Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Chtěli být jako on, ale romantické ideály jim dlouho nevydržely. Lee Marvin jako stárnoucí bankovní lupič, jenž inspiruje tři mladíky k zločinecké dráze. Když tři dospívající mladíci naleznou ve křoví vážně postřeleného muže, rozhodnou se ho zachránit a poskytnout mu přechodné útočiště na rodinné farmě. Vzápětí se ukáže, že se jedná o známého bankovního lupiče Harryho Spikese, na něhož je vypsána vysoká odměna. Charismatický Spikes ovšem dokáže svým vyprávěním mladíky natolik okouzlit, že se mu zatouží podobat. V mladické touze po společenské vzpouře se rozhodnou odejít z domova a s vidinou lehkého výdělku vyloupit banku. Celá akce ovšem skončí fiaskem a při pokusu o útěk mladíci zastřelí významného senátora. Poté je osud znovu spojí s jejich idealizovaným hrdinou Spikesem, který se stává vůdcem jejich bandy. Společně plánují velkou bankovní loupež, ale mladické romantické představy o životě zločineckého gangu začínají dostávat povážlivé trhliny. Zdá se, že na lítost je pozdě a hrozí, že členové bandy budou muset za své činy zaplatit vlastním životem.
V hlavní roli desperáta Spikese se představí Lee Marvin, jenž zde typově navázal na své role drsných záporných hrdinů ze začátků své herecké kariéry v 50. letech. Pro zajímavost lze zmínit, že roli jednoho z nerozvážných mladíků ztvárnil v té době začínající herec Ron Howard, z něhož se později stal respektovaný filmový režisér (Apollo 13, Čistá duše, Rivalové). (Česká televize)

(více)

Recenze (19)

YURAyura 

všechny recenze uživatele

7/10 Podobne jako o dva roky starsi Bad Company tu mame tema maloletych na divokem zapade. 3 farmarsti synci chteji rychle dospet, at uz to v jejich hlavach znamena cokoli. "Poblazneni" romantickym pranim stat se NEKYM a od nikoho si nenechat poroucet se upnou na Marvina starnouciho to bankovniho lupice. Ovsem diky fatalnimu klopytnuti v zacatku je jasne, ze ze sikme plochy uz se jen tak nedostanou. Hodne deziluzivni, hodne moralistickem, hodne kratke. Stejne jako film zmineny v uvodu je dobre, aby ho omladina videla cim driv, nez ji stoupne do hlavy nejaka blbost ;]] ()

Autogram 

všechny recenze uživatele

Chlapci si zvolili svoj osud a tak okúsili školu života na úteku. Bola to tvrdá škola a tvrdé vytriezvenie z ideálov voľného života. Aj z ideálov priateľstva na život a na smrť. K poctivej štvrtej hviezde filmu možno niečo chýbalo, ale tri by nestačili. –––– Nikdo z nás se už nebude před nikým ponižovat. Jdeme si pro štěstí! –––– Vždyť to měla být zábava... ()

Reklama

ClintEastwood 

všechny recenze uživatele

Fleischerův (např. Fantastická cesta, Ničitel Conan) podařený western s charismatickým Lee Marvinem v hlavní roli. Film má zajímavý děj a není zrovna optimistický. Taková ta nová vlna v tomto žánru. Za pozornost stojí i začínající mladíci Ron Howard a Charles Martin Smith, kteří se už o rok dříve sešli v Lucasově kultovním snímku Americké graffiti. ()

RHK 

všechny recenze uživatele

Alternativní název: Spikeova banda. Neveselá westernová moralita s Lee Marvinem, bohužel bez vypracovanějšího příběhu a bez happyendu. Tři mladíci zachrání raněného lupiče Spikese, pak se rozhodnou utéct z domova a loupit banky jako on. Místo svobody a radostí života je čeká však těžké zklamání ze života na útěku a ztráty přátel. Ukázka - závěr (spoiler): http://www.youtube.com/watch?v=K1_xrPeC_jQ ()

gogo76 

všechny recenze uživatele

Lee Marvin nosil klobúk i kolty dosť často, preto mi tento western pre svoju neznámosť neprišiel až taký lákavý, ale to iba do chvíle, kým som v obsadení nenašiel zkúseného režiséra Rona Howarda. Western o troch mladíkoch, ktorí majú svoj vzor v bankovom lupičovi Spikesovi zbehol ako voda. Vzhľadom na rok výroby ma na tv Joj plus prekvapila čistota, ostrosť obrazu a sýta čierna farba. Priestor dostali hlavne postavy a príbeh, akcia tu je, ale nie je jej veľa. Napriek tomu si trúfam film označiť za pomerne napínavý a kvalitný. Milé prekvapenie, ktoré by si nemali nechať ujsť predovšetkým priaznivci žánru. Pochváliť musím hlavne nekompromisný záver, moment, keď sa z chlapca stáva chlap...Tam v mestečku Piedras Negras sa to všetko vyrieši...80%. ()

Galerie (32)

Zajímavosti (1)

  • Herec Robert Beatty, který má hrát postavu šerifa, se ve filmu vůbec neobjeví, ačkoliv je uveden v titulcích. (ČSFD)

Reklama

Reklama