Letters to God

• Slovensko Listy Bohu

Mladý chlapec, ktorý bojuje s rakovinou, píše listy Bohu, ktorými sa dotýka životov vo svojom okolí a v komunite a vzbudzuje nádej v každom, s kým príde do kontaktu. Nič netušiaci náhradný poštár s vlastným pohnutým životom sa čítaním listov zapletie do chlapcovej cesty a jeho rodiny. Inšpirujú ho, aby hľadal lepší život pre seba a vlastného syna, ktorého stratil kvôli závislosti od alkoholu. Príbeh o tom, čo sa stane, keď sa cesta viery jedného chlapca skríži s hľadaním zmyslu života jedného muža - a výsledkom je transformačná cesta, ktorá sa dotkne životov všetkých okolo nich. Tyler Doherty je výnimočný osemročný chlapec. Obklopený milujúcou rodinou a komunitou a vyzbrojený odvahou svojej viery čelí každodennému boju s rakovinou s odvahou a milosťou. Pre Tylera je Boh priateľom, učiteľom a najlepším priateľom na dopisovanie - Tylerove modlitby majú podobu listov, ktoré denne zostavuje a posiela. Listy sa dostanú do rúk Bradyho McDanielsa, obťažkaného poštára, ktorý stojí na životnej križovatke. Spočiatku je zmätený a rozpoltený, čo má s listami robiť. Ale rozhodnutie, ktoré nakoniec urobí, sa stane svedectvom tichej sily žiarivého ducha a neochvejnej viery jedného chlapca. (TV Lux)

AGAMENON

Neskutečně vyděračský počin, který se nám snaží zavrtat až do morku kosti a dolovat z nás emoce, na můj vkus až příliš. Přesto bych film uplně neodsoudil, je jasné, že když na scénáři a režii spolupracuje otec kluka, který posloužil jako předloha, tak se jistá glorifikace hlavního hrdiny dá čekat. S tou náboženskou agitkou bych tak silně neoperoval, jako někteří jiní, přesto je otázka, zda desetiletý kluk má tak silnou víru, byť na druhou stranu mu nic jiného nezbývalo. Nejsem ani nadšený, ani zhnusený, prostě klasický cajdák na nedělní odpoledne. ()

kinderko

Úprimne ma neskutočne poburujú komentáre typu: ,,ďalšia srdcervúca blbosť" alebo ,,ďalšia náboženská hovadina" . To, že to bude mať s náboženstvom súvis je jasné už z názvu, takže ak ste zásadne proti viere a Bohu, ani to nepozerajte. Ja si však myslím, že to vo filme s ,,Bohom" vôbec nie je prehnané, ja som tiež zarytý ateista, ale pri filme som vydržala a veľmi som si ho obľúbila. Už dávno je známe, že práve vtedy, keď sú ľudia na dne, sa uchyľujú k Bohu. A myslím, že ani vám by nebolo všetko jedno, keby malo vaše dieťa rakovinu. O to smutnejšie sú niektoré komentáre, že toto jednoducho nie je film, toto je krutá realita. Dnes je téma detí s rakovinou veľmi citlivá pre všetky vekové kategórie a pre obe pohlavia. Ak sa film rozhodnete pozrieť, pripravte si aj balíček kapesníkov. ()

kersten

Bohužiaľ, film nesplnil účel. Náboženské fimy mi až tak neprekážajú, ale toto bolo na môj vkus naozaj veľmi veľmi prehnané. Nudila som sa a tie kecy o Bohovi mi vyslovene prekážali, až liezli na nervy. Celý film pôsobil strašne silene, ako keby chcel za každú cenu dojať a každého diváka rozlútostiť tak, aby sa s tal lepším človekom a dal sa na vieru, lebo to je to naj. Ale dosiahol presný opak. Brrrrrr, už nikdy viac. Ešte raz podobný film a končím s vierou. Herecké výkony amatérske, akurát Tyler pôsobil sympaticky, inak nič viac ()

slavushik

Naozaj nepatrím k fanúšikom takýchto filmov... Otrepané kresťanské filmy, ktoré nehovoria o ničom inom len o viere v Boha a snažia sa ľuďom vniknúť pod kožu a zapôsobiť na ich city. Tento film ma však niečím dostal. Už pri prvom vzhliadnutí som plakala ako malé dieťa, takže áno zapôsobil na city, až príliš, to je pravda. Ale na rozdiel od iných, mal v sebe niečo, kde mi neprekážal ani útok na city... neprišlo mi to ani ako príliš veľké "rečičkovanie" o Bohu. Tento film mi dodal silu a dôvod k zamysleniu sa nad životom. Možno pre vieru malého osemročného chlapca, ktorý bol podľa mňa úplne úžasný :) Upútal ma možno svojou jednoduchosťou, je to taký obyčajný film na odreagovanie, aj keď pri ňom plačete. Jednoducho ho hodnotím ako nádherný film s myšlienkou.... Aj keď mnohí by so mnou možno nesúhlasili.... ale mňa tento film dostal a patrí k mojim obľúbeným. ()

jafuska

Pro mě neskutečně dojemný a krásný film a tady odpustím filmu a scénáristovi, že je to hodně film o víře, ale jelikož je to vážné téma, kdy malý chlapec bojuje s rakovinou, tak tady se snad dá odpustit úplně všechno, protože tyto vážné věci by měli být brány vážně, a navíc člověk nikdy nemůže vědět, jestli tato nemoc nepotká ho samotného a pak se nemocný chytá každé naděje, pro svoje uzdravení, i když je to pomocí víry, a proč ne? ()