Reklama

Reklama

Změna je život

(seriál)
  • Česko Život je změna (více)
USA, (2010–2011), 18 h 3 min (Minutáž: 40–42 min)

Tvůrci:

Liz Tigelaar

Hrají:

Britt Robertson, Shiri Appleby, Kristoffer Polaha, Austin Basis, Kerr Smith, Ksenia Solo, Shaun Sipos, Emma Caulfield Ford, Reggie Austin, Austin Butler (více)
(další profese)

Série(2) / Epizody(26)

Úsmevný príbeh o dvoch „nedospelých“ dospelých, ktorých donúti zmeniť svoj život objavenie sa ich tínedžerskej dcéry. Lux Cassidyová už nemôže zniesť život v pestúnskej rodine a keďže sa blížia jej šestnáste narodeniny, chce požiadať súd o uznanie jej plnoletosti. Na to však potrebuje podpisy biologických rodičov, ktorých nikdy nepoznala. A tak sa vydá hľadať majiteľa baru Natea Bazilea a matku, slávnu rozhlasovú moderátorku Cate Cassidyovú... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (36)

Brasi 

všechny recenze uživatele

Doufám, že do toho pejsek s kočičkou po několika málo dalších dílech začnou sypat taky něco jinýho než cukr. Pakliže ne, člověk se toho možná dost brzy přejí (hodnoceno po několika málo dílech :)). Edit: Wow, wow, wow. Wow. Sugar rush (mimochodem mnohem lepší volba). Kataifi převedený do seriálový podoby. Jestli vám chutná, bude se vám sbíhat chuť i na Life Unexpected. Já ho před lety nedojedl a nedojím ho ani teď (po devíti dílech). ()

Seti 

všechny recenze uživatele

Life Unexpected jsem začal sledovat jen kvůli Britt Robertson, ovšem ve finále mě bavil i jako celek. Občasná klišé a moralistní proslovy šustící papírem jsou převáženy zajímavými vztahovými situacemi, jež se odehrávají na různých společenských frontách. Nebudu nijak odsuzovat ani závěrečný nanejvýš kýčovitý epilog, jenž byl očividně natočen v důsledku zrušení seriálu. ()

Reklama

Tred2 

všechny recenze uživatele

Prvních několik dílů mě docela drželo, někdy v půlce mě to ale přestalo bavit s tím, že mi námět přišel spíš na celovečerák ale nakonec jsem tomu dal šanci aspon na první sérii. A dojmy jsou docela rozpačité. Nemůžu říct, že by se na to koukalo špatně. Ale mám nějaké výtky, a to hlavně ke castingu a velmi časté snaze o tahání emocí, převážne skrze slzy. K tomu prvnímu - úvodní trojice je mi docela sympatická, ne 100% času, nicméně to dávám za vinu tomu "přecpanému" scénáři. Některé vedlejší postavy jsou taky v pořádku, nicméně většina z nich mi přijde jakoby byla sebrána z fleku z ulici. Jejich herectví je na bodě mrazu (jedná se hlavně o většinu mužského osazenstva) a tak jim scénáristé pomáhají předstírat, že tam opravdu patří.. "dojemnými" scénami s pláčem. Kdyby se seriál neubíral tak melodramatickým směrem mohlo by to být o stupeň lepší. Dám si od této záležitosti chvíli pauzu a časem dám snad příležitost i druhé sérii, v doufání, že přijde s více nápaditostí a trošku utne na iracionálním chování postav, které je neustále rozebíráno až v Houseovském stylu, přičemž zde působí dost samoúčelně. 1. série - 60%. Druhá série celkem nic kvalitativně nemění. Nové tváře, nové problémy (samozřejmě mnohem závažnější, zzz). Ale ve výsledku je to pořád ta samá rodinná ždímačka slz, se superrychlým finále, které naznačuje jak moc měli při dokončování seriálu napilno (jinak téma na další.. aspoň dva díly). Faktem je, že je to koukatelné, ale ničím uchvacující. 2. série - 60%. ()

kajda.l 

všechny recenze uživatele

Dočasný komentář po první sérii. Life Unexpected nemá daleko k tomu stát se vysoce návykovou záležitostí - svižné, inteligentní a hlavně vtipné dialogy, příjemně zvolené prostředí americké střední třídy a hlavně nesmírně sympatické postavy, kterým pro mě momentálně vévodí matinka Cate nechci přirovnávat, ale zatím jí mám raději než starou známou Lorelai z GG. Ovšem seriál má jedno velké ALE a tím je právě přílišná sympatičnost postav ke kterým je těžké si najít negativní vztah (a já rád nesnáším), diváka baví chvíli sledovat dokonalý svět, kde každý udělá přesně to, co se od něj očekává s následným otravnějším morálním poselstvím a odkazem na důležitost rodiny, který následuje při konci každého dílu. Čili nezbývá než doufat, že scénář do budoucna trochu víc zapracuje na dramatičnosti děje, vývoji vztahů a postav samotných. Současné tempo sice není špatné, tím že seriál momentálně prakticky soustavně dokáže vyloudit až přitroublý úsměv na mé tváři a emočně (zatím) působí, ale bojím se, že by mě to jako diváka mohlo rychle omrzet (věřím, že je to důsledek seznamování se s postavami), jelikož život opravdu není dokonalý ...prostě Změna je život. 1. série - 75%. ()

JohnCZ 

všechny recenze uživatele

--- 1. SÉRIE --- You and someone had a kid. You gave up that kid. I am that kid. Z Life Unexpected se vyklubala hodně příjemná vztahovka. Pilot navnadí, rozesměje a lehce dojme, poté seriál trochu nečekaně a hodně razantně skáče z žánru do žánru - někdy je to komedie, někdy zase drama snažící se z diváka ždímat slzy a tvůrci si bohužel neodpouští hodně časté moralizování a patetické proslovy (uvědomění si vlastních chyb), což mě na seriálu vadí asi nejvíce, protože to občas působí jako pěst na oko. Mimo to se ale na Life Unexpected velice příjemně dívá, postavy jsou nesmírně sympatické - Baze především. Hodnocení série: 4/5 --- 2. SÉRIE --- Druhá série sebou přináší nové vedlejší postavy a nové problémy. Seriál už není tak žánrově roztěkaný, troška humoru zůstává, ale tentokrát je to již nefalšované drama, které vrcholí v několika téměř posledních epizodách. K dokonalosti ale pořád něco chybělo - zejména ty neustále náhody "kdy někdo vešel do dveří v nepravý čas" po čase začaly být mírně úsměvné. Velké plus ale vidím tom, že tvůrci mnohem citlivěji zakomponovávali moralizování do děje. Bezpochyby tahounem už od začátku byly především postavy, které jsem si neskutečně oblíbil a strašně mě mrzí, že s nimi nemohu být i nadále. Zejména proto, že se tvůrci rozhodli natočit epilog přesně tak, jak jsem nechtěl. A to je důvod, proč na těch pět hvězd nepůjdu, i když má druhá série dost momentů, za které by si plný počet zasloužila. Hodnocení série: 4/5 ()

Galerie (122)

Zajímavosti (3)

  • V 5. časti 2. série s názvom "Music Faced" sa objavila herečka Bethany Joy Galeotti, ktorá si zahrala postavu Haley James Scott, ktorú stvárňuje taktiež v seriály One Tree Hill (2003). (katherine.)
  • Zatímco v příběhu dělí postavy Lux a Cate šestnáct let, ve skutečnosti jsou od sebe jejich představitelky Brittany Robertson a Shiry Appleby vzdáleny let jedenáct. (novoten)

Reklama

Reklama