Reklama

Reklama

82. Annual Academy Awards

(pořad)
  • USA The 82nd Annual Academy Awards
TV spot 2
Publicistický
USA, 2010, 210 min

Režie:

Hamish Hamilton

Účinkují:

Alec Baldwin, Steve Martin, Quentin Tarantino, Pedro Almodóvar, Taylor Lautner, Kathryn Bigelow, James Cameron, Miley Cyrus, Kate Winslet, Ben Stiller (více)
(další profese)

Obsahy(1)

Přímý přenos 82. ročníku udílení prestižních cen Americké filmové akademie za rok 2009 mohou diváci HBO sledovat v pondělí 8. března ve dvě hodiny ráno a ten samý den ve 22 hodin bude uveden devadesátiminutový sestřih slavnostního galavečera.  Při výročním udílení prestižních cen Americké filmové akademie se již po dvaaosmdesáté rozzářený sál zaplní leskem a elegancí filmových hvězd a hlavně napjatým očekáváním. Diváci HBO mají možnost zažít tuto neopakovatelnou atmosféru v přímém přenosu a být u toho, když se začnou předávat zlaté sošky zvané Oscar® za rok 2009. Tím okamžikem bude pondělí 8. března ve dvě hodiny ráno. Filmoví fanoušci, kteří nebudou moci sledovat přímý přenos, mají ten samý den ve 22 hodin možnost shlédnout devadesátiminutový sestřih slavnostního galavečera. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (5)

TV spot 2

Recenze (82)

Skejpr 

všechny recenze uživatele

Moje první Oscarová noc a silné zklamání. Baldwin a Martin nestíhali a až příliš často sklouzávali k trapnosti a příliš nepomohla ani přemíra patosu, která letos na udávání nejprestižnějších filmových cen zavítala... Některé výstupy byly vyloženě ostudné. Na druhou stranu se ale našlo i několik VELMI vydařených momentů, které o rok později chyběly a 82. ročník tedy hodnotím výše.. ()

bouncer 

všechny recenze uživatele

Velice slušně provedená ceremonie předávání Oscarů, jedna z těch lepších, které jsem viděl. Ta správná kombinace stylu, humoru, noblesy, pompeznósti, emocí a hlavně nadčasové úrovně. Steve Martin a Alec Baldwin i přes mé obavy výteční a vtipní ve správný moment (Polívka s Liškou by si měli sednout na prdel a učit se). Možná trochu chybělo něco odvážnějšího, více nekorektního humoru, ale zase na druhou stranu to bylo předání cen s grácií Hollywoodu vlastní. Byl to zážitek i přes to, že Akademie rozdala ceny převážně filmům, které mě neoslovily. ()

Reklama

viperblade 

všechny recenze uživatele

Jak napsal hodinu po skončení na svém twitteru Jason Reitman: What a night! Kvůli Oscarům jsem vstával ve dvě ráno, abych vše pohodlně stihl, a zároveň jsem počítal s tím, že letos budu muset do školy (minulý ročník mi krásně vyšel tak, že mi zrovna začínaly jarní prázdniny). Naštěstí to stálo za to. Už jen začátek a sólo Neila Patricka Harrise mě nabudilo na tu správnou vlnu. To, co přišlo poté, se nedá nazvat jinak než smršť, díky které jsem zapomněl, že jsem naspal necelé dvě hodiny a ještě mě čeká škola. Skvělí moderátoři, vtipné výstupy účinkujících (Ben Stiller jako Avatar rulez!), vzpomínka na ty, co se letošního ročníku nedožili, pocta hororům, narážky na George Clooneyho, ultra zábavná parodie na Paranormal Activity… no bylo toho hodně a to jsem většinu věcí určitě vynechal… Oscaři mě opět nezklamali, s výsledky jsem +/- spokojen (i když pár sošek navíc pro Avatara by určitě nebylo na škodu…) Ostatně, hodnotit tento pořad podle toho, kolik cen získá váš favorit je trochu scestné, ale budiž. Já se celou dobu bavil a co je hlavní, nelituji toho, že jsem dnes tak trochu ospalý… :-) P. S. A opět šlo poznat, že mezi tímto ceremoniálem a Českým lvem je propast takové výše, jaké jsou tržby Avatara vedle The Hurt Lockera. Neříkám, je to hodně o penězích (zřejmě proto tam bylo asi 10 reklamních bloků) ale k čertu, pokud to jen z části jde, udělejte něco s Českým lvem. Dejte tam třeba 20 reklam, ale aby výsledný ceremoniál stál za to! Protože i v tom nejslabším momentu, či nejnepodařenějším vtípku, byl Oscarový večer o 10 úrovní nad tím nejlepším z Českého lva. ()

kingik 

všechny recenze uživatele

Nenadchlo mě to tolik. Neseděly mně tam určité velmi nudné momenty, a to i přesto, že jsme se dočkali nečekaného triumfu průměrného "Smrt čeká všude" nad megalomanským "Avatarem". Tady akademii podezírám z omylu a Avatar je rozhodně propracovanější než Smrt čeká všude a sošku si měl odnést jednoznačně Avatar. Co se týče sošek v kategoriích pro nejlepšího herce a herečku, tak tady nemůžu soudit, protože jsem filmy, za které si své odměny vybojovaly, neviděl. Slavnostnímu udílení dost chyběl spád a opravdu nezřídka jsem se fakt nudil, hlavně při vyhlašování technických kategoriích. Byla to velkolepě nudná show bez výraznějších okamžiků. Viděl jsem to v originále. Český překlad bych nemilosrdně ztlumil. ()

Skrk 

všechny recenze uživatele

Plusy navíc za: Zasloužená soška pro Christopha Waltze, Ben Stiller jako jeden z Avataru, Alec Baldwin a Steve Martin parodují Paranormal Activity, video s horory, Bigelow to natřela Cameronovi,.... Mínusy za: 3 sošky pro Avatara (až tolik?), Clooney tvářící se jak kakabus, Zack Efron + "duo" ze Stmívání,... ()

Galerie (5)

Zajímavosti (8)

  • Poprvé od roku 1944 bylo nominováno 10 Nejlepších filmů. (HellFire)
  • Exmanželka Jamesa Camerona Kathryn Bigalow sa stala prvou ženou v dejinách Oscarov ocenenou v kategórii Najlepšia réžia. (Hystory)
  • Z programu vylúčili oceňovanie za celoživotné dielo. Tento slávnostný akt sa bude vždy konať v rámci večierka niekoľko mesiacov pred udeľovaním Oscarov. (Hystory)

Reklama

Reklama