Reklama

Reklama

Never Sleep Again: The Elm Street Legacy

USA, 2010, 240 min

Scénář:

Thommy Hutson

Hrají:

Robert Englund, Wes Craven, Heather Langenkamp, Marshall Bell, Alice Cooper, Rodney Eastman, Brendan Fletcher, Jsu Garcia, Mick Garris, Clu Gulager (více)

Recenze (12)

Raziel_cz 

všechny recenze uživatele

Vše, co jste kdy chtěli vědět o Noční můře z Elm Street. O všech Nočních můrách z Elm Street. Každý díl původní série (a Freddy vs. Jason) tu především, ale ne výhradně jeho tvůrci rozebírají až na kost a nebojí se zhodnotit, co se povedlo a nepovedlo, jaké problémy u toho museli řešit, jak sofistikované speciální efekty museli bastlit (pro mě nejvíc fascinující pasáže) s omezeným rozpočtem nebo jak se stalo, že je dvojka nejvíc gay horor ever. Má to čtyři hodiny, je to naprosto vyčerpávající a všechny ty informace, postřehy, fakta a behind-the-scenes záběry jsem hltal a hltal bych je, i kdyby to mělo hodin deset. Ultimátní elmstreetovský dokument, kde je po kupě naprosto všechno, co se o těch filmech dá zjistit. V krásném obalu, s parádními stop-motion předěly a s hlasem Heather Langenkamp uvádějícím jednotlivé pasáže. Jo, trochu škoda, že se tam nevyjadřuje Johnny Depp, Patricia Arquette nebo Laurence Fishburne, ale sakra, to už je v kontextu těch 240 minut fakt jenom detail. Absolutní pecka. A to ty filmy vlastně ani nemám tolik rád. ()

viperblade 

všechny recenze uživatele

Nebudu říkat, že mi to uteklo jako voda, protože poslední půlhodina se už docela táhla. Ale i tak to znamená, že předchozí tři a půl hodiny mě dokázaly zabavit… Never Sleep Again: The Elm Street Legacy je skvělý nejen jako rekapitulační dokument o všem, co se týká Freddyho Kruegera (filmy, TV seriál, hračky) ale zároveň hodně rozšířený pohled do zákulisí toho, jak to tenkrát vypadalo v New Line Cinema ("chtěli jsme vždy nějakého nového, mladého režiséra, který by přinesl do filmu vlastní vizi a kterému bychom nemuseli tolik platit"), že na setu vždy nebyla jen sranda, ale hlavně komplexní pohled na nejzábavnější a nejcharismatičtější vraždící ikonu filmového plátna. Byla sranda pozorovat, jak se Freddy vyvinul v průběhu filmů a jak na všechny filmy vzpomínají jejich hvězdy. Pokud jste fanoušek Elm Street série, tak neváhejte a jděte do toho. 90 %. ()

Reklama

Bloody13 

všechny recenze uživatele

Nostalgické ohlédnutí za celou touhle sérií (loňský remake naštěstí ignoruje), při němž vzpomínají nejen všichni herci a režiséři, ale i scenáristi, maskéři nebo hudebníci (viz. Alice Cooper). Je opravdu s podivem, kdo všechno se tu podělí se svou kapkou krve do téhle promazané mašiny. Dostanou se nám naprosto vyčerpávající informace o každém dílu, ať už výroba speciálních efektů, zábavné historky nebo vynechané scény. Největší prostor samozřejmě dostane první díl, ale připomeneme si i televizní seriál a Freddyho battle s Jasonem. Při závěrečném shrnutí tří nejdůležitějším mužů (Craven, Englund, producent Shaye), co jim Noční můra dala a co pro ně vlastně znamenala, si můžete hezky všimnout jejich lesklých očí. Ano, ty zážitky jsou nezapomenutelný, takže díky za ně, hoši. Pro fanoušky nutnost, pro mě jistá modla. ()

JimiH 

všechny recenze uživatele

Ultimátní dokument, který na čtyřhodinové ploše nabízí rozbor celé série filmů s Freddy Kruegerem. Ačkoliv originál je dodnes jedním z hororů s výborným námětem a opravdu sugestivním provedením, pokračování se velmi rychle zvhli do campového stylu. Dokument se snaží každý z dílů odlišit a vypíchnout v čem se lišil od odstatních, a to za vydatné asistance Roberta Englunda, který chválí všechny za skvěle odvedenou práci. A má proč – snový svět sloužil scenáristům a především talentovaným trikařům jako záminka k tomu, aby mohli totálně popustit uzdu své fantazii a vytvořit nezapomenutelné masky a surrealistické sekvence vražd. Jedinou (ale podstatnou) slabinou dokumentu je, že je pojat jako sekvence mluvících hlav, což je při dané stopáži opravdu hodně a dává tak prostor i lidem, jejichž přínos k dokreslení historie Noční můry v Elm Street je přinejmenším diskutabilní. ()

Slasher 

všechny recenze uživatele

Výborná a díky délce stopáže i relativně velmi důkladná pitvačka celé série, která pokrývá výhradně základních 7 dílů (každý dostane prostor cca. 25 až 40 minut), ale slovo padne i na FREDDY’s NIGHTMARES (TV show), FREDDY vs. JASON a (kdyžtak krátce v rámci bonusů) zbrusu nový remake. Základem jsou interview, a je tu opravdu skoro každý jen trochu podstatný (i když trochu zamrzí neúčast hvězd Johnnyho Deppa a Patricie Arquette). Rozebrání charakterů, triků, zpětné zhodnocení výsledku (někdy i sympaticky sebekritické), fotky a mraky zajímavostí, jako např. že Freddyho make-up byl inspirovaný pizzou/ ona barevná kombinace na svetru byla zvolena jako jedna z nejhůře stravitelných pro lidské oko/ do dvojky se prvně nepočítalo s Robertem Englundem/ vtipné povídání o tom, jak je dvojka ‚gay‘/ Craven se podílel na původním a temnějším scénáři trojky/ o zneužívání dětí Freddym se radši pomlčelo, a prvně vyrobená dětská mrtvolka ve trojce byla moc ‚disturbing‘, takže se vynechala/ z trojky vyletěla i tato podivnost/ původní (a zajímavý) scénář k šestce psal Peter Jackson/ atd... Je až obdivuhodné, kolik lidí dali tvůrci na toto vzpomínání dohromady, a vyplatilo se. Nehledě na to, jste-li Freddyho fanoušek, či jen tak trochu se zajímající divák, ty 4 hodiny(!) pravděpodobně utečou jako voda – tak dobré to je. ()

Galerie (32)

Reklama

Reklama