Reklama

Reklama

Třicetiletá Annie (Kristen Wiig) má za sebou těžké období, ale život se jí nečekaně obrátí naruby ve chvíli, kdy jí nejlepší kamarádka Lillian (Maya Rudolph) pověří přípravami na její svatbu. Starostí je s tím až nad hlavu, Annie se přesto s odhodláním ujímá skupiny nedočkavých družiček (Rose Byrne, Melissa McCarthy, Wendi McLendon-Covey a Ellie Kemper) a společně se vrhají do svatebních příprav, během kterých ale nic nevychází podle plánu. (Magic Box)

(více)

Videa (3)

Trailer 2

Recenze (549)

Morien 

všechny recenze uživatele

(1001) Musela jsem využít veškterou svou mentální sílu, abych udržela na uzdě jsou nelibost k tomuto druhu komediální improvizace. Snad každá interakce mezi Annie a někým dalším  se řídí pravidlem, že když bude mluvit minimálně o půl minuty déle, než by normálně bylo nutné, tak nakonec snad řekne něco vtipného. Když jsem zkrotila tuto nechuť, našla jsem pod tím film, který nebyl zase tak špatný. Melissa je určitě šílená, ale už po několikáté zjišťuji, že na mě její magnetismus prostě funguje. A pár dalších doopravdy zábavných momentů se taky našlo. Ale teď přichází na řadu "ale". Naivně jsem si totiž myslela, že to je komedie o družičkách řítících se vstříc svatbě, ale ono ne. Rozlučka se svobodou skončí ještě dřív, než začne, z bridal shower hlavní postava uteče po několika minutách a svatba samotná je tam jako epilog, kdy už je všechno "vyřešeno", takže se vlastně nepočítá. Jediný "naplánovaný a protrpěný" svatební rituál tak je společný oběd a zkoušení šatů, a jak říkám, naivně jsem si myslela, že se celý film ponese v tomto duchu. Ale ono ne. Ona to totiž není komedie, ale romantická komedie, takže místo toho, aby hlavní postava trávila čas se svými kámoškami a pěstovala trapné situace vztahující se ke svatbě a vztahům mezi nimi, tak tráví čas sabotáží svého soukromého života izolovaná od nevěsty i rivalky, což se z mého úhlu pohledu rovná tomu, že se ve většině filmu "nic neděje". Kdyby autoři vystříhali Jona Hamma nebo spolubydlící a soustředili se třeba víc na to, co si o tom "tajném souboji" dvou nejek myslí nevěsta, udělali by líp. Takhle se v ústřední části hlavní postava plácá v nerelevantních situacích a "hlavní konflikt" se se řeší v jednom uspěchaném rozhovoru těsně před koncem. ()

Hild 

všechny recenze uživatele

Nebylo to úplně špatné. U filmu se jistě pobaví především ženské publikum. Postavy jsou dobře a reálně napsané, věřím, že každá žena si tady najde postavu, ve které se uvidí. Ovšem s komediemi je to těžké, jelikož každému divákovi sedí úplně jiný humor. První hodinu filmu jsem se dost nudila a nemohla si k hlavní hrdince najít cestu, vlastně téměř k žádné postavě, taky se zde vyskytuje několik trapných scén (scéna se záchodem byla přímo nevkusná). Druhá polovina se už rozjela a bavila mě o dost více, i když závěr samozřejmě není žádné překvapení. Herecké obsazení povedené, ale nějak více sympatická mi nebyla ani jedna. ()

Reklama

BadoXXII 

všechny recenze uživatele

Ženský klub rváčú. Namažem se a přijedem tam. Lily to nebude vědět, takže to bude překvapení. Začneme se rvát a vymlátíme z ní duši. Na to jen tak nezapomene. Prostě na ní kurevsky zaútočíme...... Brilantné! Naozaj veľmi vtipná komédia a prvú polovicu filmu som sa rehotal ako blázon. Je veľká škoda, že sa to potom celé spomalý a začne hrať na city. Ono to pravdaže stále funguje, ale kadencia vtipu je už výrazne pomalšia. Som však veľmi spokojný. Len o chlp ušlo maximálne hodnotenie. Pravdepodobne komédia roku. P.S.: Lepšie ako Hangover :) ()

