Pohledný pětatřicátník Alex a jeho sestra Mélanie s manželem Marcem mají speciální společnost, která se zaměřuje na rozbíjení partnerských vztahů na objednávku. Jedinou etickou podmínkou je, že onen vztah musí být alespoň z jedné strany nešťastný. Vždy pomocí rafinovaných manipulací nic netušící ženu či muže přesvědčí, že pravá láska na ně čeká s někým jiným. Když se na něho obrátí bohatý podnikatel Van der Becq, jemuž se nelíbí úspěšný nápadník jeho dcery Jeanette, Alex váhá, protože vztah snoubenců je i po bedlivém prozkoumání harmonický a láskyplný. Zakázku ovšem přijme, neboť je po uši zadlužený a v patách má obřího srbského vymahače... (TV Nova)

InJo

Romantická komedie ve stylu Mission: Impossible?! Ano! Skvělý nápad rozvedený do svižně a s citem zrealizovaného nápaditého scénáře. Konec se mírně nelogických obligátních klišé bohužel nevyvaroval, ale jelikož je titulní dvojice opravdu hodně sympatická (i když ta Vanessina mezera mezi zuby jí maličko ubírá na kráse), nečiní mi velké problémy tuhle drobnost překousnout. Tenhle značně povedený žánrový příspěvěk dokazuje, že i v tomto zatuchlém žánru, který zastupují převážně hloupé a otravné hollywoodské prefabrikáty, lze v současnosti přijít s dílem vyzařujícím originalitu a hlavně potřebnou svěžest. 70 - 80 % ()

Arsenal83

Klasická zápletka, ktorá síce neprekvapí, ale rozhodne celkom pobaví. Spolu s humornými situáciami si na svoje prídu tak fanúšikovia ľahkej zábavy, ako aj fanúšikovia romantických happyendov. Herci sa tu síce neprekonávajú, ale vzhľadom na postavy a ich role tam snáď nebolo čo pokaziť. Celkovo priemerné, ale zároveň aj príjemné. ()

Xmilden

Francouzi stále umí příjemně pobavit! Uf, už jsem tomu v poslední době přestával trošku věřit, naštěstí jsem byl včas přesvědčen o opaku. Klamač nebo Lamač srdcí je sice mírně neoriginální komedie s ošoupaným námětem, ovšem ve velice nevšedním balení. Tolik sympatickým herců (postav) jsem neviděl ani nepamatuju. Film pro mě byl po všech těch hollywoodských záležitostech nesmírně osvěžující. Ústřední duo naprosto špičkové. PS: Znát Dirty Darcing nezbytná podmínka k navození zážitku. 80% ()

genetique

Francúzi dali opäť na vedomie, že romantická komédia nevymrela, a že ešte stále je v tomto žánri čo objavovať. Pokiaľ máte k dispozícii originálny scenár, aj to najväčšie klišé v ňom bude fungovať. Dobrí herci to vedia rafinovane zamaskovať, scenárista ponúkne vtipné hlášky a zábavné dialógmy, režisér sa postará o bezproblémový priebeh a nerozhádzaný sled dejových udalostí a svieža, milá, úsmevná romanca je na svete. Viac takých zo starého kontitnentu, nech Hollywood pukne od žiarlivosti! 85%. ()

Gemini

Mezírka mezi zuby není sexy (nemluvě o tom, že u "paní Deppové" je mezírka slabé slovo).... "bohužel" je alespoň v tomto filmu na Vanesse Paradis sexy (VELMI sexy) vše ostatní:) K tomu je tu zručnou rukou vedená variace na tradiční romantickokomediální téma, v exkluzivních exteriérech i interiérech, s vtipem a šarmem Francouzům zdaleka ne vždy vlastním (třeba takový polský instalatér...:))). Nejenom kvůli živé ukázce snesitelné a zatraceně vtipné verze Roba Schneidera rozhodně doporučuji, i když to, že by se z (K)lamače Srdcí stala vaše srdcovka, by asi bylo možné jen v případě, že milujete Hříšný Tanec:) Ano, i ona hudebně vymazlená a jinak vcelku příšerná limonáda je díky zde přítomnému kouzlu filmem, který ne snad že by měl smysl, ale rozhodně má duši. BTW George Michael resp. Wham! jsou ve své osmdesátkové trvalosti (od slova trvalá/vodová/foukaná) stále jenom k popukání. A to je asi všechno, nač další rádobyvtipná slovní hodnocení. Mohl bych snad jen říct, že v dané kategorii jde za docela dlouhý čas o to nejlepší, co je v našich kinech k dostání, a že návštěvou projekce v dámské společnosti rozhodně neprohloupíte (a sami neutrpíte). 80% ()

• Scenárista Laurent Zeitoun dostal nápad na film na rodinné svatbě, kde si všiml, že jedna z jeho sestřenic chodí s chlapíkem, který se k ní nechová hezky. Řekl si, že by měl najmout herce, aby ty dva přiměl k rozchodu. (Coldrex)
  • Natáčení probíhalo ve Francii, konkrétně v Monaku, na letištích Nice-Côte d'Azur a Cannes-Mandelieu nebo v hotelu Ventes Drouot v Paříži. Natáčelo se také ve městech La Turibe a Cap-Dail. (Terva)