Z flákače géniem během okamžiku... Kdo by nechtěl být géniem, ale jak se říká, mnoho povolaných, málo vyvolených. Americký thriller Všemocný (2011), natočený podle sci-fi románu irského autora Alana Glynna "Temná pole" (2001), si pohrává s nápadem o existenci zázračné drogy, jež by dokázala přimět k činnosti větší část mozku než ten zlomek, který obvykle používáme. Neúspěšný newyorský spisovatel Eddie Morra (Bradley Cooper) narazí na dávného známého Vernona, který mu věnuje zvláštní pilulku, jež ohromujícím způsobem zbystří jeho smysly. Eddie se po Vernonově násilné smrti dostane k jeho zásobám, ale podcení jak toho, kdo Vernona zlikvidoval, tak i neprozkoumané vedlejší účinky nového preparátu. Z bezvýznamného outsidera se během krátké doby stane velmi úspěšný mladý muž, který získá zpět svou snoubenku a upoutá pozornost mocného obchodníka Van Loona (Robert De Niro), ovšem brzy zjistí, že v sázce jsou nejen peníze, ale i jeho život. (Česká televize)

Naranyan

Neuvažoval jsem ani tak o sondách do společnosti, filosofických otázkách budoucnosti pokroku na poli biologicko-technologickém. Zas a znova jsem celkem usilovně přemýšlel.. Sakra, šlehl bych si taky ? Došel jsem odpovědi - ano.. Znamená to jediné, jsem slaboch. Upřímně jsem si odpověděl na otázku, zda mi jde spíše o cestu, nebo cíl. Takže jsem líný se, jak říkal DeNiro ve filmu (přes všechny ty bankety, večírky, úplatky) někam vypracovat. Radši bych měl všechno teď hned naservírováno na talíři v těch nejlepších chutích, bez své práce, přičinění. A i když si tohle upřímně sám k sobě uvědomuji, neměnil bych a fakt si šlehl. Smutné. Děkuji filmu za tento vlastně jednoduchý ale zajímavý myšlenkový pochod. A proto plné hodnocení._________________________________________________________________________________________ P.S.: Rozebírat medicinské studie, které mýtus mozku využitého jen na 20% absolutně a definitivně vyvracejí považuji za zcestné a snad i hloupé. Ale to je jen můj názor a věřím, že to tady buď nikdo nějak dalece nerozebírá, nebo na základě tohoto jediného prostého faktu necupoval film na kousíčky. ()

shalash

Co dělá tento film vyjímečným? Úhel pohledu na svět drog. Denodenně slyšíme okolo sebe jak jsou drogy špatné a jak ničí životy. To je samozřejmě pravda, drogy zabíjejí, ale kde by se bez nich někteří lidé nacházeli? Kolik umělců přes zpěváky až po prokleté básníky kouřilo trávu a díky tomu vytvořili svá nejimpozantnější díla? Film je skvěle natočen, svět normálnosti v šedém nádechu a život plný barev, když hlavní hrdina drogu užije. B. Cooper hraje jako o život. Pokulhává scénář. Prvotní nápad taky stál za to, ale film není dotažen do konce, chybí tomu pointa.. Ta by měla znít- ber drogy, budeš chvíli na výsluní, ale potom přijde pád. To jsem očekával celý film, ale nic. Konec je jenom další hollywoodský happyend. ()

HMoody

strhující, perfektně zpracovaný příběh o zázračné tabletce a jejích uživatelích. U tohoto filmu se prostě nemůžete nudit, už jen samotná idea-jak by člověk žil, dokázal-li by využít celkovou kapacitu svého mozku-je zajímavá, a zde k tomu ještě dostala vizuální podobu. Hluchá místa se prakticky nedají najít a divák je stále více ponořován do nelehkého a vypjatého životního příběhu Eddieho Morra. Sympaťák Bradley Cooper, se "schizofrenní" role zhostil bravurně. Změny chování předvádí bezchybně a získává si pozornost nejen díky jeho jasně modrým očím. Chvíle sebevědomí střídají psychická i fyzická destrukce. Co mě upoutalo nejvíce, byly okamžiky, kdy se kdokoli, kdo požil pilulku dostává do stavu vědění. Svět se vybarví a vše je najednou vidět jasně, zřetelně, do nejmenších detailů. Člověk prozře, vystoupí z šedého, obyčejného upachtěného života. Svižný,originální, lehce a oddychově působící snímek si jistě zaslouží pozornost. ()

