Reklama

Reklama

Dobrodružství mladšího a chytřejšího bratra Sherlocka Holmese

  • USA The Adventure of Sherlock Holmes' Smarter Brother (více)

Obsahy(1)

Píše se rok 1891 a najslavnějším detektivem Británie je Sherlock Holmes. I proto mu královna svěří vyšetřování případu ztracené listiny, která v nepovolaných rukách může Británii přinést dost zla. Sherlock, aby odpoutal pozornost zločinců, kteří ho pronásledují, předstírá že i s Watsonem odcestovali případ řešit do Paříže. Zároveň požádá svého nejmladšího bratra Singerse, aby se ujal jeho případu vydírané operní zpěvačky. Singers toužící po slávě svého staršího bratra, se případu ujme spolu s excentrickým členem Scotland Yardu a naráz začíná sprška šílených gagů a nepředvídatelných událostí. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (31)

Dreadd 

všechny recenze uživatele

Film si utahuje s Holmesovy metodiky, váží si však detektiva natolik, že to neprovádí na jeho osobě. K tomuto účelu vznikl Sherlockův mladší bratr Sigerson (proč je tu proboha v obsahu Singers?), místo Doktora Watsona spolupracuje na případu vykulená databanka ze Scotland Yardu. Parodizaci neunikl ani Holmesův největší protivník, profesor Moriarty, matematický génius, který však tentokrát má velký problém s vydělením dvou čísel. Humorné scény a detektivní práce si však překážejí, jedno na úkor druhého, ovšem vrchol celého filmu, vznešená italská opera, která přeložená do angličtiny zní jako největší kýč, tomu nemám co vytknout. ()

Sarkastic 

všechny recenze uživatele

Čekal jsem vtipnou blbovinu a té se mi také dostalo. Sice jsem tajně doufal, že se zasměju víc, ale zklamán rozhodně nejsem. Menší problém snímku je v tom, že humorné scénky střídají situace, které jsou úplně bez vtipu. Navíc ji nejsem jistý, co chtěl Wilder vlastně parodovat; film totiž neparoduje jen příběhy o Sherlockovi Holmesovi, ale také sám sebe. Avšak díky těm OPRAVDU vtipným scénkám (ať už to bylo např. převádění rublů a franků na libry, nebo operní vystoupení) a dvojici Wilder & Feldman, nakonec hodnotím 4*. Doporučuju všem, kteří mají rádi crazy komedie. ()

Reklama

filmmovier 

všechny recenze uživatele

Gene Wilder je naprosto geniální, Marty Feldman a jeho kukuč tradičně snad ještě lepší. Pár zábavných situací a hlášek, skvělá dobová atmosféra i zápletka točící se okolo listin neznámého obsahu. Fajn parodie, ale bohužel jako celek žádný zázrak. Díky hercům fakt stojí za to, ale v konkurenci bohužel příliš neobstojí, ačkoliv špatná ani náhodou není. Jen mohla být geniální, nakonec má k tomu ale daleko, což je opravdu škoda. 60 %. ()

Rex Mundi 

všechny recenze uživatele

Zabudnite na Leslieho Nielsena a hlavne ho prosím nespomínajte, akoby ho Wilder kopíroval. Leslie komédie len pozerával, keď v nich Gene už dávno exceloval. Dobrodružstvo... atď. je ešte o to vzácnejšie, že si ho Wilder sám napísal a zrežíroval a film má tie nádherné znaky zlatej doby Mela Brooksa, ktorú ja osobne milujem. Trojica Wilder-Feldman-Kahn(ová) je navyše dokonalou komediálnou zostavou pre zážitok plný smiechu, bláznivých gagov a paródie. ()

Marigold 

všechny recenze uživatele

Nádherná blbina, ze které jako přízrak vystupuje širokoúhlý pohled Martyho Feldmana, uhlazený komický šarm Gena Wildera (jehož vážnost skutečně evokuje Leslieho Nielsena), několikero opravdu nádherných skečů a situací... no a snad ještě ta ukrutná muzikálovo-operní hudba, která nás celým filmem provází. Zdráhám se tohle dílko nazvat parodií, protože, vzato do důsledku, film paroduje spíše sám sebe... Velká škoda, že úroveň značně kolísá od hluchých míst, ze kterých se vytrácí nadheld, až k opravdu excelentním pasážím, ve kterých je kde jaká blbina prodávána s briskou vážností a odměřeností. Vliv britské humoristické školy se prostě nezapře a to je moc a moc dobře. ()

Galerie (5)

Zajímavosti (4)

  • Režijní debut Gena Wildera. (HellFire)
  • Film bol natáčaný v Anglicku. (Svadbos)
  • Ve filmu si zahraje cameo Albert Finney jako divák na opeře, který si stěžuje na zpěváky, a také Mel Brooks, toho uslyšíme jako „dámu“, která mluví za červenými dveřmi. (HellFire)

Reklama

Reklama