H34D 

všechny recenze uživatele

Dospělejší, jemnější a samozřejmě ženštější Superbad (resp. Superbad meets Hangover). Vtípky jsou trošku sofistikovanější, právě tak aby jakš-takš smysluplný děj zůstal v popředí a film se nezvrhnul ve sled slabě souvisejících gagů. Nová komedie Apatowovy produkce se nesoustřeďuje jen na snadno čitelný humor, ale snaží se skrze sympatickou a trhlou hlavní hrdinku vykreslit i něco o životě žen vykračujících do středního věku levou nohou. Je to příjemné, zábavné, sympatické a nikterak primitivní, takže nemusíte být ani gay ujíždějící na Sexu ve Městě, abyste si to užili :) 7/10 ()

IQ Tiqe 

všechny recenze uživatele

Trapný ("budu se vdávat" "uaaaaaa!" "nádherný šaty" "jeeee!", přetahování, aby jedna kamarádka ukázala, že je lepší než druhá), nechutný (zvracení z jídla, fekální "humor"... ok, něco z toho dopadlo vtipně "už to leze, už to leze... už to vylezlo" nebo "Jsi v pohodě?" "Právě jsem se vysrala na ulici"), stupidní (prodavačka si v obchodě sama odhání zákazníky stupidníma poznámkama – co je na tom vtipnýho?), snobský. Kirsten Wiig mám celkem rád, ale tady je moc trhlá. Spoustu scén je totálně přehnaných. Rose mám sice rád, ale ta pro změnu hraje mrchu, takže taky nejásám. Od eRkové komedie čekám něco jiného. A rozjuchaný a uslzený americký závěr mě nenadchne. Nějaká pozitiva – jo, tak 3–4 vtipné momenty a pár vtipných rozhovorů jsem zaznamenal, a pak Chris O'Dowd byl správnej striktní polda. # příběh 4 | hudba ? | humor 4 | akce 2 | napětí 0 | pustil bych si znovu 3 ()

Galerie (91)

Zajímavosti (21)

  • Vystrašená žena v letadle, vedle které Annie sedí, je Annie Mumolo, spoluautorka scénáře. (Brousitch)
  • Herečka Jill Clayburgh zemřela krátce po dotočení filmu. Podlehla leukémii, kterou měla již dvacet let. (Terva)
  • Když Annie (Kristen Wiig) čte pozvánku na oslavu, je na ní uvedeno, že se koná v sobotu. Při příjezdu na oslavu však sama řekne, že je pátek. (hansel97)

Související novinky

Scarlett Johansson a mrtvý striptér

Scarlett Johansson a mrtvý striptér

29.08.2016

Kolik ženských odpovědí na Pařbu ve Vegas už jsme dostali? Minimálně Holky na tahu, Ženy sobě a Matky na tahu, Hollywood ale pořád není u konce. Nejnovější dámská jízda se bude jmenovat Rock That… (více)

O čem budou Krotitelky duchů?

O čem budou Krotitelky duchů?

01.01.2016

Když bych ohlášen reboot Krotitelů duchů s ženským obsazením, spousta fanoušků to nenesla moc dobře. Režie nového filmu se sice ujal Paul Feig, který sklízel ovace za Ženy sobě nebo loňského Špióna,… (více)

Seznamte se s Krotitelkami duchů

Seznamte se s Krotitelkami duchů

28.01.2015

Třetí díl Krotitelů duchů se chystal tak dlouho, až od něj studio Sony ustoupilo a raději zvolilo cestu rebootu. K tomu se rychle dostal Paul Feig, režisér úspěšných komedií Ženy sobě a Drsňačky, a… (více)

Statham a Law jako zábavní špióni

Statham a Law jako zábavní špióni

11.03.2014

Komediální hvězda Melissy McCarthy stoupá dál. Sookie z Gilmorových děvčat se nedávno mihla ve Čtyřicítce na krku nebo Pařbě na třetí, její kariéru ale nakoply především dva velké komediální hity.… (více)

Reklama

Reklama