The Chronicles of Narnia: The Magician's Nephew

všechny plakáty
? %
Dobrodružný / Rodinný / Fantasy
USA, 2023

Předloha:

C.S. Lewis (kniha)

Didgory a Polly se s pomocí šíleného strýčka Andrewa vydávají na dobrodružnou výpravu. Ocitnou se v lese a vydají se vstříc zlé královně Jadis. Mnoho let předtím, než Lucy vstoupí do skříně, stráví Digory a Polly deštivé léto průzkumem půdy starého domu. Tam náhodou narazí na tajnou místnost, kde Digoryin podivínský strýček Andrew provádí experiment. Andrew si myslí, že objevil způsob, jak cestovat mezi kouzelnými světy, a dvě děti jsou přesně to, co potřebuje, aby to vyzkoušel. (tribican)

Diskuze

Frenstat (hodnocení, recenze)

Zajimalo by me kdy tady daji jmeno Režisera a Herce už by to tu melo byt

Žralok

Žralok (hodnocení, recenze)

Frenstat: Nemluvim O Narnii. Měl jsem na mysly žeu REC jsou pouze dva herci. Narnie nemá trailer ještě.

Hopkins

Hopkins (hodnocení, recenze)

Bude to celkem legrace :o) ono do magician nephew můžou obsadit koho chcou přeci jen tam byl kik mladej takže pohoda ale už chci vidět až budou natáčet silver chair a poslední knihu  :o) protože ten mladej už jím více neomládne :o) takže nechám se překvapit :o) ale přeci jen je to USA :o) ti dokážou vykouzlit cokoli :o)

Frenstat (hodnocení, recenze)

Žralok: aha ale viš oni  už to musi začit točit v roce 2013 a jmena tu nejsou tak pochibuji asi nakonec nejsou penize

Žralok

Žralok (hodnocení, recenze)

Frenstat: Neznamená když tu nejsou jména tak film nevznikne. Ostatně má být ažza dva roky :)

Frenstat (hodnocení, recenze)

Lazyt: Ja si mislim že to ani nenatoči bo tu nejsou eště pořad jmena hercu

Fritaaa

Fritaaa (hodnocení, recenze)

To myslíte vážně, že na to pořád někdo dává peníze?! To snad není pravda...

Frenstat (hodnocení, recenze)

Tenhle dil bude na nic oni meli točit Střibrnou Židli 1 je nejlepši 2 a 3 už sou oničem tak tenhle dil určite sklame

Hopkins

Hopkins (hodnocení, recenze)

Tak ono když vím kdo by měl hrát Eustaca :o) tak jsem rád že budou točit tohle :o) a jak už bylo napsáno tady budou mít největší prostor tilda a aslan což by opravdu mohlo být velké lákadlo navíc když vezmu v potaz všechny ty knihy tak pokud to nepotentujou tak by z toho mohlo být luxusní pozlátko tvoření narnie :o))) Je tam toho dost například tilda v našem světě nebo cestování mezi světy takže pokud to chytne do pazour někdo opravdu dobrý tak by tohle mohlo předčit všechny předchozí díly.

islanzadi

islanzadi (hodnocení, recenze)

Tak jsem zvědavá, jak dopadne tento díl. Upřímně nejraději mám Lva, čarodějnici a skříň dále to jde od 10 k 5.

macejo

macejo (hodnocení, recenze)

V tomto filme si vraj zahrá aj Viggo Mortensen úlohu prvého Narnijského bojovníka!

NinadeL

NinadeL (hodnocení, recenze)

Někteří chcou, protože vidí, že první film byl nejúspěšnější a byla v něm Jadis. Proto. Ale fakt jsem zvědavá, jak z téhle situace vybruslí.

t.mon (hodnocení, recenze)

Frenstat: Ale Židle je v plánu taky, ale o rok později, tak nevim.

Frenstat (hodnocení, recenze)

To je Blbost proč chcou točit Čarodejuv Synovec ? Kdyby natočili Střibrnou Židli tak by to navazovalo na 3 Narnii

NinadeL

NinadeL (hodnocení, recenze)

Ale ne, CS Lewis to napsal ještě jinak, takhle to pouze bylo prvně vydáváno a je to chronologické podle toho, jak se mění hlavní hrdinové. Upravené a dnes nejvíce používané pořadí je seřazení podle vnitřní chronologie dění v Narnii. Filmy začaly (a doposud i seriál) s pořádím podle dětí, protože jedině tak se dá udržet věk dětských herců. To, že by měla ve filmech nastat další změna je způsobeno frakcí kolem Tildy, která by jako Jadis měla v Čarodějově synovci další velký prostor, srovnatelný se Lvem, čarodějnicí a skříní. Ale všichni logicky uvažující doufají, že teď bude Stříbrná židle, kde opět bude Eustác v hlavní roli. Ale tím by se oddálila možnost návratu Jadis a zase by jí vtěsnávali nějak uměle jako posledně tu zelenou mlhu. V Koni a jeho chlapci by byla možnost vrátit hlavní hrdiny z prvních filmů a věk by nevadil, protože jejich účast je zasazená do období jejich vlády (před návratem do válečné Anglie). Jako šestka by Čarodějův synovec neměl být problém. A Poslední bitva už by byla sice hodně směšná v kontextu toho, že místo všech dětí už by dospělí byli i ti nejmladší, ale tak zase proč ne. Spíš je otázka, jestli vůbec kdy bude všech sedm knížek natočeno.

t.mon (hodnocení, recenze)

Barka98: Takže teď by měla být Stříbrná židle, ale nejdřív bude tohle, jak to?

Josei

Josei (hodnocení, recenze)

t.mon: C. S. Lewis napsal knihy v tomto pořadí: Lev, čarodějnice a skříň, Princ Kaspian, Plavba Jitřního poutníka, Stříbrná židle, Kůň a jeho chlapec, Čarodějův synovec a Poslední bitva. Poté se to kvůli obsahu (dávalo to větší smysl) seřadily knihy takhle: Čarodějův synovec, Lev, čarodějnice a skříň, Kůň a jeho chlapec, Princ Kaspian, Plavba Jitřního poutníka, Stříbrná židle a Poslední bitva. Filmy jsou zatím tři a jsou točeny tak, jak je C. S. Lewis původně napsal: Lev, čarodějnice a skříň, Princ Kaspian a Plavba Jitřního poutníka.

t.mon (hodnocení, recenze)

Může mě zde prosím někdo napsat pořadí všech knih a filmů této série?

Monoxid

Monoxid (hodnocení, recenze)

kterej inteligent vymyslel další nové a ještě nahlavupostavenější pořadí příběhů?! :D Jelikož je ve Stříbrný židli školák Eustác, měli by si pospíšit spíš s ní... navíc zas trochu brzo prozrazujou neználkům pointu, ne?

Markus315

Markus315 (hodnocení, recenze)

tak ak to budu tocit takymto tempom tak budu musiet vymenit obsadenie inak tie deti budu tocit 30 rocny ludia

Josei

Josei (hodnocení, recenze)

Doosty: Petr, Edmund a Lucka jsou ještě v knížce Letopisy Narnie: Poslední bitva.

(hodnocení, recenze)

Nevznikne to! je to blbost kdyby se díly Narnie aspon točily jako sága ´stmívání´po jednom roce tak by se stihla natočit i Letopisy Narnie : Poslední Bitva, ale tohle už je vážně moc navíc jsem četl že v náké knížce jsou ještě Pewensiovi ale nevím v jáké? ale nedovedu si tu představit 2o letou Lucinku a 3o letýho Petra nevím no