Sobolisk

Skvělý nápad - skvěle zpracovaný díky skvělé droze kterou měl nejspíš i scénarista. Už od začátku Vás film navnadí na něco o čem vlastně ještě nevíte a v této atmosféře Vás udrží. Zmiňované "průlety" městem byly třešničkou na dortu. Hlavně závěr filmu byl zajímavý, možná díky tomu že neskončil jako většina filmů tohoto typu. ()

Tackleberry

Pět hvězdiček se může zdát na podobný film přehnané, nicméně já jsem osobně hodnotil z hlediska odpočinkového a zábavního, a tento film předčil má očekávání... Lidi tvrdili, že první polovina filmu je dobrá, druhá o ničem, ale není tomu tak... První půlka je o prozkoumávání možností NZT, je tedy více sci-fi. Člověk sleduje, kam až "vylepšený" Eddie zajde. Druhá polovina je už více akční, na droze už není co objevovat, ale honiček, schovávaček a bitek je tam o to více... Jak říkám, film jsem pustil pln skepticismu, ale byl jsem velmi mile překvapen. Pokud nehledáte počin, který Vás má nějak duševně či intelektuálně obohatit, ale spíše něco odpočinkového, pak doporučuji ;-) ()

Parsek

Výborné, "sociální" scifi. Mám pocit, že od pana Burgera, by se někteří jeho kolegové mohli učit o tom, jak ukončit film. Ono to totiž není tak těžké a kupodivu to i docela dobře funguje... prostě když už toho bylo dost, tak "blik". P.S. uznávám, že zdaleka ne všichni se mnou budou souhlasit. ()

Peenugirl

Toto bol skvelý filmík. Náramne ma bavil. Mal ten správny spád. Od začiatku až do konca som bola vcucnutá do deja. Bradley Cooper môže byť skvelý herec so skvelými filmami, lebo tento zvládol na jedničku . Veľmi sa mi páčil v polohe šviháka, ktorý bol iba lúza na začiatku svojej životnej dráhy. NZT- skvelá vecička, ale radšej mi postačí to, čo mám. Aj koniec bol nečakaný a vyčaril mi úsmev, tak to má byť obojstranná spokojnosť. 80% ()

Sorna

Tak tohle je opravdu filmový bonbónek. Film jsem viděla bez jakékoli předchozí informace o ději a byla jsem velmi mile překvapena. Opravdu nabušených a zábavných 105 minut + zajímavý závěr. ()

fruitixx

Nejlepší hláška ve filmu je ta že je to vlastně kolotoč enzymů...a ty nejkvalitnější se vlastně vytvářejí hladem...pak člověk má fakt čistou hlavu a může takhle fičet na obyčejném cukru...jenže stejně mu bude něco ještě chybět k prozření...a to něco je tohle. ()

Sevprince

I tady musím po čase dát hvězdu nahoru. Každým dalším zhlédnutím lepší a přestože to není žádný velký zázrak, baví to. Bradley (až je nasosanej) hraje přesně to, co mu sedí nejvíc, tedy sebevědomého macho týpka, nápad to není vůbec zlý a snad až na závěrečný rozuzlení to celé funguje vcelku solidně. Potěší samozřejmě De Niro, ten musí potěšit fanouška filmu prakticky všude, ačkoli tady nemá až tolik co na práci, ale tenhle film stojí hlavně na Bradleym. Noční tahy zfetovaného Eddieho výborné...a Poznámka na konec: Eddie bez vlasů je zkrátka horší a může mít klidně update pilule :) ()

mine.slayer

Skvělý Bradley Cooper!! V tolika polohách dokáže přesvědčivě hrát jen Hollywoodská herecká elita. Tragikomický scénář plný zvratů a propletenců baví od začátku až dokonce a zanechá dlouhodobou vzpomínku, ale nezůstane nuceně návykový:) ()

Sunny Cash

" For a guy with a four digit IQ, I must have missed something. And I hadn't missed much. I'd come this close to having an impact on the world. And now the only thing I'd have an impact on was the sidewalk." ()

Sathine

Příjemná oddychovka, která opravdu vtáhne do děje a pustí až při titulcích. Je vidět, že i sám hezounek Cooper dokáže zvládnout hlavní roli a opravdu mu to jde a člověk nevidí jen hezkou tvář. ()

PF 2017

PF 2017