Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Pokračovanie Čarodejníka z krajiny Oz (1939), jedného z najznámejších fantazijných filmov v histórii.  Dorothy a jej malá pes Toto sa s pomocou červenej črievičky vrátia do domu tety Emily. Dorothynmu fantastickému rozprávaniu však nikto neverí a každý si myslí, že si príbeh o úžasnej krajine Oz vymyslela. Dievčatko je veľmi zarmútené a túži sa do krajiny Oz vrátiť späť. Po nociach trpí nespavosťou, a preto ju teta Emily vezme do nemocnice, kde s pomocou modernej vedy dostane elektrickú liečbu. Elektrické napätie z prístroja ju opäť zavezie do krajiny Oz, kde prežije ďalšie neuveriteľné dobrodružstvá. (Incantator)

(více)

Recenze (23)

VanTom 

všechny recenze uživatele

Pestrobarevné kouzlo (filmového!) Oz odnesla bouře, jelikož malá Dorotka nachází království zpustošené pod krutovládou zlé čarodějnice a jejích posluhovačů, pankáčských "vozíčkářů" (české titulky na D+ se nepovedly), respektive kamenného krále Noma, který ani nevím, co pomstychtivě sledoval (avšak červené střevíčky si užíval :)). Výpravná, ke konci zdlouhavá a čím dál pitoresknější pohádka se přeplácává náročnými triky, z nichž některé stále vypadají velmi dobře, zato jiné už moc ne. Očekávat "temné fantasy" namísto rozjuchaného navázání na muzikálovou klasiku předem, možná bych jej přijal lépe. ()

Rob Roy 

všechny recenze uživatele

Opravdu jde o nedoceněné pokračování filmové klasiky, na Disneyho pořádně temné (úvod v léčebně bych jako dítě asi nedal a spousta dalších bizarností) a produkčně kvalitní. Zábavnější než originál. Waltera Murche mám zafixovaného jako střihače Coppolovy Apokalypsy a teď koukám, že dělal i scénář k Lucasově THX 1138, tak už mi to je jasnější... ()

Reklama

ancientone 

všechny recenze uživatele

V dobe, kedy nadávame na to, ako nám Disney zrieďuje (alebo ide zriediť) obľúbené franšízy a vypúšťa von nemastné-neslané produkcie je náramná haluz pustiť Return to Oz. Disneyovku, kde sa zmutované bytosti vyhrážajú malému dieťaťu mučením a smrťou, skoro každá vedľajšia postava pôsobí, že nezvláda svoje psychotické záchvaty, hromadia temné a úzkostné obrazy a celkový tón má bližšie k fantasy horroru, než klasickej rozprávke prístupnej pre deti. Return to Oz celkovým tÓnom pripomína pôvodné príbehy a rozprávky 19- storočia, plné znepokojivej atmosféry a fantázií blízkych lucídnym nočným morám. ()

berg.12 

všechny recenze uživatele

Kdo hledá nějaké skryté fantasy klenoty, může zkusit tenhle. Adaptace knižních pokračování L.F. Baumana (podle všeho věrnější než původní Čaroděj) rozhodně není klasická disneyovská cukrovinka. Produkční, co to schvaloval, musel být řádně pod parou. Místy i bizarnější než o dvacet let mladší seriálová parafráze Tin Man a se scénami a atmosférou, po kterých vám děti rozhodně nebudou klidně spát. Impotentní zpívánkový papundekl z třicátých let u mě poráží na celé čáře. ()

NinadeL 

všechny recenze uživatele

Kdesi mezi Nekonečným příběhem a Labyrintem stojí toto neoficiální pokračování Čaroděje ze země Oz. Stylově je to čistá dark fantasy adaptující druhý a třetí díl série Čarodějná země Oz (The Marvelous Land of Oz, 1904, česky 2004) a Ozma of Oz (1907, český překlad nevyšel). Přesně v tomhle duchu jsem si to užila. Malá Fairuza Balk je úžasná, Jean Marsh geniálně ďábelská. Baumova pohádka nepůsobí příliš dětinsky, ale naopak velmi nápaditě. Triky jsou geniální, výprava skvostná. Navíc jsou tu moje oblíbené ozácké postavy Jack Pumpkinhead a Tik-Tok. ()

Galerie (42)

Zajímavosti (2)

  • Jedná sa o pokračovanie filmu Čaroděj ze země Oz (1939). Toto pokračovanie bolo natočené až v roku 1985, čiže po 46 rokoch. Za toto výnimočne dlhé časové obdobie medzi prvým dielom a jeho pokračovaním je snímka zapísaná do Guinessovej knihy rekordov. (baruss)

Reklama

Reklama