Reklama

Reklama

Croodsovi

  • USA The Croods (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Croodsovi jsou pravěká rodina, která přežívá jen díky pevně stanoveným pravidlům a ochraně taťky Gruga. Tato pravidla sice rodinu chrání, ale zároveň zakazují všechno zajímavé a zábavné, to si aspoň myslí dospívající dcera Iška, která má tendence pořád běhat venku, vzhlížet ke slunci a dělat podobné nesmysly. Díky tomu se seznámí s mladým chlapcem, který dlouhou dobu přežívá sám, je geniálním vynálezcem. Mladík Išce sdělí, že oblast, kde momentálně žijí, se chýlí k zániku a všichni by ji měli opustit. Brzy se jeho slova začnou naplňovat a Išce nezbývá, než pokusit se přemluvit svého tvrdohlavého otce k opuštění jeskyně a odchodu pryč. Rodinu čeká velká zkouška, ale také největší dobrodružství jejich života. (TV Nova)

(více)

Videa (32)

Trailer 1

Recenze (721)

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Nevěřil bych, že mě animák tak chytne, ale díky prostředí a zajímavým postavám je z toho sakra výborná podívaná, kde potěší zajímavé mutace zvířat, nádherný barevný vizuál i slušná nálož vtipů. Příjemně strávená hodina a půl. Zábavna pro všechny. Příběh****, Akce****, Humor****, Násilí>Ne, Zábavnost****, Hudba***, Vizuál****, Atmosféra****, Napětí***. 8/10. ()

Xmilden 

všechny recenze uživatele

Překvapí akční scény, za které by se nemusel stydět ani uznávaný Michael Bay. Zamrzí podobně jako v minulém Sandersově filmu vykrádání Avatara. Pokud jde o příběh, asi není třeba zmiňovat že i zde se jedná o spíše dětskou zábavu, které se občas zasměje i dospělý. Nicolas Cage za mikrofónem film táhne poměrně spolehlivě. 60% ()

Reklama

PetrPan 

všechny recenze uživatele

Musím přiznat, že po zhlédnutí tohoto přírodopisného dokumentu cítím velké zadostiučinění, byť zároveň zvažuji žalobu na DreamWorks za copyright. Již v roce 1987 jsem totiž publikoval práci O důvodu pruhů v závislosti na klimatických podmínkách raného holocénu, v které jsem se mimo nosné téma vlivu duhy na výskyt pruhů u zebry Grévyho zabýval i v té době kacířskou teorií evoluce. Při svém výzkumu založeném na propočtu výskytu duh před 12000 lety v oblasti východní Afriky a studiu kosterních pozůstatků zeber jsem totiž při vykopávkách v oblasti Středního Šebeli v Somálsku narazil na nekompletní skelet podivného tvora. Jednalo se o čtyřnožce, pravděpodobně savce, velikosti dnešního morčete, morfologicky připomínal dnešního slona, avšak s jedinou ale velmi podstatnou odlišností, kly měl umístěné na opačné straně těla v oblasti stydké kosti ! Na základě tohoto objevu je více než pravděpodobné, že evoluce se neodehrávala podle scénáře nastíněného Charlesem Darwinem, ale spíše metodou pokus omyl, nikoliv však v průběhu několika miliónů let, jak uváděl Darwin, ale v průběhu jediné generace toho či onoho druhu ! Není totiž možné, aby tvor s kly u prdele přežíval tak dlouho ! Když jsem však své závěry přednesl v Jerevanu na Světové konferenci paleontologů v roce 1984, setkal jsem se jen s posměchem a nepochopením. Nedivte se tedy prosím, milí kolegové, mému nadšení z tohoto dokumentu, který na filmové plátno v podobě animované pohádky propašovala společnost DreamWorks, kde se s podobnými živočichy máte možnost přímo seznámit. Můj boj nebyl marný...Děkuji. ()

Handle 

všechny recenze uživatele

Když jsem nad tím tak přemýšlel, málokdy hodnotím animák podprůměrně, ovšem tady díky nezáživnému ději a nezajímavým postavám (nevytvořil jsem si k nim žádný vztah) nelze jinak. Snad jen ta výborná animace a docela pěkný závěr to vytahuje na 2,5*, ale rozhodně nejsem tak nadšený jako zdejší uživatelé. ()

maseer2 

všechny recenze uživatele

neuvěřitelně pohodová a příjemná oddychovka, která je plná barev a originálních, svěžích nápadů.. tenhle povedený animák, ze kterého je v každé vteřině cítit nefalšovaný pocit dobrodružství, si zkrátka rozhodně nenechte ujít, protože se mu kombinací originality, jaká tu v animáku už dlouho nebyla, vtipu a roztomilosti spolehlivě daří vykouzlit úsměv na tváři.. silné 4* :) P.S.: Eep (s hlasem Emmy Stone) je kus! :)) ()

Galerie (76)

Zajímavosti (11)

  • Šlo o první animovaný film studia DreamWorks, který byl distribuován studiem 20th Century Fox. (Kritiq)
  • Tržby ze severoamerických kin byly 187,2 milionu amerických dolarů, součet těch celosvětových 587,2 mil. (NIRO)
  • Návšteva produkcie v národnom parku Zion v Utahu slúžila ako inšpirácia pre vytvorenie prostredia na začiatku filmu. (beso74)

Související novinky

Zemřela oscarová herečka Cloris Leachman

Zemřela oscarová herečka Cloris Leachman

28.01.2021

Z Kalifornie přišla smutná zpráva, ve věku 94 let totiž včera filmový svět opustila americká herečka Cloris Leachman. Zprávu o úmrtí médiím předala její manažerka Juliet Green. Ve filmu se Cloris… (více)

Nicolas Cage neschopným únoscem

Nicolas Cage neschopným únoscem

17.05.2015

Asi vám neuniklo, že je kariéra Nicolase Cage, ehm... hodně zajímavá. Občas se sice objeví filmy jako Kick-Ass, Joe nebo Croodsovi, jinak ale diváci jen zdrceně vzpomínají na časy Skály, Con Airu a… (více)

Oscarové nominace 2014

Oscarové nominace 2014

16.01.2014

Dnes odpoledne vyhlásila Akademie filmového umění a věd (AMPAS) ústy své prezidentky Cheryl Boone Isaacs a herce Chrise Hemswortha nominace na Oscary pro letošní rok. O prvenství v počtu nominací … (více)

71. Zlaté glóby - výsledky

71. Zlaté glóby - výsledky

13.01.2014

71. udělování Zlatých glóbů v hotelu Beverly Hilton skončilo. Moderátorská dvojice Tina Fey a Amy Poehler dala rychle zapomenout na nepříjemnost, kdy prasklý vodovod kolem poledne zatopil červený… (více)

Reklama

Reklama