatně nasnímané a co je v podobném typu filmů nejhorší, jsou nudné. Formát 3D, který si Patrick Lussier osahal již v předešlém počinu Krvavý Valentýn, je jen přehlídkou signifikantních prvků vystouplých do popředí a není pojat komplexně, což na druhou stranu ale i chápu. Nicméně tento směr, kterým se Lussier vydal, představuje pouze slepou uličku a v podstatě už nenabízí žádnou další možnost, jak film 3D formátem obohatit. Doslova ďábelský počin, jehož béčková poetika je natolik konvenční, než aby film jakkoli obohatila a ten jako mnoho dalších Cageových výtvorů upadne po nějaké době v zapomnění. ()

Galerie (153)

Zajímavosti (11)

  • Nicholase Cage byl za svůj výkon nominován na Zlatou malinu pro nejhoršího herce. (Folky)
  • Ve filmu se mimo jiné objevuje trojice legendárních aut, a to Buick Riviera 1964, Dodge Changer 440 Engine 1969 a Chevrolet Chevelle 1971. Vozidlo, ve kterém v závěrečné scéně odjíždí Milton (Nicolas Cage) s účetním (William Fichtner), je pak Chevrolete One-Fifty 1957. (Terva)

Související novinky

Nový Terminátor od scenáristky Avatara?

Nový Terminátor od scenáristky Avatara?

18.01.2013

To samozřejmě vyvolá spoustu spekulací o podílu Jamese Camerona na pátém pokračování ságy, kterou před téměř třiceti lety odstartoval. Teď ale fakta: produkční společnost Annapurna Films, která před… (více)

Zrzka s mečem neřekla poslední slovo

Zrzka s mečem neřekla poslední slovo

12.02.2011

V 80. letech ji po Arnoldově boku hrála Brigitte Nielsen, před nějakým časem si měla kroužkový pancíř ve formě sexy bikin v Rodriguezově produkci navléct Rose McGowan (dokonce se objevila i na… (více)

Reklama

Reklama