Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Slečna Marplová přijíždí po zápalu plic na ozdravný pobyt do Karibiku. Ubytuje se v hotelu, který vedou mladí manželé Tim a Molly Kendallovi. Brzy se slečně Marplové začne dvořit jeden z hostů, sympatický penzista major Paulgrave. Major poznal v jednom z přítomných v hotelové zahradě podle staré fotografie vraha dvou žen o své zjištění se však nestačí s nikým podělit. Druhý den ráno je totiž nalezen mrtev. Slečna Marplová má podezření, že smrt nebyla náhodná, jak se na první pohled zdá, ale byl otráven. Vzápětí je zavražděna i pokojská Viktorie, která vrátila lék podstrčený majorovi původnímu majiteli. Slečna Marplová začíná pátrat a spojencem jí je nerudný bohatý vozíčkář Rayfiel. Okruh podezřelých zatím zahrnuje více osob. Teprve další vražda Lucy, dívky podobné Molly, pomůže slečně Marplové odhalit pravého pachatele všech vražd, i jejich motiv (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (6)

filmmovier 

všechny recenze uživatele

Velice pěkná, stará verze slečny Marplové, která se ocitá v exotickém prostředí. Film i kniha jsou napínavé a pro tuto verzi nemám žádné výhrady. ()

Elyssea 

všechny recenze uživatele

Slečna Marplová v Karibiku? Děláte si srandu? Bohužel, i Agatha se někdy utne a zapracovala Marplovou do absolutně se nehodícího prostředí. Jenom k její vlastní škodě, protože z Marplové zbylo jen jméno a zpracování natolik televizní, až se mi chce plakat. ()

Reklama

Blofeld 

všechny recenze uživatele

Divadelní a filmová legenda Helen Hayesová je v roli slečny Marplové naprosto neodolatelná - škoda, že zbytek ansámblu byl už typicky televizní. ()

Jirka_Šč 

všechny recenze uživatele

Evidentně sfilmované podle knihy "Karibské tajemství" - jediná Agatha, co znám, kde slečna Marplová zasahuje v Karibiku. Zítra se podívám :). ■ Druhý den: Lepších 60%. Slečna Marplová je výborná, velmi dobrá je i role starého "morouse" na vozíku, který ji pomáhá. Pro Elysseu: Agatha Christie takovouto detektivku doopravdy napsala (1964, A Caribbean Mystery), máme ji doma. Obsah filmu odpovídá knize. ()

Galerie (7)

Reklama

Reklama