The Lost Symbol

Předloha:

Dan Brown (kniha)

Scénář:

Danny Strong

Tom Hanks se už počtvrté vrací v roli slavného harvardského profesora dějin symbologie Roberta Langdona, který opět musí na nátlak okolností, a tentokrát i kvůli životu svého přítele a mentora, vyřešit jednu z největších záhad lidských dějin, jehož tajemství by mohlo otřást samotnými základy víry. V tomto případě ho ale nečeká jen jedno tajemství z dávných dob, ale i dalši z doby nedávné, které skrývá démony z doby před desítkami let, a tentokrát Langdona na konci jeho cesty čeká možná to nejhrůzostrašnější odhalení, se kterým se doposud setkal. (Shadowspark)

Diskuze

Stanley139

Stanley139 (hodnocení, recenze)

johny95: Jestli se můžu vmísit do debaty, tak musím souhlasit s tím, že Šifra byla rozhodně více věrnější předloze, než Andělé a démoni. Tam se mi nelíbilo, že vypustili Kohlera a nahradili ho jakýmsi Richterem, který krom toho, že v knize vůbec nebyl měl v podstatě charakter postavy Ollivetyho. Olivety byl ve filmu naprostý sympťák, což taky nesedí. Nemluvě o Rocherovi, Chartrandovi a tím, že z filmu, pokud si dobře vzpomínám, vypustili i to, že Camerlengo byl vlastně papežův syn. Dobrá akční scéna mohla být s Langdonem a asasínem - bohužel, ve filmu sedl do auta s výbušninou. No a nakonec zachránění posledního kardinála bylo taky od věci...omlouvám se za příliž dlouhý monolog, ale musel jsem zmínit nedostatky, které jsem prostě neskousl. Úplně měnit postavy a jejich charakter, to se mi prostě nelíbí. Jak říkám, zlatá Šifra. Mimochodem McGregorův camerlengo neměl chybu!

missbond

missbond (hodnocení, recenze)

Hanks by sa mohol konecne vratit ku kvalitnym filmom a nie upisovat sa takymto veciam...

xdenulkax (hodnocení, recenze)

Ještě jednou oddálí premiéru a už se naštvu .. Už by mohli začít aspoň točit.. Už dopsali scénář, nevíte?

Yoda sama

Yoda sama (hodnocení, recenze)

JackSparow: Vypadajú ako Catherine Zeta-Jones a Alan Rickman. Samozrejme to je neoficiálny plagát.

(hodnocení, recenze)

Nevíte náhodou kdo je ta ženská a ten chlap Hankse poznám ,alu ženksou a toho druhého herce ne.

chelsea17 (hodnocení, recenze)

xdenulkax: Přesně tak, všechno mám od něj přečtený a čekám až zase něco nového napíše :)

xdenulkax (hodnocení, recenze)

slatkac: Pokud nejsi odpůrce knih, tak můžu vřele doporučit. Stejně tak, jako všechny ostatní Brownovky :)

slatkac

slatkac (hodnocení, recenze)

Docela se těším...knihu jsem nečetl, ale vypadá to zajímavě...

xdenulkax (hodnocení, recenze)

Vlk17: Rozhodně by to vyvolalo vlnu kritiky. Hodně lidí odsuzuje, když mají jednu postavu hrát dvě osoby.

Vlk17: U mě vede Šifra nad vším!! :) A na Malacha jsem též zvědavá :D

xdenulkax (hodnocení, recenze)

Vlk17: Kniha je skvělá :) Jedním dechem .. Stejně jako všechny Brownovky.

xdenulkax (hodnocení, recenze)

chelsea17: Pokud vím tak je v plánu. Nevíš o nějaké stránce, kde bych našla na čem Brown momentálně dělá a nějaké ty aktuality?

chelsea17 (hodnocení, recenze)

xdenulkax: Je to zvláštní, ale taky se mi do rukou dostala Digitální pevnost jako poslední. A snad nebude dlouho trvat a vyjde další knížka ...

xdenulkax (hodnocení, recenze)

chelsea17: Kdyby mělo, tak se rozhodně těším na Digitální pevnost. Tu jsem nedávno dočetla a určitě po ní ještě sáhnu :) Dan Brown je pro mě PÁN !

chelsea17 (hodnocení, recenze)

xdenulkax:  Věřím, že k tomu taky dojde a dočkáme se filmových zpracování děl, které Dan Brown napsal. :-)

xdenulkax (hodnocení, recenze)

Já prostě miluju knihy Dana Browna. Všechny jsem přečetla jedním dechem a filmy se mi taky víc než líbily. Pro mě je Ztracený symbol jeden z nejočekávanějších filmů a uvílala bych i filmové zpracování Digitální pevnosti a Anatomie lži.

Daggeron

Daggeron (hodnocení, recenze)

Anarvin: Vďaka za novinky. Dúfam, že sa to naozaj začne hýbať smerom dopredu. Hoci Kód aj Anjeli sú pomerne nízko hodnotené, mne sa páčili a ja som sa pri nich bavil. Vyzerá to dobre, hlavne, aby sa do hlavnej úlohy vrátil Hanks. Knihu som nečítal, ale odhaľovanie tajomstva slobodomurárov? O to viac sa teším.

klobouk12

klobouk12 (hodnocení, recenze)

Kniha byla úplně o nečem jiném, měla jinou atmosférou, zkrátka všechno... pravda existují i horší folmové adaptace :)

johny95

johny95 (hodnocení, recenze)

klobouk12: :) njn ale v adaptacii nemoze byt vsetk orovnake... kostru nechali a celkom putavo ju natocili a veci ktore by ich brzdili vypustili

klobouk12

klobouk12 (hodnocení, recenze)

Tak třeba to, že v knize bylo doela rozvedena Langdonův problém s řízením s převodovkou. Ve filmu vesele naskočil do auta a jel.

johny95

johny95 (hodnocení, recenze)

klobouk12: o anjeloch a demonoch nemozem vraviet ale da vinciho kod je vcelku dobra adaptacia.... a drzia sa knihy :P

Wulz

Wulz (hodnocení, recenze)

johny95: Jo ten taky nebyl špatný ovšem víc se mi líbili Angels of demons !!

Symbol je ztracený, ale našel režiséra

Symbol je ztracený, ale našel režiséra

22.10.2011

Viggo Mortensen opět na cestě?

Viggo Mortensen opět na cestě?

29.12.2010

Konkrétně na cestě k Temné věži. Ron Howard to s adaptací rozmáchlé fantasy-westernové ságy Stephena Kinga The Dark Tower myslí smrtelně vážně. Unikátní projekt studia Universal počítá se třemi… (více)