Sherlock

Krimi / Mysteriózní / Drama
Velká Británie, (2010–2017), 17 h 51 min (Minutáž: 88–90 min)

Předloha:

Arthur Conan Doyle (kniha)

Silencia90

Konečně Sherlock jak si ho představuju. I když jsem tomu z počátku moc nevěřila, naštěstí to není žádnej kung-fu trapák jako Downey. Inteligentní humor miluju! 4,5*.... EDIT po s02e01: Jo, a co se týče dabingu, viděla jsem oba (AXN, ČT2), a musím říct, že než AXN, tak radši originál, ale než originál, radši Dyka. S dabingem si více užiju reakce a výrazy postav, a to co předvedla ČT2 s dabingem i s nápisama je nádhera. Nic proti Šťastnýmu, ale jeho Sherlock je naštvaný zuřivě, zato Dykovo je naštvaný tak nějak hravě a více to k němu sedí. EDIT po s02e03: A ta geniální kamera! V životě jsem neviděla propracovanější záběry (např. když se bavili před krbem nebo odraz na náhrobním kameni). Vždy jsem na něco takového čekala. A až doteď jsem to nedostala. A nejvíc miluju tu dokonalou dvojku. Každý sám ujdou, ale spolu to je teprve klasa. (I když Martin Freeman je stejně nejlepší :)) Já nevím co víc říct. :) A ani nevím proč dále váhám dát tomu plnej počet hodnocení. Kamera, herci, vtip, Anglie, přátelství, génius, který nezapadá, všechno sedí! A omlouvám se za tento emoční výstup, normálně se mi to nestává (a zase dlouho nestane), ale nemohla jsem si pomoct. 1. série - 85% (95%, 75%, 85%), 2. série - 100% (100%, 85%, 95%), 3. série - 70% (45%, 70%, 90%) ()

pauliecze

Aleluja Cumberbatch, Freeman a v neposlední řadě překvapivě výborný Gattis aka Mycroft. To jeho kočkování se s "hloupějším bratříčkem" nemá chybu. Má to tempo, jiskru i myšlenku. Mini spoilery třetí série: 1. díl mě nadchnul, za tu dobu od druhé série jsem skoro zapomněl, jak je ten seriál kur..... kvalitní. Psychologie postav mi v tomto dílu nevadila - došlo na pěsťovky, slovní potyčky a nekorektní humor. Téměř závěrečné scéně jsem se smál ještě hodně dlouho (přesněji řečeno smíchu Cumberbatche). 2. díl je ze série nejslabší, ale pár chuťovek se tam našlo, například ústřední duo řeší jeden mini vedlejší případ a je při tom krásně na káry. Nebo "live" internetová komunikace se ženami jako se svědkyněmi s pomocí Mycrofta (zase). Ale jinak totálně přepálená stopáž. V 3. díle je Sherlock už zase více detektivem a na scéně se konečně objevuje záporák, se kterým si to Sherlock musí rozdat. Twister pro mozek s překvapivým závěrem a samozřejmě s otevřeným koncem. Těším se na čtvrtou a pátou sérii, které už jsou ohlášené. ()

loki5

Kriminálky mě ve většině případů nudí až k smrti. Tohle je ale naprosto jiný případ. Je to totiž chytré a velmi dobře natočené a navíc je to v mnohých okamžicích i velmi vtipné. Vlastně tomu nemám co vytknout. Mimochodem Moriarty je naprosto super záporák (zločinec který se dal na dráhu zločinu jen proto, že se vlastně ukrutně nudí :-D a Sherlock je jediný kdo ho dokáže alespoň trochu pobavit). Už se těším na třetí řadu. 90% ()

sebo9629

Brilantný seriál a úžasný Benedict Cumberbatch. Prvá séria je skvelá a seriál ma hneď chytil a tešil som sa na ďalšiu sériu, ale naozaj som nečakal, že druhá bude o toľko lepšia. Síce tak ako v prvej sérii aj tu bola druhá časť slabšia, ale prvá a tretia bola úžasná, a A Scandal in Belgravia je stále mojou najobľúbenejšou časťou. A síce sa tretej sérii podarilo odstrániť problém druhej časti a aj tá bola skvelá, ale chýbala mi tu časť, ktorá by dosiahla kvalít prvej a tretej časti druhej série... Hodnotenie sérií: prvá - 9.0/10, druhá - 9.6/10, tretia - 9.4/10Celkové hodnotenie seriálu: 9.5/10 ()

readan

Neskutočne premyslený seriál, ktorý si ma získal hneď po zhliadnutí perfektnej prvej časti. Ďalšie časti ma len utvrdili v tejto genialite a neustále som bola v napätí, ako sa každý jeden príbeh vyvinie. Veľmi obdivujem práve tohto Sherlocka, lebo podľa mňa je Benedictovi táto rola šitá na mieru - fakt sa mi zdá, že spomedzi všetkých Sherlockov je najlepší. Takisto aj s Martinom Freemanom a s tou jeho naivitou sa skvelo dopĺňajú. Herec, ktorý stvárňuje Moriartyho dokáže byť pekne otravný, ale práve taký sa tam opäť hodí. Páči sa mi, že každá epizóda v sebe ukrýva detaily, ktoré niekedy vážne nie sú viditeľné a potom naraz vďaka týmto maličkostiam príde rozlúštenie, ktoré by som ani nečakala. Naozaj je to výnimočný seriál vo výbornej kvalite (..a tú dĺžku jednej epizódy si ani neuvedomíte). ()

