Reklama

Reklama

Neviditelný symbol

  • Česko Neviditelné znamení (více)
Trailer

Obsahy(1)

Mona je dvacetiletá samotářka, jejíž otec onemocněl, když byla ještě dítě a ona se proto upnula k matematice a hledala v ní vykoupení. Nyní je Mona dospělá a jako učitelka matematiky se snaží pomoci studentům překonat jejich krize. Moniným vzorem byl její zbožňovaný otec, vynikající matematik. Náhle se u něj však projevily příznaky duševní choroby a Mona se stala doslova posedlá čísly. Používala je nejen k řešení příkladů ve škole, ale i k vyhodnocení nepředvídatelných hrozeb světa. Nyní je Mona (Jessica Alba) dospělá a její vztah k pověrám i nadále vzkvétá. Coby učitelka matematiky na základní škole však možná bude muset konečně vylézt ze své ulity. Tento dojemný příběh, vyprávěný s humorem a fantasií, s sebou přináší zvláštní citlivost k realitě duševní choroby. (HBO Europe)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (40)

Tommassi3 

všechny recenze uživatele

"Slečno Grayová, vy si nic nepamatujete ?? Jak jste se mohla stát učitelkou ??" - "Danny, běž do kouta !!" - "Hustý !!" ;) Ve své podstatě vlastně úplně prázdný, leč charaktery, dialogy i motivy nesmírně bizarní filmeček s překvapivě herecky slušnou kráskou Jessicou Albou, které nemám problém tu učitelku matematiky uvěřit, zvlášť, když učí hlavně věci, které člověk v životě musí nutně často prakticky využít s výrobou sedmičky ze sekery v čele..;) Stejně jako se mi pozdává sympatické, jak se zde citlivě s humorem a funkčně prostřednictvím dětských hrdinů nahlíží na nemoci a těžké životní situace, mě zároveň irituje skutečnost, jak se jeden marně snaží pochopit, co hlubšho chtěli vlastně autoři tímhle dílkem říct.. Dík dobře odehraným charakterům, zvlášť od zmiňované Alby, se divák po snadném napojení na její osudy ocitá uprostřed velmi nepříjemné a znepokojivé emociální bouře, která však postrádá jakékoli inteligentní rozuzlení, o případné katarzi snad raději ani není třeba mluvit.. Přesto jde stále o velmi zajímavou a vtipnou záležitost.. Ať žijí obsedantně kompulzivní poruchy..;) ()

Streamline 

všechny recenze uživatele

Nenávidím matematiku, nemám rád Albu a už vonkoncom nemám rád Albu, ktorá vyzerá ako psychopatická bezďáčka, klopká si rukou na drevo a žerie mydlo a aby toho nebolo málo, tak Chris Messina je slizký had, ktorý chce každú dostať len do postele, fuj...takže tento film, ako som pred začiatkom predpokladal, mi vôbec nesadol. Niekoľko scén bolo zaujímavých, hlavne tie, ktoré sa odohrávali v triede, ale inak je to film s predvídateľným dejom a ešte predvídateľnejším happyendom. 40%! ()

Reklama

sochoking 

všechny recenze uživatele

Niekto sa pomýlil, kedˇ do popisku k filmu napísal, že to je dráma. Ono to je romantika nahovado a s brutálnym happy endom k tomu! No a z mojej favoritky urobili Aničku z Kopaníc, ktorú keby som stretol na ulici, tak o ňu ani bicykel neopriem! Našťastie to bolo pozerateľné a pár krát som sa i zasmial, takže tie tri sú podľa mňa ou kej. ()

pend 

všechny recenze uživatele

Film ve mě vyvolal rozporuplné pocity. Je v něm řada skvělých momentů, které ale vůbec nikam nevedou a za chvíli jako by se vůbec nic nestalo (chování dětí ve škole). Jessica Alba hlavní postavu ovšem zahrála skvěle a tu jinakost jí docela dobře uvěříte. Škoda, že se režie nechopil někdo zručnější a důslednější. ()

zipS 

všechny recenze uživatele

V istých momentoch silná vec, no prevažuje tu nudnosť a rozťahanosť. Dakedy mi to pripadalo ako film "o ničom", nie o číslach... Jessica zahrala v pohodke, ale na takúto "outsiderku" akú hrá, mali tvorcovia vybrať inú herečku, nie jednu z najkrajších na svete :) potom by bola jej postava uveriteľnejšia. anyway film má svoju jedinečnú atmosféru... three stars ()

Galerie (10)

Zajímavosti (3)

  • Ve scéně, kdy Mona (Jessica Alba) vysvětluje dětem znaménka větší a menší, objeví se v jednom ze záběrů matematický symbol na tabuli ještě dříve, než jej sama napíše. (ČSFD)
  • Film byl natočen podle knihy „An Invisible Sign of My Own“ (2001) Aimee Bender. (Terva)
  • Do role Mony Grayové byla původně obsazena America Ferrera. Nakonec ale z projektu vypadla a nahradila ji Jessica Alba. (Taninaca)

Reklama

Reklama