Reklama

Reklama

To nejdůležitější

  • Velká Británie The Be All and End All

Obsahy(1)

Patnáctiletí Robbie a Ziggy na dělnickém předměstí Liverpoolu mají jedinou starost - přijít o panictví. Ukáže se ale, že Robbie má nevyléčitelnou srdeční vadu, takže má jen málo času na to, aby nepředstoupil před nebeskou bránu neposkvrněný. A protože se nemůže dostat z nemocnice, záleží na Ziggym, aby nějakou dívku přesvědčil. (prokyda)

(více)

Recenze (31)

emma53 

všechny recenze uživatele

Přiznávám se, že v první půlhodině jsem se lekla, že se dívám na kopii filmu Poslední přání, protože ústřední nosná myšlenka byla téměř totožná. Pak ovšem nastal příjemný obrat k lepšímu, kdy jsem mohla vidět rozhodně o třídu vyšší úroveň filmu, co do kvality zpracování. Nejsem si zcela jistá, zda-li by v reálu a za těchto podmínek opravdu napadlo patnáctilétého kluka řešit zrovna svoje sexuální touhy, ale budiž. V tomhle příběhu je to ale středobodem snahy Ziggyho, aby našel dívku pro Robbieho, který by ještě moc rád poznal opravdovou lásku, než zemře na nevyléčitelnou smrtelnou nemoc. Ano, Angličani opravdu umí podat i tak vážné téma s citlivostí, ne s drsným, ale jemným humorem a přitom bez zbytečného sentimentu. Chvála patří určitě i dvěma hlavním protagonistům, kteří se svých rolí ujali na výbornou. Smutný, ale velmi povedený snímek. A skoro bych zapomněla pochválit i výborný soundtrack.85% ()

lennyd 

všechny recenze uživatele

Robbie a Ziggy mají ve svých patnácti celý život před sebou a tak nikam se vztahy a sexem nespěchají (navíc to nejde tak snadno jak by si představovali). Robbiemu ale jeho život radikálně zkrátí srdeční choroba, a když se dozví, že mu zbývá jen pár měsíců života, poprosí Ziggyho o jedinou věc - aby nezemřel jako panic. A Ziggy udělá pro svého nejlepšího kámoše cokoliv ... I když jde o hodně smutný film, tak si nemůžu pomoci, ale já se docela bavil. Britské komedie prostě mají svůj styl, a tady to autoři stoprocentně ukazují. Na filmu se mi hodně líbilo, že ani v jedné chvilce nesklouzl k nějaké trapnosti, prostě stoprocentně stylová (i když v závěru trochu smutná) komedie. Jestli bych měl přece jen něco vytknout, tak snad jen že mi do celkového konceptu filmu neseděla příběhová linie se Ziggyho ztraceným otcem, ale určitě to není důvod proč film nějak kritizovat. A nejvíc se mi asi líbila scéna, kdy Ziggy v jednom momentě nadává na dospělé, že "nic nechtějí říct", a ve druhé chvíli, kdy se o přítelově chorobě dozví, je najednou úplně ve stejné situaci. Jinak tento film maximálně doporučuji... ()

Reklama

Marqta 

všechny recenze uživatele

S takovou lehkostí a lidskostí-mluvit o něčem tak hrozném- na to by si troufl jen málokdo a i pak nemusí platit, že risk je zisk. U tohohle filmu se to ale povedlo. Námět a herci jsou tak dobří, že vynahradí i to, že samotný děj je prostší i když to nemění nic na tom, že pojednává o smrti 15 letého kluka. Takže to jediné co mě mrzí je, že se děj více nerozvinul a to hlavně kolem Robbieho nedozvíme se moc o tom, jak se cítí, co doopravdy musí v těch chvílích prožívat, ani jestli má vůbec nějaké emoce (kromě jedné jediné scény)- Troufám si tvrdit, že kdyby se děj více rozvinul - pak by tehle film mohl být naprosto famózní. Každopádně i tak je to bezpochyby nadprůměrná záležitost a doufám, že se třeba někdo inspiruje a natočí něco podobného- o trošku složitějšího. A ještě na závěr- ta angličtina je nádherná a liverpoolský přízvuk tomu dává vážně grády. Slabší 4 hvězdičky. ()

Dale 

všechny recenze uživatele

Je fajn, keď filmári berú ťažké témy s troškou nadhľadu, no tu ho bolo až príliš, takže mi to vôbec neprišlo ako dráma. Za celý čas vo mne nevzbudila postava Robbieho nejaký súcit alebo iné podobné emócie. Stále som to bral tak, že veď vlastne o nič nejde, len o ďalšieho teenagera, čo chce zasunúť. Žeby človek pred smrťou myslel práve na to? No budiž. Ale hodilo by sa dať viac priestoru aj rodičom a sledovať ich emócie, keďže dvaja hlavní predstavitelia prejavili silnejšie emócie spojené s blížiacim sa koncom len veľmi ojedinele. ()

hygienik 

všechny recenze uživatele

Nemám rád britské filmy, sú to prevažne drámy s depresívnym obsahom a komediálnymi prvkami, nemám rád filmy kde sa metá do priestoru vulgarizmami, len tak medzi rečou a neznášam britskú angličtinu, ktorá je pre mňa na hranici zrozumiteľnosti. Asi na 2x mi doplo čo je to za slovo "fok" a irituje ma výslovnosť tipu "blak" a "trejníz". Ešteže to dávali s titulkami! Ale musím priznať, že hoci som sa miestami silne nudil, bol to jeden z lepších a milých britských filmov, len tí britskí herci majú na míle ďaleko od svojich american handsome kolegov, škoda. ()

Galerie (22)

Zajímavosti (1)

  • Ve filmu se mluví liverpoolským přízvukem, kterému se říká "scouse". Lidé z Liverpoolu obvykle prohlašují, že se nejedná o přízvuk, ale jazyk, protože některá slova vyznívají zcela jinak než v britské angličtině. (hellstruck)

Reklama

Reklama