TaanStari

Geniální ten seriál určitě není, ale když si dokáže většinu času udržet aspoň iluzi geniality, tak je to pořád super. ()

filmator

S přibývajícími díly nadšení z nového vyprchává. Představitelé hlavních rolí OK, ale ta přeplácanost a moderní pojetí, to už je zkrátka na mě moc. Jdu vyhrabat staré Sherlocky Holmese s Jeremym Brettem. Ten je asi nepřekonatelný. ()

Bozvav

První řada geniální, zvláště první díl mne zcela uchvátil. Druhá řada také výborná, ale už ne tak dokonalá. Třetí jen lehce přes průměr, spousta věcí příliš přitažené za vlasy a překombinované. Paradoxně to, že se mnohem méně drží literární předlohy je u třetí řady na škodu. Hlavní protagonisté všichni úžasní, jako celek na hranici geniality. Po shlédnutí Přízračné nevěsty jsem zvědavá, kam se seriál dostane. Pokud budou tvůrci příliš kombinovat, obávám se že sklouzne ke klišé, což je dostane sotva k hranici průměru, pokud to ale vezmou za správný konec, máme se na co těšit. Nevzali, čtverka jej jěště blbější než trojka. ()

Eratashi

Další skvělé zpracování Sherlocka. Novodobé pojetí. Napínavé a záludné :-) A taky...a hlavně ;-) Benedict Cumberbatch - srdcovka žen :-D ()

sirien

Nádherná a ve spoustě směrů velmi věrná adaptace Sherlocka do moderního světa, což té postavě velmi vyhovuje (ostatně i ve své době byl Sherlock psaný jako "moderní" detektiv). Samozřejmě, půlka všeho stojí na Cumberbatchovi, kterému Sherlock dokonale sedne a který si jeho hraní zjevně užívá (což platí i o ostatních hercích a jejich postavách). Bohužel, kvalita jednotlivých, zejména pozdějších dílů mi přijde docela nestálá a v dalších sezonách je hodně cítit, že Moffatovi (šéfscénárista) začalo tou dobou dost hrabat z jeho monstrózně přerůstajícího ega, což vedek obecnému downtrendu v pozdějších sériích. Osobně bych určitě doporučil první čtyři díly seriálu - od pětky dál to už je dost "na vlastní nebezpečí". | s01: 95%, s02: 75%, s03: 65%, s04: 35% (tady sem případně napsal něco konkrétního i k jednotlivým sériím a dílům) ()

solid

Jak už psal Cervenak, Study in Pink je letošní legendární televizní počin. Stále více se ukazuje jak propastný rozdíl je mezi britskou a americkou seriálovou tvorbou. Stačí se podívat na Life on Mars nebo Misfits vs Heroes. Přidám-li k tomu další počiny jako Survivors pak letos u mne Anglie vyhrává na celé čáře. Jediné co zachraňuje ameriku je Ball a Hall a Fillion. Že by to bylo těmi dvěma l ve jméně=D? ()

Axident

Brilantní (to je to slovo!) třídílná (doufám, že jen prozatím) série BBC. Sherlock a Dr.Watson v 21. století, aniž by byla legendární klasika znásilněna nebo zprzněna! Naopak, aristokratická vyšinutost dedukčního génia si s iPhony, notebooky a internetem skvěle rozumí a oba hlavní představitelé jsou bezchybně dokonalí. Doporučuji!!!! (Po dvou dílech.) Bohužel, minimálně jednu ubírám po třetím dílu, který mě silně zklamal a zarmoutil, vytratila se z něj poetika a duch prvních dvou částí a zastoupila je poměrně klasická, nijak zvlášť zajímavá, místy až otravná, tuctová thrillerovost, kterou bych od Britů neočekával... ()

Wyder

Dobrých detektivních seriálů je velmi málo a tento dokonce dokázal kvalitně převést i Sherlocka Holmese do současnosti! Skvělé, doufejme, že časem vzniknout další díly (prozatím pouze 3). ()

hEROic

hodne dobreee, prevest Sherlocka do moderniho Londyna s tim, aby si zachoval svou tvar a old school atmosferu, tomu rikam umeni... pred tou zaplavou vzajemne sedicich detailu a chytrych vtipku smekam... po trech dilech 90% ()

vojo

Guy Ritchie sa dúfam pri svojej dvojke poučí od svojho tv brata, pretože ten ho "prechcal" ponad Tower Bridge bez väčšej námahy a elegantne už trikrát. P.S.:Prečo seriál s tak vysokým hodnotením nieje vôbec v rebríčku najlepších seriálov je väčšou záhadou, než kto je vrah samovrahov v prvom dieli:) ()

hazaba

Bezchybné. Přenesení do současnosti celé sérii dodává ještě více šťávy. A člověka dokonale potěší, když slavného (i když fiktivního) Angličana hraje Angličan :-) ()

Luk Skywalker

Tak takového Sherlocka jsem ještě neviděl. První je moderní zpracování v současném Londýně a druhé, že Sherlock je sociopat a nerd, který si nebere servítky a pro urážku nejde daleko. A mimochodem suchý humor zde funguje v podobě hutných hlášek. Navíc tím, že je tu brácha Sherlocka šéf tajné služby, tak tento seriál není jen moderní pojetí Sherlocka Holmese, ale dává seriálu i další zápletku(y). ()

Andrew Scott je nový pan Ripley

29.11.2018

Febiofest má letos Deneuve i stan na Václaváku

Febiofest má letos Deneuve i stan na Václaváku

11.03.2018

Bond má prvního kandidáta na režii?

Bond má prvního kandidáta na režii?

03.05.2017