Billymu je už sedmadvacet, ale pořád vyvádí jako puberťák. Řádí s kamarády, provokuje otce. Tomu ale jednoho dne povolí nervy. Chtěl sice synovi předat svůj podnik, ve zlosti však jmenuje svým nástupcem dosavadního viceprezidenta Gordona, protože nevěří, že by tuto práci jeho potrhlý syn zvládl. To se dotkne Billyho ješitnosti, a proto uzavře s otcem kuriózní sázku. Pokud znovu absolvuje všechny ročníky školy od první třídy až k maturitě tak, že každou třídu zvládne za dva měsíce, stane se prezidentem společnosti. Když neuspěje, funkci dostane Gordon. Billy se s vervou pouští do studia. První až čtvrtou třídu zvládá s přehledem. Poté přestupuje na střední školu, kde se stává cílem posměchu ostatních studentů. Na střední mu se studiem pomáhá jeho láska Veronica, ale škola ho čím dál víc nebaví. Rozhodne se tedy jednoho dne, že zůstane místo vyučování doma. Dokončí Billy výzvu a získá tím otcovu důvěru, rodinnou firmu a taky lásku krásné učitelky? (TV Nova)

Jara.Cimrman.jr

Nikdy jsem nic nezdědil, takže nemohu prakticky potvrdit myšlenku, že hromada peněz udělá idiota i z relativně normálního jedince. Tím sice Sandler rozhodně není, ale jeho zběsilé jízdy na golfovém vozíku či vyrovnané souboje inteligencí s osmiletými dětmi byly natolik zábavné, že jsem se dokázal průměrně bavit i při mimořádně příšerném dabingu, jímž jsem byl zákeřně obšťastněn. ()

ivonca

Nechala som sa na Billyho Madisona nahovoriť a keď som už začala:(, tak som aj dopozerala. Lacný humor mi vôbec nevadí a presne na taký som mala dnes večer chuť, ale toto bolo šlápnutie o kus vedľa. Adam Sandler podal "bravúrny" herecký výkon, tomu niekto hovorí komediálne umenie?!?!! A tá muzikálna vsuvka, och!!! Párkrát som sa pristihla ako len čumím s otvorenými ústami. A čo sa týka môjho hodnotenia, tak tá druhá hviezdička je tam len vďaka Normovi McDonaldovi, ktorý ma v poslednej minúte rozosmial takmer k slzám. ()

P@\/EL

Je pravda, že se jedná o hodně absurdní film, ale kdo má rád nadsázku a ironii, tak se mu tento film musí líbit. Děj byl docela dost přiblblý, přece jen odrostlý puberťák, který chce prolézt celou základkou a střední za pár týdnů se jen tak nenajde, ale svůj úkol - tedy pobavit - dle mého rozhodně splnil. ()

LencaN

Uhozeně pitomoučké. Ale kupodivu se na to dalo dívat celkem v pohodě. Nehledejte ale v tomto filmu hlubší smysl, žádný nemá. Je to jednohubka, která nenadchne, ale ani neurazí. Se Sandlerem už jsem viděla mnohem lepší filmy, ale holt vždycky není posvícení. Tohle je film prostě o blbečkovi, který možná není tak hloupý, ale rozhodně se tak chová. Myslím, že filmoví kritici si na tom v době premiéry museli smlsnout. Je to prostě nevýrazná a velmi průměrná komedie. Oči mi to neutrhlo, ale mé divácké srdce nezaplesalo. ()

GreatestFan

Tenhle film by si zasloužil tak o 15% vyšší hodnocení, je plný absurdních vtipných scén stylu, který mám opravdu rád. Billy Madison mi příjde jako trochu odlišný od ostatních sandlerovek, vlastně ani nevím proč. Ale tak nebo onak ji považuji za nejlepší Sandlerův film a jediný kterému jsem dal 5*. Ano je tam spoustu absurdních a trapných scén, ale tohle je prostě super na film Adama Sandlera. ()

• Chris Farley jako řidič autobusu začne mumlat, nadávat a vzteky jasně zrudne. Jednalo se o čistou improvizaci. (griph)
  • V jedné scéně se Frank (Norm MacDonald) probudí, aby Billymu (Adam Sandler) vyprávěl hloupou historku, když si v opilosti uvědomí, že Billy už je nějakou dobu pryč. Jeho nezřetelná řeč není herectví. Norm MacDonald se při natáčení této scény úplně opil. Tvrdil, že to bylo proto, aby se vžil do role, ale možná měl jen chuť si dát pár drinků u bazénu. Každopádně se nakonec opil tak, že omdlel a museli ho polít ledovou vodou, aby se probral. (griph)
  • Natáčelo se od 26. června do 29. srpna 1994 v kanadské provincii Ontario. (BMW12)