Reklama

Reklama

Strážce pořádku

(seriál)
  • USA Justified (více)
Trailer 1
USA, (2010–2023), 60 h 12 min (Minutáž: 42 min)

Předloha:

Elmore Leonard (kniha)

Hrají:

Timothy Olyphant, Nick Searcy, Joelle Carter, Jacob Pitts, Erica Tazel, Walton Goggins, Jere Burns, Natalie Zea, David Meunier, Jonathan Kowalsky (více)
(další profese)

Série(7) / Epizody(86)

Obsahy(1)

Hlavním hrdinou tohoto dramatického seriálu je příslušník US Marshals, Raylan Givens. Je prototypem klasického muže zákona, příliš nemluví a když jedná, tak to stojí za to. Jeho nekonvenční metody mu však způsobují problémy jak u jím vyšetřovaných osob, tak u jeho nadřízených. (matt85)

Videa (3)

Trailer 1

Recenze (115)

KarelR 

všechny recenze uživatele

Ze začátko mě to celkem štvalo stylem co díl, to případ. Ale jakmile se zajede do souvislýho děje a Olyphant se z novodobýho Eastwooda vyšvihne v mnohem osobitější postavu, šlape to fakt dobře. První sérce bych napálil opatrnějších sedmdesát, druhá už je za solidní devadesátku. Hot bloncky, hláškující Raylandův šéf, Walton Goggins (!)... super. ()

Rocky88 

všechny recenze uživatele

Hodnocení po první sérii. Hlavní oporou seriálu je bez pochyb Timothy Olyphant. Vědí to naštěstí i tvůrci, a tak Olyphant defacto nezmizí z obrazovky. Je ale škoda, že pro seriál s takovýmto námětem nebyl nikdo schopen vymyslet nějakou výraznější zápletku, která by spojovala všechny díly (jako je tomu třeba u Dextera, kde všechny díly spojuje jak hledání masového vraha, tak i vývoj Dexovy postavy). Takhle je to pouze seriál, jehož epizody spojuje jen hlavní postava, nikoliv příběh. Koukat ale budu dále, hlavně díky již zmíněnému Olyphantovi.____ V posledních třech dílech se ale situace dost vyhrotila a samotné finále v Bulletville (příhodné to jméno) bylo grandiózní. Proto zvyšuji hodnocení na 4 hvězdy.____ 2. a 3. série bezchybná, výběr vedlejších postav stejně geniální, jako byl výběro Olyphanta do hlavní role. 4. série ke vší dokonalosti přihazuje několik velice překvapivých událostí a slušnou porci nevybíravé brutality. Spolu s Homeland a Dexterem je Justified takříkajíc na bedně. ()

Reklama

Fanucci 

všechny recenze uživatele

Mně se hrozně líbí ty burani, kterých je každý díl plný, ústřední dvojice Raylan & Boyd a drsňáckej humor Raylana. Jsou to slabé 4 hvězdy ale první 2 série jsem skouknul během 4 dní...takže to nemůže bejt zlej seriál, když člověk pouští jeden díl za druhym:-) P.S Postava debilního nácka Deweyho je parádní:-) P.S Třetí série jen potvrzuje, že Raylan je jednou z nejlépe hláškujících seriálových postav současnosti;-) ()

neoBlast 

všechny recenze uživatele

[První série] Timothy Olyphant, drsňák z povolání vs. stát Kentucky. Naprosto brilantně obsazená frajeřinka, kde každému hltáte všechna slova vyřčená s jižanským přízvukem a obdivujete jejich kolty vysící proklatě nízko. I maloměsto dokáže s téměř intimním příběhem zaujmout, přestože pár dílů na rozjezd maršálové potřebovali. A navíc: Walton Goggins, lidi, Walton Goggins si svou vedlejší roli v seriálu opět královsky užívá! První sezóna 75 % ()

jasiska 

všechny recenze uživatele

Zo začiatku sa mi Justified až tak veľmi nepáčilo. Olyphantov marshal, hoci silná postava a charizmatický herec, sa mi zdal, že chce byť až prehnane cool a macho. Po 4. dieli som si však uvedomila, že ten 'tough guy act' nie je len póza, ale prirodzená povaha hlavného hrdinu a pristihla som sa že mi začal byť nesmierne sympatický. 1. séria sa skončila parádnou prestrelkou a 2. séria je celá taká dobrá, ako najlepšie momenty tej prvej. Rodina Bennettovcov na čele s Mags sú úžasným doplnkom seriálu a mladá Loretta je tiež úžasná. Baví ma pozerať sa, čo urobí Boyd so svojou druhou šancou a akú úlohu tu zohrá Ava. Nebola som veľkou fanynkou Winony, ale dejovo priviedla Raylana k takým činom, ktoré boli pre diváka veľmi zaujímavou sondou do jeho duše. Hoci Justified má pomerne pomalé tempo, je to veľmi inteligentný seriál s hlbším významom a každý týždeň sa teším na nový diel. ()

Galerie (709)

Zajímavosti (16)

  • Postava Raylana Givensa (Timothy Olyphant) bola vytvorená spisovateľom Elmorom Leonardom a objavila sa v dvoch z jeho románov, "Pronto" a "Jazda na koni Rap". Givens sa tiež objavil v Leonardovom krátkom príbehu "Fire in the Hole", ktorý bol základom pilotnej časti seriálu Justified. (Spilvo)
  • Postava Raylana Givense se již jednou na televizních obrazovkách objevila. A sice v TV filmu Pronto. (DaViD´82)

Související novinky

Quentin Tarantino odhalil svůj poslední film

Quentin Tarantino odhalil svůj poslední film

15.03.2023

Ačkoliv všichni pevně věří, že si režisér Quentin Tarantino (Kill Bill, Pulp Fiction) rozmyslí svůj plán na ukončení filmové kariéry se svým desátým snímkem, na jeho závěrečné rozhodnutí si budeme… (více)

Quentin Tarantino zřejmě míří do televize

Quentin Tarantino zřejmě míří do televize

17.11.2022

Pokud se nějaké zprávy ze světa filmu jen stěží dají brát vážně, jsou to právě informace o tom, co by se mohlo stát dalším projektem režiséra Quentina Tarantina. Třetího Kill Bill ani eRkového Star… (více)

Strážce pořádku hlásí návrat

Strážce pořádku hlásí návrat

15.01.2022

Fanoušci drsných mužů v kloboucích pozor, kabelovka FX má pro vás totiž dobré zprávy. Čerstvě totiž odmávala po sedmi letech pokračování seriálu Strážce pořádku, jehož nová série ponese název… (více)

Reklama

Reklama