Britští členové dešifrovacího týmu v Bletchley Parku („Station X“) stojí v březnu roku 1943 tváří v tvář nejhorší noční můře: nacistické ponorky náhle změnily kód a bitva o Atlantik dostává nové rozměry. Ve snaze zachránit situaci požádají o pomoc matematického génia Toma Jericha (Dougray Scott). Jericho však řeší i svou soukromou záhadu: Claire (Saffron Burrows), zmizela právě v okamžiku, kdy vládní orgány pojaly podezření, že v Parku je špión. Aby se dostal věci na kloub, požádá o pomoc Hester (Kate Winslet), její nejlepší přítelkyni. O krok před zpravodajskou službou oba zkoumají záhadný život dívky... (Bontonfilm)

Death

Ze zacatku to nevypadalo prilis dobre. Bylo to cely takovy zamotany a zmateny. Postupne se ale scenar docela dobre vyvinul a ke konci uz to cele zacalo do sebe zapadat-s obcasnym zadrhnutim. Je fakt, ze v zaveru uz se mi zacal mozek malinko prehrivat(nastesti to nedosahlo temer kriticke hodnoty jako treba v Mulholland drive:)). Dlouho jsem vahal mezi tremi a ctyrmi hvezdami. Je to tak mezi. Nejvice mi asi vadilo misty trochu pomale tempo. Neni to asi film pro kazdeho, ale pokud neocekavate neco jako U-571, mohl by se vam snimek libit. ()

wikus

Veľmi dobrý film.Spočiatku síce trošku nudne pôsobiaci,ale keď pochopíte o čo ide, začne všetko do seba zapadať a všetky kódy a komplikované šifry vytvoria skvelý film. V hlavných úlohách ako vždy skvelá Kate a pre mna prekvapivý Dougray Scott,ktorý sa týmto filmom u mna definitívne zbavil nálepky "princ z Even After":). ()

Ydrosten

Viděl jsem film, pojednávající o tom jak byl přístroj ENIGMA získán ( Ponorka U-571 ) takže jsem čekal nervydrásající špionský film. Bohužel jsem byl více než zklamán. Hodina nudy, půl hodiny romantických scén, a půl hodiny dramatických dialogů = 2 hodiny o ničem. Už už jsem si myslel že se film kamsi rozjede když začala scéna o sledování depeší a luštění kódu kvůli ochraně konvoje lodí - a zase nic. ( Z mého osobního hlediska jsem hodně zaujatá osoba, protože je to film, který se líbí mé partnerce a už jsem film viděl asi 178x Po pár shlédnutích jsem začal film upřímně nenávidět ) Neuděluji žádnou hvězdu - musel bych dát z osobních důvodů odpad. A to se mi moc nechce. ()

VerteX

Jak se asi všichni zde shodli, téma je velmi zajímavé, a pro mě o to zajímavější, že se jsem se o šifrování jeden čas zajímal. Je to film nejen o rozluštění Enigmy, nejsložitějšího šifrovacího stroje 2. světové války, ale také o britské špionáži. Zpočátku je film velmi pomalý a docela nudný, ale v druhé půlce už Vás nepustí a naopak zamotá děj ještě hlouběji, než do prosté Enigmy. Možná ho ale zamotá až příliš... ()

Aluska88

Tento film mne zaujal i naproti faktu, že jsem v zásadě vlastně tuto šifru zcela úplně nerozluštila. Samotný děj okolo Enigmy je poměrně složitý a člověk se v něm může ztrácet, s lehkou neschopností pochopení, oč vlastně jde. Ostatní části dotvářející tento snímek jsou nenáročné a příjemné, též za význačné podpory herců, a v hlavní řadě Kate Winslet, která dokáže každý film, v němž se objeví, dokonale rozjasnit. ()

• Film bol mnohokrát kritizovaný britsko-poľskými strediskami "Zjednoczenie Polskie" a historickou komisiou, ako aj riaditeľom katedry Východnej Európy na Oxfordskej univerzite vzhľadom na falšovanie historických faktov a chýbajúce informácie o nezanedbateľnom podiele Poliakov na rozšifrovaní kódu Enigmy. (kacer4)
  • Kate Winslet byla během natáčení těhotná, kvůli čemuž došlo k zásahu do scénáře a otěhotněla také její postava Hester Wallace. (ImNotThere)
  • Postava Thomase Jericha je založena na skutečném matematikovi Alanu Turingovi, který kód Enigma rozluštil. (MIGHTTREE)

Zemřel režisér Michael Apted

Zemřel režisér Michael Apted