Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Desetiletá Julie, která žije se svým otcem v Berlíně, je otrávená, že stráví prázdniny u své matky na Šumavě. Nemůže matce odpustit, že ji kdysi opustila, ani to, že vystěhovala její pokojíček kvůli nějakému bohatému lovci z ciziny. Naštvaně a unuděně pozoruje malý německý cirkus, který měl nehodu, a bude se tu proto muset na nějakou dobu usadit. Ani netuší, jaké dobrodružství ji čeká. Cvičeného cirkusového medvěda totiž chtějí dospělí obětovat jako divoké zvíře, určené k odstřelu. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (17)

topi80 

všechny recenze uživatele

Osamocený ostrov dětského filmu. Kdy naposled před "Medvědem" někdo natočil film v duchu tradic českého dětského filmu? A vznikl nějaký ještě potom? Nejsem si jistý. Musím uznat, že Hurá na medvěda je trošku slátanina, přesto se Daně Vávrové povedlo trochu poetiky z filmů, jež vznikaly dvacet let předtím jak na běžícím pásu, dostat i sem. Dětské "davové scény", trocha exotiky v podobě cirkusu, venkovská příroda, všechno tady funguje, jen ten příběh by to chtělo doladit. Pokud váhám s hodnocením, tady jednoznačně dávám plus, dobré úmysly se také počítají. Škoda předčasného úmrtí Dany Vávrové a děkuji jí za tento pokus oživit zaniklý žánr. ()

Heroine

všechny recenze uživatele

Asi se budu muset zdržet hodnocení, protože si fakt nejsem jistá. Nevím co by na to řekl někdo, komu je tak mezi 4-8 lety, možná by je to i bavilo. Že jsem to ale viděla až teď, mi to připadá totálně děsný. Od malička nesnáším filmy s touhle tématikou: děti a zvířátka. K tomu ještě pitvorná partička dospělých, a cirkus. Hrůza. Má to příšerný dabing, připitomělý příběh, otravnou hudbu, a celkově se s technikou nepohnulo asi tak od roku 1975. ()

Reklama

Hrabka 

všechny recenze uživatele

Docela šílená blbost, ale tenkrát za mlada se mi to celkem líbilo. Utkvěl mi v paměti celkem vtipný dabing té malé holky. "Co to bude?" "Píšťalka." :-D No a to je asi tak vše, jinak je třeba říct, že když jsem podruhé zahlédl asi posledních dvacet minut, tak jsem řval. Ujetá hovadina pro dospělé, solidní zábava pro děti. 40% ()

triatlet 

všechny recenze uživatele

Zbytečně zdlouhavé. Tam, kde by měla přijít hravost, se objeví křeč (kladivo na medvěda; blesk, který uhodí do stromu). Samotná postava lovce/myslivce (Henrich Schafmeister) připomíná karikaturu Pampaliniho. Toho že by se měl leknout medvěd? Nápad s cirkusem i setkáním českých a německých dětí v pohraničí je velmi dobrý pro výchozí zápletku,ale scénáristické zpracování je průměrné. Přitom je patrné, že herci si natáčení užívali. Technicky dobře zvládnuté závěreční titulky. Potěší i Dana Vávrová v roličce koktavé listonošky. ()

blackrain 

všechny recenze uživatele

Potěšily mě záběry mé milované Šumavy a záběr na naši největší hradní zříceninu, kdysi dávno mohutný hrad Rabí, který kromě Jana Žižky dobyla i banda dětí s medvídětem. Ti sem zamířili z Rejštejna a utábořili se na hradním nádvoří přímo u studny. Ta je hluboká přes šedesát metrů. Zajímalo by mě kudy sem z Rejštějna šli a jestli to vzali přes Dlouhou Ves a Sušici. Každopádně si udělali pěkný výlet, ale v jejich případě nešlo o kochání se okolní malebnou krajinou. Potěšila mě i Dana Vávrova, která se vždycky příběhem mihne co by rusovlasá pošťačka na kole. Jinak nevím, co bych měla ještě dále vypíchnout, protože na nic nemůžu přijít. Je to prostě nebyčejný, dětský, prázdninový příběh. Ovšem, možná až trošku zdlouhavý a tak se bohužel stává nezáživným. ()

Galerie (18)

Zajímavosti (2)

  • Natáčelo se v Rejštejně na Šumavě a v okolí, u řeky Otavy a na zřícenině hradu Rábí. (Taoworld)

Reklama

Reklama