Reklama

Reklama

Kličkující rychlá auta, šílení taxikáři a osm miliónů potrhlých chodců patří ke každodenní práci Wileeho (Joseph Gordon-Levitt), jednoho z nejlepších poslíčků na kole v New Yorku. Vyžaduje to zvláštní povahu, jezdit na speciálním lehkém jednorychlostním kole bez brzd. Takoví jezdci musí být výbornými cyklisty, ale stejně tak jsou to sebevražední cvoci, kteří riskují, že se rozmáznou na zemi kdykoliv vyrazí do provozu. Ale chlapík, který je zvyklý hodně riskovat, tentokrát zažije daleko víc než kdy dřív. Rutinní zakázka se změní v závod o život ulicemi Manhattanu. Když Wilee vyzvedne poslední expresní zásilku toho dne, zjistí, že věci nejsou jako obvykle. Tentokrát se ho někdo doopravdy snaží zabít. (HBO GO)

(více)

Videa (21)

Trailer 1

Recenze (541)

Yardak 

všechny recenze uživatele

Ulicemi New Yorku jedině na kole!:o) David Koepp překvapil svižným tempem a velmi dobrou kamerou, i když zápletka filmu není zrovna nějak převratná. Jedná se sice o jednoduchou akční zábavu, ale kvůli dobrým hercům, zajímavému prostředí (no spíš povolání) a krátké stopáži spadá snímek do nadprůměrného hodnocení. Mezi 3/4 hvězdami. ()

HAL 

všechny recenze uživatele

Je paradoxní že film zrežíroval zasloužilý scénárista - když přitom zápletka a vůbec scénář celkově je na Rush Hour jasně největší průšvih. Resp. spíš průšvih jediný, protože film jinak šlape do pedálů doslovně i metaforicky od první vteřiny, a až do konce se mocně nakopávaný dynamickou režií nezastaví a nenudí. Jen kvůli prostoduché a značně pitomé zápletce místy tak trochu drhne, vyvolává udivené kroucení hlavou, a zbytečně se protahuje - tak primitivní děj by se pohodlně vešel do jediné hodinu trvající akční scény a spokojenost by pak zavládla mnohem větší. Celkově - naspeedovaná jednohubka která víceméně vše zajímavé ukáže už v traileru. 6/10 ()

Reklama

Shaqualyck 

všechny recenze uživatele

Bikeři všech zemí, spojte se! Formálně nápaditý akční cyklothriller plný adrenalinu a obrazových vychytávek. Kamera mrštně kličkuje ulicemi Velkého jablka, usměvavý čipera Joe šlape, až se z něj kouří a Michael Shannon je lepší „Bad Lieutenant“ než Keitel s Cagem dohromady. Soundtrack tepe, kola se točí a celé to uteče dřív než stihnete říct kravina na kvadrát. Sorry, ale spinningová storka o poslíčkovi páchajícím jednostopý carmageddon ve snaze zvýšit v New Yorku počet nelegálních imigrantů z Číny? To jste si nemohli vymyslet něco důvtipnějšího!? Za čtyři, ale bylo to o řídítka. ()

BMW12 

všechny recenze uživatele

Svižný akční thriller, který je parádně natočen - kamera a střih jsou luxusní. Zápletka je taky dobrá. Ale trošičku mi ten film připomínal francouzský snímek "Kurýr expres". Jinak co se týče herců, Joseph Gordon-Levitt potvrzuje, že je momentálně jedním z nejlepších herců své generace. A Michaelovi Shannonovi role záporáků dokonale sedí. ()

GeusX 

všechny recenze uživatele

Film má rychlé tempo jak při Tour de France, že nedával ani prostor k odpočinku. Z té svižnosti by se mohlo dost filmařů akčních thrillerů poučit. A přitom tady o nic komplikovaného nejde. Stačí naskočit do pedálů, rozjet kolo a nebrzdit... Příjemná jednohubka co nenudí. Za to tempo 4 hvězdy. (viděl jsem: 2x) ()

Galerie (34)

Zajímavosti (12)

  • Při honičce Wileeho (Joseph Gordon-Levitt) s příslušníkem NYPD nabourá policista do otevřených dveří vozu taxi a přeletí je. Vozem je Ford Crown Victoria, který ale nikdy nebyl vyráběn s bezrámovými okny. Pro účel filmu proto museli filmaři horní část dveří uříznout. (Baldic)
  • Wilee (Joseph Gordon-Levitt) v 77. minutě jezdí na přestříkaném trialovém kole značky Inspired Skye Bike, tedy na stejném, na kterém jezdí kaskadér zastupující Levitta, světově uznávaný trialový mág Danny MacAskill. (widlisch)
  • Kolo, na kterém Wilee (Joseph Gordon-Levitt) jezdí, je model Affinity Metropolitan. V době uvedení filmu výrobce prodal speciální edici kola obsahující i sadu filmových samolepek. Autorská firma se zavázala, že divákům nabídne stejný frame set v bílé barvě s stejnými polepy jako měl Wilee, a to za pouhých 475 amerických dolarů. (Adrai)

Související novinky

Johnny Depp už hledá nacistický poklad

Johnny Depp už hledá nacistický poklad

22.10.2013

Studio Lionsgate oficiálně oznámilo, že v pondělí bylo v Londýně zahájeno natáčení akční dobrodružné komedie Mortdecai. Název je zároveň jménem hlavní postavy, štramáckého a trochu snobského… (více)

Levitt a Brolin prolévají krev ve Městě hříchu

Levitt a Brolin prolévají krev ve Městě hříchu

10.01.2013

Joseph Gordon-Levitt sice letos neuspěl s Expresní zásilkou (přinejmenším komerčně), ale Looper a hlavně Temný rytíř povstal byly velké hity. Není divu, že se jej mnozí snaží získat do svých projektů… (více)

Reklama

Reklama