Dívka, která kopla do vosího hnízda

• Švédsko Luftslottet som sprängdes (více)

Lisbeth Salanderová plánuje pomstu. Chce se pomstít lidem, kteří se ji pokusili zabít, a také vládním institucím, které jí téměř zničily život. Zásadní komplikací je ale kulka, která jí uvízla v hlavě. Lizbeth leží pod přísným dozorem na jednotce intenzivní péče s nepatrnou šancí na uzdravení. Pokud se jí to povede, bude souzena za tři vraždy a jeden pokus o vraždu. Už tak bezvýchodnou situaci ještě vyhrocuje jiný pacient, který leží ve stejné nemocnici - její vlastní otec Alexander Zalaščenko, který se chce své dcery jednou provždy zbavit. Lisbeth totiž znamená nebezpečí pro něj i pro “Sekci” – nelegální skupinu uvnitř tajné policie, která mimo jiné odpovídá za to, že tenhle bývalý agent sovětské výzvědné služby zůstane i nadále v utajení... Novinář Michael Blomkvist se rozhodne, že nenechá Lisbeth v rukou státní spravedlnosti a požádá svoji sestru advokátku, aby Lisbeth u soudu zastupovala. Pokud přežije, bude muset s její pomocí prokázat svou nevinu a přimět soud a veřejnost, aby uvěřili jejímu neuvěřitelnému příběhu, v němž figuruje řada významných lidí, kteří se dopouštěli nebo alespoň tolerovali bezprecedentní násilí vůči bezbranným spoluobčanům ve snaze udržet se u moci. V souvislosti se soudem proti Lisbeth chystá nakladatelství Millennium zvláštní číslo, které má odhalit totožnost těchto lidí a jejich napojení na “Sekci”. Ta má ale dost prostředků a metod na to, aby tenhle „požár“ uhasila, ještě než se doopravdy rozhoří. Stačí umlčet Lisbeth a pisálka Blomkvista. (oficiální text distributora)

virus5161

Kdybych to necetl, dal bych pet. Ale takhle dam pet. S timhle panem jsme si mohli jeste asi hodne uzit. Ale no tak, Verbale, kdybych Te neznal... MIMORADNE ODPUDIVA LESBA? Ty holt musis bejt vecnej kverulant, rozumej QERULANT , vid... :D Kecas jak Palackej, je to kost :) Bojis se, ze by Te ve spojeni s tou inteligenci rozcupovala jak pitbull houbu na nadobi :) Kecám, bavíš. Po druhé projekci opět pětř. ()

mombasamomo

Tak jo, režisérovi se bohužel nepodařilo ukočírovat závěr. Nejvíc mě naštvaly 2 scény, které v knize byly naprosto skvělé, ale ve filmu totálně vyšuměly. Z tohoto důvodu dávám nižší hodnocení než u dvojky. ()

DavidAAAA

Tenhle film jsem viděl z celé trilogie jako první, takže je možné, že mi na něm vadí právě to, že jsem občas něco nechápal.. Jinak se jedná o výborně natočenou špionážní věc se skvělou zápletkou. Chvílema mne jímala hrůza z toho, jak je člověk bezmocný ve chvíli, kdy se setká s lidmi, kteří si hrají na bohy a ještě k tomu mají prostředky a tiché svolení státu. A i když je Lisbeth neuvěřitelně nesympatická, tak jsem jí fandil. 80% ()

Helgard

Není jednoduché na tomto filmu najít něco, co by se klidně nemohlo stát ve skutečnosti. Herecké výkony hlavních rolí byly fakt čitelné a naprosto uvěřitelné a především konečně něco co nepřišlo z "dřevěné hoole". Neviděl jsem ani jeden předchozí díl a nevěděl ani že nějaké jsou a nečetl ani jednu knihu. Každopádně napravím to. Za to příběh stojí. ()

Zikfryd

Do třetice Millénium. Po slabším druhém dílu se děj opět osvěžil a dostal smysl. A závěr mě doslova pobavil. ()

NIMis

Je to taký mix spionážneho thrilleru a súdnej drámy. Ako pri druhom diele je tu tiež posledných 20 minút skutočne dôležitých a zvyšok je nudný. Tajomná Sekcia, ktorá je plná zápornych postáv, ktorí sú dôchodcovia tiež neposúvajú tretí diel o triedu vyššie. Dialógy sú zo začiatku suché, ale neskôr je to lepšie. Tento film jednoducho stratil atmosféru prvého dielu. ()

Fuhman.Dajar

Já bych o Lisbeth Salanderové řekl jednu věc.Mě jako lesbička nepřipadá v úvahu ale v tomhle díle chtěla zjistit kdo stál za těma vraždama a ke konci filmu zjistila že v otm jel její vlastní otec bývalý agent KGB Alexander Zalačenko. Ta blonďata nadopovaná gorila co ji uhnula při střelbě z pistole byl její nevlastní bratr a ona to jaksi nepochopila. V tomhle díle máme přišla o život ale díky pmoci Michaela přežila. ()

Dr.Miku

Jedna z mojich najobľúbenejších sérií vôbec. Švédi vedia ako na to, aspoň tu sa to ukázalo naplno. Celá sfilmovaná švédska trilógia ma bavila a nakoľko je posledná Stiegova knižka moja najobľúbenejšia bála som sa ako dopadne filmové spracovanie, ktoré je väčšinu času situované do súdnej siene a skúmania Lisbethinej integrity. A nesklamalo, mňa osobne film bavil od začiatku do konca, i keď som už knihy mala za sebou napätie bolo to tam. Herci mi tiež počas celej trilógie vôbec nevadili práve naopak, nesúhlasím ani so sťažnosťami na Mikaelov (Nyqvistov) nedostatočný sexepíl, i keď nie je môj , najmä vekový typ, ale najväčšia bomba, ktorú americká verzia Milénia nemala a nebude mať je samotná Noomi Rapace. Do role Lisbeth sa určite narodila, zahrala ju presne ako som si to počas čítania knihy predstavovala. Kiež by sme sa dočkali ešte pokračovania v danom obsadení, bohužiaľ Nyqvist by to už nedal. ()

DrifterSoul

Celou strhující knižní trilogii (bohužel již zesnulého autora) jsem před pár lety jedním dechem přečetl. A nyní se bál kapku zklamání z filmové adaptace naservírované v TV. Nepřišlo. Natočeno perfektně, přesvědčivě, realistickou kamerou a s inteligentním výběrem vhodných herců. A Lisbeth ? I přes své outfity a manners působila sympaticky - a přitažlivě. ()

A_Shearer

Navzdory obecně chabému castingu postav film navazuje na druhou část v obstojném zpracování dobré knižní předlohy. V téhle části si tvůrci dovolili asi největší odchylky od knihy, ale vše je veskrze v míře. Solidní průměr. ()

StarFsh

Heh, to je možné iba vo švédskych filmoch, aby väzňa prevážali v bežnom - nepancierovanom policajnom SAABe. A predstavte si, že ho cestou nikto nerozstrieľal, ako ementál, ani ho neodpálil raketometom. Veď to je úplne sci-fi, takéto veci sa predsa v reálnom živote nedejú! :-D Bohužiaľ, aj keď sa tretí diel oproti dvojke mierne zlepšil, stále nemá na prvý diel. ()

Worthington, Hopkins a únos pivního magnáta

Worthington, Hopkins a únos pivního magnáta