Reklama

Reklama

Rudá Sonja

  • USA Red Sonja (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Krutá královna Gerden přepadne chrám a zmocní se nebezpečného talismanu, který chtěly kněžky zničit. Poslední, těžce raněná kněžka unikne z chrámu a je zachráněna mohutným bojovníkem Kalidorem. Než zemře, požádá ho, aby našel její sestru Sonju a pomohl jí zastavit královnu Gerden. Ta chce s pomocí talismanu ovládnout svět. Rusovlasá Sonja, která přísahala Gedren pomstu, se okamžitě vydává po stopách kruté královny. Odmítne Kalidorovu pomoc, ten je jí přesto neustále v patách. Sonja si chce zkrátit cestu podzemní cestou, tu však střeží bojovník Brytag. Sonja, jež mu za průchod odmítne zaplatit svým tělem, ho vzápětí zabije v souboji. Když se na ni vrhnou ostatní strážci, zasáhne prozřetelný Kalidor. V další cestě pokračuje Sonja s početným doprovodem - kromě Kalidora ji následuje Tarn a Falkon. Gedren pomocí magického zrcadla postupující čtveřici odhalí a vžene je do pasti. Přes četná nebezpečí se pronásledovatelé blíží ke hradu. Pokud chtějí Sonja s Kalidorem talisman zničit, mají poslední možnost. (TV Nova)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (369)

CheGuevara odpad!

všechny recenze uživatele

S původním Conanem už to nemá nic společného, a tak nás čeká cesta do filmařského pekla, kde nic nefunguje a věšák na brnění Arnold je mdlý až hrůza (naštěstí tam není zas tak dlouho). Jediné co se dá doporučit je hudba, takže při projekci raději zavřete oči a jenom poslouchejte božského Morriconeho, ale ne že se vzbudíte příliš brzo! Hudba je totiž až dábelsky špatně synchronizovaná s obrazem a tudíž vůbec nefunguje, ostatně jako celý tento film. Škoda dobré fantasy a mého času. ()

jahol 

všechny recenze uživatele

Typická fantazy, které už tu a tam a skorem pořád ublížil zub času, a která má mnoho negativ, scénářem počínaje a příšernou Brigitte Nielsen konče (a Arnolda nevyjímaje, v té době se asi spíš než studiu herectví věnoval kulturistice, ostatně při těch scénách, kdy drží na zádech několik tun, tady vypadá snad nejlépe). Zajímavý rozpor nacházím ve vyznění soubojů - zatímco sekačky jeden versus mnoho jsou přeplácané, i se značnou nadsázkou naprosto nerealistické a v podstatě až uboze parodické, jeden proti jednomu s klasickými meči je jiný kafe a je to vlastně ten hlavní důvod, proč dávám tomuhle jinakshitu takhle ďábelsky vysoké hodnocení. Druhým důvodem je Morriconeho hudba, tomu chlapovi je úplně jedno, jestli skládá pro film desetiletí nebo pro propadák. Jo, a ten malej skrček byl takovým malým závanem (i když silně stylizovaným) originality, kterej taky Jahola spíš potěšil než popudil. ()

Reklama

B!shop 

všechny recenze uživatele

No tenhle film se chtel prizivit na uspechu Conana, ale na toho fakt nema. Hlavni a ten nejvetsi problem je fakt, ze Arnie tu je ve vedlejsi roli, fakt nechapu, kterej vymastenej idiot vymyslel, aby byla v hlavni roli nesympaticka devka Brigitte Nielsen a Arnie se tu objevoval jen misty, nekoho zrubal a zas zmizel. Bejt to naopak, moh bejt film lepsi. Z ostatnich hercu uz zminim jen Ernie Reyes Jr., kterej hraje toho cinskyho prcka a je pekne nesympatickej, ze ma clovek chut mu nakopat, ale aspon ukazuje, ze uz jako malej umel kung-fu. Jinak pribeh je klasicky fantasy, triky jsou na dobu vzniku v pohode, herecky vykony mizerny a hudba se mi moc nelibila. Ale nemuzu rict, ze bych se nejak extremne nudil a obcas to je i zabava, tak dam 3* ()

Ruut 

všechny recenze uživatele

UPDATE 2019: Samozřejmě je to příšerný film, ale ono jaksi v rámci Festivalu otrlého diváka, v plném sále a s českým simultánním "překladem" o bitvě o Velký sopel s pánem Pěkný dobrý večer přeji je to geniální kus. ------ Slabý odvar Barbara Conana. Vše je naprosto odfláklé. Počínaje papundeklovými kulisami, pokračujíc úděsnou choreografií bojových scén a konče (ne)výpravností celého filmu, počtem statistů a samotnými tragickými hereckými výkony. ()

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Stupidita těžící z popularity filmového Conana. Koukatelné to je i díky relativní krátkosti a odsýpají náhrežce děje. Žádný zázrak se nekoná. Ba naopak, většinu stopáže je to až moc blbé a v akci podprůměrné. Jako béčko to ještě jakž takž obstojí, ovšem jako konkurence prvnímu filmovému Conanovi ani zdaleka ne. Aspoň díky za božského Ennia, byť ani on zde nepředvádí nic než svůj (pod)standart. Přibližně na stejně úrovni nekvality jako druhé Conanovo dobrodružství. Jestlipak ono to nebude tím, že to režíroval stejný deb.., ehm, režisér? ()

Galerie (73)

Zajímavosti (25)

  • Arnoldom Schwarzeneggerom pôvodne zamýšľaný a Laurentisom predkladaný "štek" sa natiahol na štyri týždne filmovačky. Arnold počítal iba s niekoľkými dňami. Cítil sa podvedený a odmietol sa zúčastniť na propagácii filmu. (gogo76)

Související novinky

Rudá Sonja našla náhradu za Singera

Rudá Sonja našla náhradu za Singera

23.06.2019

S režisérem Bryanem Singerem (X-Men: Apokalypsa) teď v Hollywoodu nikdo nechce být moc spojován, dohnala jej totiž minulost, a po jeho vyhazovu od Bohemian Rhapsody to s jeho kariérou zkrátka… (více)

Je libo zrzku nebo účes z hadů?

Je libo zrzku nebo účes z hadů?

29.06.2008

Jen předevčírem jsme psali o projektu War of Gods, Tarsemem Singhem režírované fantasy na motivy příběhů o Théseovi (to je ten chlápek, co si kutálel klubko labyrintem na Krétě a zapíchl tam… (více)

Meče, magie... a spousta krve!

Meče, magie... a spousta krve!

02.06.2007

Fantasy byl ještě nedávno žánr, jehož by se žádný hollywoodský producent nedotkl ani v gumových rukavicích. Dnes je situace mnohem radostnější. Ovšem jen v případě, pokud vás baví koukat na další a… (více)

Konkurence pro Van Helsinga

Konkurence pro Van Helsinga

01.04.2007

Solomon Kane je jméno dobrodruha, šermíře a lovce démonů, který v 17. století putuje neprozkoumanými končinami světa a válčí tam s nadpřirozeným zlem. A zároveň je to název britsko-francouzsko-české… (více)

Reklama

Reklama